Blinkoln “مهمترین روابط ایالات متحده و چین … همکاری مانند تغییر اقلیم” صدای آمریکا

Blinkoln “مهمترین روابط ایالات متحده و چین … همکاری مانند تغییر اقلیم” صدای آمریکا

[ad_1]

تونی بلینکلن ، وزیر امور خارجه گفت ، وزیر خارجه ایالات متحده جو بایدن ضمن همکاری در برخی زمینه ها با چین رقابت خواهد کرد.

وزیر امور خارجه بلینکلن دیروز (بیست و هفتم) پس از روی کار آمدن در یک کنفرانس خبری گفت: “روابط آمریکا و چین بدون شک مهمترین روابط جهان است”.

وزیر بلینکلن پاسخ به تغییرات آب و هوایی را به عنوان یک مثال اساسی ذکر کرد و گفت: “در روابط ایالات متحده و چین” جنبه های خصمانه “بیشتر و بیشتر وجود دارد ، اما” مناطقی وجود دارد که جستجوی همکاری مورد علاقه مشترک است. “

وی درمورد موضوع حقوق بشر در چین گفت: “در تصمیمی که در ژین کیانگ علیه اویغورها انجام شد ، تغییری ایجاد نشده است.

وزیر امور خارجه بلینکلن در مورد مسئله ایران گفت: “اگر ایران مجدداً به تعهدات خود در توافق هسته ای (JCPOA) عمل کند ، ایالات متحده نیز همین کار را انجام خواهد داد.”

اما بلینکلن گفت ، “ایران به تعهدات خود در بسیاری از زمینه ها عمل نمی کند” و گفت که ایران برای ارزیابی میزان انطباق با آن زمان می برد ، حتی اگر ایران تصمیم بگیرد توافق هسته ای خود را تقویت کند ، گفت تحریم ها علیه ایران برای مدتی باقی خواهد ماند.

در همین حال ، وزیر بلینکلن در طول روز گفت که “ما طی 24 ساعت گذشته با نزدیکترین متحدان و شرکای خود در سراسر جهان صحبت کرده ایم.”

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *