WHO “تاییدیه تاج جهانی برای 3 هفته متوالی رد شد” صدای آمریکا

WHO “تاییدیه تاج جهانی برای 3 هفته متوالی رد شد” صدای آمریکا

[ad_1]

سازمان بهداشت جهانی گزارش کرده است که در سه هفته گذشته تعداد موارد جدید ویروس کرونا در سراسر جهان کاهش یافته است.

دبیرکل WHO تدروس آدانوم گبریزوس دیروز (اول) در یک جلسه توجیهی ویدئویی منظم در مقر WHO در ژنو گفت ، گفت که آلودگی ها در بسیاری از کشورها هنوز در حال افزایش است ، اما رکود جهانی “یک خبر تکان دهنده” است.

دبیر کل گبرایز تأکید کرد که این کاهش نشان می دهد که با وجود شیوع اخیر ویروس جهش یافته ، ویروس کرونا می تواند با اقدامات قرنطینه ای که در حال حاضر از جمله فاصله اجتماعی و ماسک استفاده می شود ، کنترل شود.

با این حال ، حتی در سال گذشته ، تقریباً در همه کشورها زمان نزولی وجود داشت ، اما آنها هشدار دادند که دولت و افراد به سرعت سرعت خود را کم می کنند و ویروس دوباره گسترش می یابد.

ایالات متحده ، بزرگترین کشور شیوع ویروس کرونا در جهان نیز اخیراً روند نزولی را تجربه کرده است.

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، تعداد موارد تأیید شده جدید در ایالات متحده بین 3 تا 9 ماه گذشته به حداکثر 1.1715000 رسیده است و پس از آن در هفته گذشته به حدود 1038،000 کاهش یافته است.

تعداد موارد تایید شده جدید در روز نیز در 29 ماه گذشته به 165000 مورد ، در 30 ام به 133،000 و در 31 ام به 111،000 نفر کاهش یافت.

تعداد بیماران بستری مبتلا به ویروس کرونا در روز نیز برای اولین بار از اول دسامبر سال گذشته به کمتر از 100000 نفر رسید و در 30 ماه گذشته به 97000 نفر رسید.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *