[바이든 정부 출범] جزئیات و مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن صدای آمریکا

[바이든 정부 출범] جزئیات و مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن صدای آمریکا

[ad_1]

مجری) دولت دونالد ترامپ – مایک پنس دوره چهار ساله خود را به پایان رساند و دولت جو بایدن – کاملا هریس دوباره برقرار شد. توجه جهان به واشنگتن دی سی است. بیایید ابتدا نگاهی دقیق به آنچه در 20 ام ، هنگامی که رئیس جمهور جدید بایدن روی کار آمد ، بررسی کنیم. مراسم تحلیف جو بایدن در 20 ام برگزار شد؟

خبرنگار) بله رئیس جمهور بایدن در تاریخ 20 ام رسماً به عنوان چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده افتتاح شد. ما روز تحلیف خود را با شرکت در یک مراسم مذهبی در کلیسای جامع “St. متیو ، یک کلیسای کوچک کاتولیک در مرکز شهر واشنگتن دی سی. همسرش دکتر جیل بایدن و معاون رئیس جمهور کمالا هریس و همسرش داگ موف با هم بودند. روسای جمهور قبلی معمولاً قبل از افتتاح مراسم مذهبی را در کلیسای کلیسای سنت جان در آنگلیکان در نزدیکی کاخ سفید برگزار می کردند ، اما بایدن رئیس جمهور جدید کاتولیک کلیسای جامع را انتخاب کرد. رئیس جمهور بایدن بعد از جان اف کندی ، رئیس جمهور سابق ، به عنوان دومین کاتولیک در میان همه روسای جمهور آمریکا ذکر شده است.

مجری) از آن زمان تاکنون چه اتفاقی افتاده است؟

خبرنگار) مراسم تحلیف در میدان غرب کاخ فدرال برگزار شد. موضوع America United بود. معاون رئیس جمهور هریس در برابر دادگستری سونیا سوتومایور سوگند یاد کرد. رئیس جمهور بایدن بلافاصله به عنوان رئیس دادگستری جان رابرتز سوگند یاد کرد.

مجری) سوگند اداری ، چیست؟

خبرنگار) “من رسماً قسم می خورم که من صادقانه وظایف رئیس جمهور ایالات متحده را انجام داده و تمام تلاش خود را برای پیروی ، دفاع و حفظ قانون اساسی ایالات متحده انجام خواهم داد.” از آن لحظه به بعد ، او رسماً مسئولیت ها و اختیارات خود را به عنوان رئیس جمهور آغاز کرد. سپس رئیس جمهور جدید بایدن سخنرانی مقدماتی کرد تا برنامه های مدیریت امور دولت را روشن کند.

مجری) چه کسی در مراسم افتتاحیه شرکت کرد؟

خبرنگار) رئیس جمهور سابق و همسرانش به صحنه آمدند. میهمانان باراک اوباما رئیس جمهور پیشین و همسرش میشل ، رئیس جمهور سابق جورج دبلیو بوش و همسرش لورا ، رئیس جمهور سابق بیل کلینتون و وزیر خارجه سابق هیلاری کلینتون بودند. سناتورها و نمایندگان کنگره و نمایندگان اصلی کشور نیز برای تبریک حضور داشتند. امسال اما به دلیل همه گیری تاج ، تعداد شرکت کنندگان در سایت به حداقل ممکن رسید. حتی سلام و احوالپرسی شهروندان عادی نیز مجاز نبود در اطراف محل افتتاحیه جمع شود.

در پایتخت ایالات متحده ، بیل کلینتون ، رئیس جمهور سابق و جورج دبلیو بوش ، معاون رئیس جمهور سابق ، مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن را در 20 ام جشن می گیرند.

مجری) افراد زیادی نبودند ، بنابراین فضای جشن کمتر نبود؟

خبرنگار) با این حال ، هنرمندان مشهور جو را از طریق اجراهای در محل ، بالا بردند. همراه با اجرای تفنگداران دریایی ایالات متحده ، خواننده محبوب لیدی گاگا برای ملت آمریکا آواز خواند. همچنین خوانندگان محبوب ، جنیفر لوپز و گاس بروکس نیز یک مهمانی برگزار کردند.

مجری) رویداد مقابل پایتخت در این زمان بسته می شود ، بعد چه اتفاقی می افتد؟

خبرنگار) برگزاری مراسم رژه اتومبیلرانی ریاست جمهوری (رژه وسایل نقلیه) در اصل یک رسم بود. همچنین ، به دلیل بحران کرونر ، این بار ما رژه آنلاین برگزار خواهیم کرد. بایدن ، رئیس جمهور جدید و همسرش ، به همراه معاون جدید رئیس جمهور هریس ، قصد دارند برای مزار یک سرباز گمنام در گورستان ملی آرلینگتون در ویرجینیا ، نزدیک واشنگتن ، تاج گل بگذارند.

مجری) برنامه زمان بندی شام چیست؟

خبرنگار) داشتن توپ تعطیلات رسم بود ، اما این بار به دلیل بحران تاج لغو شد. در عوض ، ما یک مراسم یادبود را برگزار می کنیم به نام “Celebrating America” ​​، که در ایالات متحده از تلویزیون پخش می شود. این میزبان بازیگر مشهور تام هنکس است و خوانندگان مشهوری مانند جاستین تیمبرلیک ، کیتی پری ، جان لجند ، بروس اسپرینگستین و جان بن جووی برای این جشن هنرنمایی می کنند. رئیس جمهور جدید بایدن و معاون جدید رئیس جمهور هریس پیام جداگانه ای را به مردم آمریکا در این رویداد ارائه می دهند.

مجری) بیایید به حرکات دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق نگاه کنیم.

خبرنگار) بله رئیس جمهور پیشین ترامپ در روز نوزدهم ، یک روز قبل از بازنشستگی خود ، عفو عمومی کرد و در مجموع 143 نفر را مجازات کرد. این شامل افراد مشهوری مانند خواننده رپ ، لیل وین بود که به داشتن اسلحه گرم غیرقانونی متهم شد. سیاستمداران جمهوری خواه ، از جمله ریک رانسی ، نماینده سابق کنگره و راندال هرتسوگ کانینگام ، نماینده سابق کنگره ، نیز مورد بخشش قرار گرفتند. کوامی کیلپاتریک ، شهردار سابق دیترویت که به جرم فساد مالی نیز به 28 سال زندان محکوم شد ، از زندان آزاد شده است.

مجری) واکنش چگونه خواهد بود؟

خبرنگار) در پایان دوره ریاست وی ، انتقاد رسانه های بزرگ در مورد سو. استفاده از این عفو ​​عمومی صورت گرفت. به این دلیل که بسیاری از دستیاران ترامپ مورد بخشش قرار گرفته اند. استیو بانانا ، استراتژیست سابق کاخ سفید و علیوت برودی ، یکی از حامیان اصلی حزب جمهوری خواه. همه به اتهام اختلاس و نقض قوانین لابی متهم شده اند. واشنگتن پست با انتقاد از بخشودگی بانون ، گفت: “این نشان می دهد که چگونه ترامپ (رئیس جمهور سابق) با دستیابی به قدرت ریاست جمهوری به سود دستیاران و طرفداران خود رسیده است (ببخشید).”

مجری) آیا رئیس جمهور سابق ترامپ موضع جداگانه ای دارد؟

خبرنگار) بعد از ظهر نوزدهم ، او از طریق پیام ویدیویی سخنرانی خداحافظی کرد. این کار عمدتا بر روی دستاوردهای چهار سال گذشته متمرکز شده است. بارها گفته شده است که “بزرگترین اقتصاد تاریخ جهان” را ایجاد کرده است. وی همچنین گفت که ایالات متحده بار دیگر مورد احترام جهانیان قرار گرفته است و دولت جدید گفت: “لطفا این احترام را از دست ندهید.” وی همچنین افزود: لطفا از امنیت و شکوفایی آمریکا محافظت کنید.

مجری) آیا رئیس جمهور سابق ترامپ با رئیس جمهور جدید بایدن در 20 ام ملاقات نکرد؟

خبرنگار) من ملاقات نکرده ام رئیس جمهور سابق ترامپ در مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن غایب بود. این اولین بار در 150 سال گذشته است که رئیس جمهور کناره گیری در مراسم تحلیف جانشین خود شرکت نمی کند. در عوض ، یک رویداد بازنشستگی جداگانه در پایگاه نیروی هوایی اندروز برگزار شد. او با حامیان جمع شده گفت: “ما به نوعی برمی گردیم.” از اینجا سوار Air Force One ، هواپیمای ریاست جمهوری شدم و وارد فلوریدا شدم و پس از بازنشستگی در آنجا زندگی می کردم.

میزبان) پخش ویژه مراسم تحلیف جدید جو بایدن در ایالات متحده ، آنچه را که در روز مراسم تحلیف 20 ام اتفاق می افتد ، شنیدیم. این خبرنگار اوه جونگ سو بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *