46 امین رئیس جمهور بایدن “پیروزی دموکراتیک” را اعلام کرد صدای آمریکا

46 امین رئیس جمهور بایدن “پیروزی دموکراتیک” را اعلام کرد صدای آمریکا


رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در تاریخ 20 ام رسماً به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده افتتاح شد.

مراسم تحلیف در قسمت غربی كاپیتول واشنگتن با موضوع “آمریكا یونایتد” برگزار شد.

در مراسم تحلیف ، معاون رئیس جمهور کمالا هریس ابتدا سوگند یاد کرد و رئیس جمهور بایدن در برابر رئیس دادگستری جان رابرتز سوگند یاد کرد.

رئیس جمهور بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود گفت: “این روزی است که دموکراسی پیروز می شود.”

وی همچنین چالش های پیش روی ایالات متحده مانند ویروس کرونا و درگیری نژادی را برجسته و بر آشتی ، وحدت و بهبودی تأکید کرد. در همان زمان ، او اعلام کرد که به همه آمریکایی ها خدمت خواهد کرد.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده در مراسم تحلیف در كاپیتول در واشنگتن در 20 ام روز سوگند یاد كرد ، در حالی كه همسرش جیل بایدن و خانواده اش تماشا می كردند.

پس از مراسم تحلیف ، رئیس جمهور بایدن به همراه همسرش جیل بایدن و معاون رئیس جمهور هریس و همسرش از تمام گاردهای افتخار نظامی از جمله ارتش ، نیروی دریایی ، نیروی هوایی ، تفنگداران دریایی و نیروهای فضایی در ضلع شرقی پایتخت بازرسی كردند.

سپس همراه با باراک اوباما ، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون ، روسای جمهور سابق ، برای ادای احترام به گورستان ملی آرلینگتون سفر کردند و با همراهی اسکورت نظامی وارد کاخ سفید شدند تا خدمات رسمی خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز کنند.

رژه ، که در آن رئیس جمهور از ماشین خود در راه کاخ سفید پیاده شد و در برگشت از استقبال کنندگان تبریک گفت ، به دلیل خطر ویروس های جدید کرونا و تروریسم از دست رفت.

علاوه بر این ، مرکز ملی ، پارک مقابل ساختمان پارلمان ، جایی که جمعیت تبریک جمع می شود ، کنترل می شود. در عوض ، کمیسیون افتتاحیه سایت را با حدود 191،500 ستاره و نوارها و پرچم های هر ایالت تزئین کرد.

رئیس جمهور بایدن در سال 1942 در پنسیلوانیا متولد شد ، 78 سال دارد و مسن ترین رئیس جمهور در تمام دوران است.

وی پس از انتخاب در سن 30 سالگی به عنوان جوانترین سناتور فدرال ایالت دلاور ، در شش انتخابات پیروز شد و در 8 سال در سال 2009 معاون رئیس جمهور باراک اوباما بود.

اخبار صدای آمریکادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *