“80٪ از شهروندان ژاپنی می خواهند بازیهای المپیک توکیو را لغو یا به تعویق بیندازند” | صدای آمریکا

“80٪ از شهروندان ژاپنی می خواهند بازیهای المپیک توکیو را لغو یا به تعویق بیندازند” | صدای آمریکا

[ad_1]

با افزایش اخیر عفونت ویروس کرونا در ژاپن ، افکار عمومی منفی در مورد بازی های المپیک توکیو که قرار است در ماه جولای برگزار شود ، در حال افزایش است.

در یک نظرسنجی تلفنی که اخیراً توسط یک “TBS” خصوصی ژاپنی انجام شده است ، با حضور 1،261 نفر ، 81٪ از پاسخ دهندگان در پاسخ به “دشواری” وقتی از آنها پرسیده شد ، “آیا فکر می کنید می توانید میزبان المپیک باشید؟” این فقط 13٪ بود.

این در مقایسه با نظرسنجی مشابهی که در دسامبر انجام شد ، 18 درصد افزایش P در پاسخ های منفی است.

در نظرسنجی انجام شده توسط آژانس خبری ژاپنی کیوتو ، 80.1٪ گفته اند که باید بازی های المپیک توکیو را لغو یا به تعویق بیندازند.

در همین نظرسنجی در دسامبر گذشته ، 63٪ خواستار لغو یا به تعویق انداختن شدند.

در ابتدا قرار بود بازی های المپیک توکیو از 24 ژوئیه تا 9 آگوست سال گذشته برگزار شود ، اما به دلیل ویروس کرونا این مسابقات به جولای امسال موکول شد.

در یازدهم ، تعداد موارد تازه تأیید شده در توکیو ، ژاپن ، 1219 مورد بود که بالاترین مورد در روز دوشنبه بود.

شناخته شده است که دولت ژاپن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در چهار منطقه از جمله پایتخت توکیو در 7 منطقه “وضعیت اضطراری ملی” صادر کرده است و در حال بحث درباره اقدامات گسترش اقدامات مربوطه است.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا وضعیت اضطراری را اعلام کرد به امید آغاز واکسیناسیون ویروس کرونا تا پایان ماه آینده و بارها موضع خود را مبنی بر میزبانی المپیک توکیو که قرار است در تابستان امسال برگزار شود ، بار دیگر تأیید کرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *