ICC امکان بررسی جنایات جنگی در اسرائیل را فراهم می کند صدای آمریکا

ICC امکان بررسی جنایات جنگی در اسرائیل را فراهم می کند صدای آمریکادادگاه کیفری بین المللی (ICC) احتمال تحقیق در مورد جنایات جنگی اسرائیل در کرانه باختری را کشف کرده است.

دادگاه بین المللی کیفری در روز 5 اعلام کرد که مشخص شده است که صلاحیت دادگاه به مناطقی که در نتیجه جنگ خاورمیانه 1967 اشغال شده اند ، گسترش خواهد یافت.

پس از جنگ ، اسرائیل کرانه غربی رودخانه های اردن ، غزه و بیت المقدس شرقی را تأمین کرد. درگیری با طرف فلسطینی با ساخت شهرک های یهودی در مناطق وسیع گسترش یافته است.

فلسطینی ها که در سال 2015 به ICC پیوستند ، نیروهای اسرائیلی را به تحقیق در مورد اقدامات جنایتکارانه علیه مردم فلسطین فراخواندند.

با این حال ، طرف اسرائیلی ادعا می کند که فلسطین یک کشور مستقل نیست و بنابراین تحت صلاحیت ICC نیست. اسرائیل عضو ICC نیست.

تشکیلات خودگردان فلسطین از تصمیم ICC در روز پنجم استقبال کرد و تأکید کرد که “گام بعدی آغاز تحقیقات رسمی در مورد جنایاتی است که اسرائیل علیه مردم ما مرتکب شده است.”

با این حال ، اسرائیل و ایالات متحده از یکدیگر انتقاد کرده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ند پرایس گفت: “من فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل واجد شرایط نمی دانم. بنابراین ، من نمی توانم در هیچ سازمان بین المللی ، کنفرانس یا سازمانی ، از جمله ICC شرکت کنم.”

اخبار صدای آمریکادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *