Moment of Tan Hung – روزنامه تای نین آنلاین

Moment of Tan Hung – روزنامه تای نین آنلاین

[ad_1]

از Tay Ninh تا Tan Chau دروازه با شکوه Tan Hung را ملاقات خواهید کرد. از طریق تغییر بسیاری از مرزهای اداری ، امروز تان هونگ یک کمون متوسط ​​با مساحت 58.83 کیلومتر است2، 785 امین جاده Thanh Tan به Tan Fu را در آغوش بگیرید. با نگاهی به نقشه ، تان هونگ بسیار کوچک است ، اما این سرزمین قهرمانانه در طول جنگ مکانی حیاتی است که از باران ها ، بمب ها و طوفان های بی شماری رنج می برد.

تان هونگ سرزمینی با سابقه طولانی است. مطابق فرهنگ لغات مکانهای اداری جنوب نگوین دین تو ، پیش از تعمید تن تان ، این کمون Hedol نامیده می شد ، یک دهکده اصلی که در سال 1867 تأسیس شد و متعلق به ژنرال چون با دن بود. پس از سال 1956 ، هدول کمون را صدا زد ، در مارس 1998 کمدل خدول به کمون تان هونگ تغییر یافت.

در آن زمان ، تان هونگ سرزمینی بسیار عظیم بود ، تقریباً بر تن چاو امروزی را پوشانده بود. تا جولای 1998 ، شهرداری تان هونگ به سه کمون تقسیم شد: تان هونگ ، تان هوی و تان لانگ. این نشان می دهد که تان هونگ نه تنها یک مکان قدیمی است ، بلکه یک سرزمین سطحی در تاریخ است.

از آنجا که تان هونگ با پایگاه Duong Minh Chau ارتباط برقرار می کرد و از طریق کامبوج درگاهی از مرکز استان به شمال تای نین بود ، بنابراین در طول جنگ این سرزمین اغلب توسط دشمن بمباران می شد. برای جمع آوری ، تلاش برای کنترل و از بین بردن نیروهای ما. اما ارتش و مردم اینجا شجاع و مقاوم هستند و در برابر دفاع از میهن مقاومت می کنند.

در سند “30 سال مبارزه انقلابی حزب کمونیست و مردم منطقه قهرمانانه تان بین (1930-1975)” ، صفحات 104-105 آمده است: “برای رسیدن به هدف جنگ ، به ویژه ویرانی و ایجاد نیروهای مسلح انقلاب پایگاه ها ، بازسازی میادین نبرد روستایی ، مسدود کردن مناطق مرزی ، قطع کلیه نیروهای کمکی از شمال برای خفه کردن جنبش های توده ای ، شکست دادن جنگ انقلابی برای پیروزی در مدت زمان کوتاه ، در محله C105 (نام منطقه Tan Bien در طول جنگ مقاومت) -NV) ، آنها طرحی را برای صلح بخش کردن ، جمع آوری مردم در دو جاده اصلی: بزرگراه 22 و بزرگراه 4 ، به طور عمده در جاده هایی مانند مو کونگ ، تان هونگ و کا توم جمع کردند.

آنها معتقدند که این نقطه کانونی شمالی تای نینگ است ، جایی که دفاع از شهر در آن متمرکز شده است ، بسیاری از پایگاه های ستاد انقلابی و اداره مرکزی و ورودی شرایط به کامبوج وجود دارد. . بنابراین آنها این منطقه را مهم می دانند.

در حالی که مردم در منطقه آزاد شده به طور فعال علیه حملات می جنگیدند ، هنگامی که دشمن با کار مقدماتی اشتباه گرفته می شد ، از فرصت استفاده می کردند ، کمیته حزب C105 به محافظین عمومی دستور حمله و نابودی تعدادی از دشمنان را می داد. توده های کشف شده ، همراه با چریک های تیرانداز ، هشدارهای محاصره ، ارعاب ، خانواده های سربازان را به تماس با بستگان سوق داد.

ما به طور مداوم ، روز به روز سازمان یافته کار می کنیم ، در بعضی نقاط کل ماه را تحت عنوان پست های دشمن در Can Dang ، Kà Tum ، Lo Go ، Mo Cong ، Tan Hung … پوشش می دهیم و مردم را برای حفاری تخریب هر بخش طولانی از بزرگراه 4 بسیج می کنیم ( Bau Co – Bau Bac) ، بزرگراه 22 ، پایین آمدن درختان برای جلوگیری از ترافیک در ترکیب با تنظیم سمت چپ ، کمین. سپس پشتیبانی نیروهای اصلی منطقه ، ارتش محلی و مردم به نوبه خود برای بار دوم پست های دان دانگ و كا توم و سرانجام عقب نشینی پاسگاه های مو كونگ ، تان هونگ برداشته شد.

پس از این واقعه ، توده مردم اعتقاد بیشتری به انقلاب و حزب داشتند. افراد روشن فکر و تحصیل کرده زندگی شخصی خود را به طور موقت در منطقه اشغال موقت با ما در منطقه مقاومت قرار می دهند. اگرچه آنها سختی های زیادی را متحمل شدند و حتی به دلیل سیستم کنترل و تسخیر دشمن توسط دشمن مورد ضرب و شتم و زندانی شدن قرار گرفتند ، اما گاری های گاو حامل برنج نیز به غذا احتیاج داشتند. تجهیزات توده ها هنوز هم اغلب به انقلاب می آمد. وی ادامه داد: “بسیاری از خانواده ها برداشت برنج را به پایان رسانده اند ، کیسه هایی برای پوشاندن مزارع قرار داده اند تا سربازان بتوانند شبانه به منطقه جنگی برگردند.”

امروز ، در کنار مرکز شهرداری تان هونگ ، هنوز یک ستون بزرگداشت 114 شهید را شاهد هستیم. مردی که برای احیای زمین دراز کشید ، تان هونگ ، اکنون بسیار متفاوت است. در قسمت شرقی بو کات ، یک کرم خامه سبز سبز ، نزدیک ساحل دریاچه ، یک نیروگاه خورشیدی درخشان وجود دارد.

غرب دارای یک کارخانه قند در بوربن است (اکنون کارخانه TTCS ، تحت رهبری گروه Thanh Thanh Cong) ، با مدرن ترین و پیشرفته ترین خط تولید در ویتنام ، محصول اصلی که تصفیه شده قند RE مطابق با استانداردهای اروپا است. اروپا ، ظرفیت پیش بینی شده 8000 تن نیشکر در روز. طی سه دهه گذشته ، تان هونگ منطقه مهمی برای نیشکر و رشته فرنگی در استان تای نینگ بوده است.

چهل سال پیش ، هنگام رانندگی با چرخ دستی زغال سنگ از دونگ پال به تای نینگ از طریق تانگ هونگ ، Bau Co Market فقط یک تپه کوچک کوچک برای خریدهای کوچک بود که توسط یک استخر وسیع آب احاطه شده بود ، امروز مرکز شهرداری توسعه بیشتری دارد. از دفتر اداری شهرداری تا بازار بسیار جادار ، تمیز و زیبا هستند. در شهرداری تان هونگ ، از کودکستان ها تا دبیرستان ها ، مدارس کاملی وجود دارد و کیفیت آموزش در حال بهبود است.

نیروگاه خورشیدی در ساحل دریاچه داو تینگ واقع در شهرداری تان هونگ ، منطقه تان چاو واقع شده است. عکس: Duong Vin Tuen

تان هونگ در منطقه ای دور افتاده یا شهرداری که اقلیت های قومی زیادی در آن زندگی می کنند ، واقع نشده است. اکثر آنها خمر و چامی هستند. از آنجا که خمرها در بو کت توانایی ساخت بتکده ای را نداشتند ، بیشتر آیین ها با خمر از تان در بتکده هدول زندگی می کردند. روستای چم باو باک یکی از قدیمی ترین روستاهای تای نینگ است.

بخشی از چم دونگ تاک که قبلاً به آن چم تائو تاک می گفتند ، برای کاوش در مزارع به اینجا می آید و سپس ایجاد روستایی باقی می ماند که امروز زنده است. از آنجا که تان هونگ اقوام و مذاهب زیادی دارد ، فرهنگ در اینجا بسیار متنوع است. جشنواره های سنتی مانند Chol Chnam Thmay ، Sen Dolta ، Roya Ramadan … به طور جدی توسط مردم محلی برگزار می شود و مقامات محلی از آنها مراقبت می کنند.

تان هونگ از بسیاری جهات موقعیت بسیار مطلوبی برای توسعه اقتصادی دارد. در جنوب کوه ها ، در شرق رودخانه ها و دریاچه ها قرار دارند. منبع آب از دریاچه داو تی ینگ به کانال آویز قهوهای مایل به زرد منتهی می شود و منطقه کمون را برای تولیدات کشاورزی مناسب می کند. بزرگراه 785 که از مرکز استان تا مرز همراه با جاده عبور از بال های تانگ بین و دوونگ مین چائو انجام می شود ، برای تردد بسیار مناسب است.

هرکسی که امروز به تان هونگ برگردد زمینی سرسبز با باغ های میوه را می بیند. با گشتن در محله های کمون می بینید که تمام نشاط در اینجا به شدت در حال رشد است. از خانه گرفته تا سیستم برق ، جاده و ایستگاه به خوبی سرمایه گذاری و ساخته شده است.

Tan Hung هر روز تغییر می کند. هنگامی که به تان هونگ رسیدید ، با دیدن خیابان های وسیع ، خانه های چوبی قدیمی به شکل دیوار یا سایه درختان نخل … احساس آرامش خواهید کرد تا به این سرزمین کهن عشق بیفزایند.

یادداشت ها: آموزش پسر تایلندی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *