[바이든 정부 출범] از جوانترین سناتور تا پیرترین رئیس جمهور … بایدن کیست؟ | صدای آمریکا

[바이든 정부 출범] از جوانترین سناتور تا پیرترین رئیس جمهور … بایدن کیست؟ | صدای آمریکا

[ad_1]

مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن در روز 20 ام در كاپیتول واشنگتن برگزار شد. خبرنگار پارک جوان-سئو درباره شخصیت جو بایدن ، مالک جدید کاخ سفید به شما می گوید.

“تجربه سیاسی کهنه کار”

جوزف رووینت بایدن در 20 نوامبر 1942 متولد شد و امسال 78 ساله است. جو بایدن با پیرترین رئیس جمهور ایالات متحده ، سیاستمداری باسابقه است که نماینده سیاست اصلی واشنگتن است.

از آنجا که وی برای اولین بار در سال 1972 به عنوان یکی از جوانترین سناتورهای تاریخ ایالات متحده انتخاب شد ، شش بار به عنوان سناتور انتخاب شد و بیش از 30 سال به عنوان رئیس کمیسیون قضایی و کمیته دیپلماتیک خدمت کرد.
او یک درخت عظیم الجثه و شاهد زنده ای است که تقریباً نیم قرن از سیاست های واشنگتن دفاع کرده است ، تا این که به 47 امین معاون رئیس جمهور ایالات متحده و سرانجام چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده رسید.

رئیس جمهور آمریكا جو بایدن در كودكی.

داستان شخصی آبی و باورنکردنی

جو بایدن به عنوان بزرگتر از سه پسر و یک دختر از یک خانواده کاتولیک ایرلندی در اسکرانتون ، یک شهر معدن در شرق پنسیلوانیا به دنیا آمد. وی که در ابتدا خانواده ای سخاوتمند بود ، پس از ناکامی های پی در پی در تجارت پدرش ، در سن 11 سالگی به ویلمینگتون ، دلاور نقل مکان کرد.

بنابراین جو بایدن می گوید پنسیلوانیا زادگاه وی و دلاور خانه سیاسی وی است. بایدن بسیار فعال و خوش بین بود ، اما هنگامی که جوان بود ، لکنت و آزار داشت. او دائماً در تلاش برای غلبه بر این مسئله بود و غلبه بر لکنت که برای یک سیاستمدار یک نقطه ضعف مهلک است ، برای بسیاری از افراد به یک چالش و الگوی تبدیل شده است.

بایدن پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در دانشگاه دلاور و سیراکیوز به عنوان وکیل مشغول به کار شد. وی با فارغ التحصیلان دانشکده نلیا ازدواج کرده و دارای سه فرزند بود.در سال 1972 ، هنگامی که کمتر از 30 سال داشت ، با شکست دادن جمهوری خواهان فعلی ، به عنوان یک سناتور فدرال انتخاب شد. ماه بعد اما فاجعه از دست دادن همسر و دختر یک ساله اش همزمان در یک تصادف رانندگی.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، به عنوان سناتور سوگند یاد کرد.

او که فکر می کرد از موقعیت خود به عنوان سناتور برای تربیت دو پسر کوچکش بگذرد ، در مطب اتاق بیمارستان ، جایی که کودکان در آنجا بستری بودند ، سوگند یاد کرد ، که این خبر ملی شد. برای دهه ها ، بایدن در مجلس کار می کرد و چهار ساعت با قطار از واشنگتن دی سی به پایتخت ، به خانه خود در دلاور سفر کرد.

همسرش جیل بایدن در سال 1977 ازدواج مجدد کرد و یک فرزند دختر دارد. بایدن در سال 2015 فرزند دیگری از دست داد. پسر بزرگ بو که به عنوان دادستان دلاور خدمت می کند و جانشین سیاسی وی محسوب می شود ، در اثر تومور مغزی در 46 سالگی درگذشت.

از هانتر ، تنها فرزند با همسر داغدار ، در مورد اعتیاد به مواد مخدر ، اتهامات فرار مالیاتی و فساد صحبت شد ، و حتی کار سیاسی بایدن را خراشیده کرد.

با وجود این دشواری های شخصی و زندگی تحریف شده ، وی به دلیل رسیدن به افکار عمومی به عنوان یک سیاستمدار دوستانه و راحت بدون از دست دادن تمایل و سیمای عمومی منحصر به فرد خود مورد ستایش قرار می گیرد.

رئیس جمهور باراک اوباما و جو بایدن در جریان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ها.

“سه چالش اصلی”

این سومین چالش بایدن برای دستیابی به قدرت است. وی ابتدا انتخابات ریاست جمهوری سال 1988 را به چالش کشید ، اما در اوایل انتخابات مقدماتی حزب دموکرات استعفا داد و در سال 2008 توسط کاندیدای سیاسی جدید باراک اوباما در جریان انتخابات مقدماتی تحت فشار قرار گرفت. اما در آن زمان وی به عنوان معاون رئیس جمهور اوباما معرفی شد و در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و به عنوان معاون 47 رئیس جمهور ایالات متحده شد. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ، او بار دیگر با رئیس جمهور اوباما در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و به عنوان معاون رئیس جمهور خدمت کرد.

وی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شرکت نمی کند. وی به عنوان معاون رئیس جمهور به دلیل برخورداری از چهره دوستانه مورد علاقه و احترام بود و از وی به عنوان تأثیرگذارترین نامزد دموکرات ریاست جمهوری برای جانشینی رئیس جمهور اوباما نام برد.

و در آوریل 2019 ، جو بایدن رسماً نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ها اعلام کرد و سومین چالش ریاست جمهوری خود را پذیرفت. در آغاز مسابقه حدود 20 نامزد وجود داشت ، اما بیشتر آنها استعفا دادند یا انصراف دادند و هنگامی كه سناتور برنی سندرز كه تا انتها نامزد بود ، اعلام كرد كه در آوریل حذف خود را انجام می دهد ، بایدن عملاً نامزد دموكرات ها شد. و در ماه آگوست ، او طبق کنوانسیون حزب دموکرات به طور رسمی به عنوان یک نامزد حزب انتخاب شد و یک مبارزات تمام عیار را برای کاخ سفید آغاز کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و کاملا هریس معاون رئیس جمهور پس از پیروزی چشمگیر در انتخابات سال گذشته از هواداران خود سپاسگزارند.

“به سوی کاخ سفید ، ارتقا وحدت”

جو بایدن سرانجام در میان سردرگمی بی سابقه در مورد شیوع ویروس کرونا و نارضایتی از نتایج انتخابات یک رئیس جمهور فعال ، چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده شد. طرح حکمرانی جو بایدن با سیاست های دولت ترامپ در همه زمینه ها تفاوت دارد: دیپلماسی ، امنیت ، اقتصاد و مهاجرت.

بایدن می گوید سیاست خارجی دولت ترامپ موقعیت ایالات متحده را در صحنه بین المللی تضعیف کرده و منافع خود را رها کرده و مبتنی بر بازسازی روابط با متحدان و رهبری ایالات متحده است. اما بیش از هر چیز دیگر ، کارشناسان می گویند بزرگترین چالش بایدن بستن اختلافات و تقابل ها در جامعه آمریکا است که در روند انتخابات بسیار برجسته بود.

تا کنون شما را با جو بایدن ، چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده آشنا کرده ام. او خبرنگار Park Young-SEO بود.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *