46 امین رئیس جمهور بایدن “پیروزی دموکراتیک” را اعلام کرد صدای آمریکا

46 امین رئیس جمهور بایدن “پیروزی دموکراتیک” را اعلام کرد صدای آمریکا

[ad_1]

رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در تاریخ 20 ام رسماً به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده افتتاح شد.

مراسم تحلیف در قسمت غربی كاپیتول واشنگتن با موضوع “آمریكا یونایتد” برگزار شد.

در مراسم تحلیف ، معاون رئیس جمهور کمالا هریس ابتدا سوگند یاد کرد و رئیس جمهور بایدن در برابر رئیس دادگستری جان رابرتز سوگند یاد کرد.

رئیس جمهور بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: “این روزی است که دموکراسی پیروز می شود.”

وی همچنین چالش های پیش روی ایالات متحده مانند ویروس کرونا و درگیری نژادی را برجسته و بر آشتی ، وحدت و بهبودی تأکید کرد. در همان زمان ، او اعلام کرد که به همه آمریکایی ها خدمت خواهد کرد.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در مراسم تحلیف در كاپیتول در واشنگتن در 20 ام روز سوگند یاد كرد ، در حالی كه همسرش جیل بایدن و خانواده اش تماشا می كردند.

پس از مراسم تحلیف ، رئیس جمهور بایدن به همراه همسرش جیل بایدن و معاون رئیس جمهور هریس و همسرش از تمام گاردهای افتخار نظامی از جمله ارتش ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی ، تفنگداران دریایی و نیروهای فضایی در ضلع شرقی پایتخت بازرسی كردند.

سپس همراه با باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، روسای جمهور سابق ، برای ادای احترام به گورستان ملی آرلینگتون سفر کردند و با همراهی اسکورت نظامی وارد کاخ سفید شدند تا خدمات رسمی خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز کنند.

رژه ، که در آن رئیس جمهور از ماشین خود در راه کاخ سفید پیاده شد و در برگشت از استقبال کنندگان تبریک گفت ، به دلیل خطر ویروس های جدید کرونا و تروریسم از دست رفت.

علاوه بر این ، مرکز ملی ، پارک مقابل ساختمان پارلمان ، جایی که جمعیت تبریک جمع می شود ، کنترل می شود. در عوض ، کمیسیون افتتاحیه سایت را با حدود 191،500 ستاره و نوارها و پرچم های هر ایالت تزئین کرد.

رئیس جمهور بایدن در سال 1942 در پنسیلوانیا متولد شد ، 78 سال دارد و مسن ترین رئیس جمهور در تمام دوران است.

وی پس از انتخاب در سن 30 سالگی به عنوان جوانترین سناتور فدرال ایالت دلاور ، در شش انتخابات پیروز شد و در 8 سال در سال 2009 معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *