[뉴스 따라잡기] یازدهمین کنگره آمریکا صدای آمریکا

[뉴스 따라잡기] یازدهمین کنگره آمریکا صدای آمریکا

[ad_1]

این بار وقت آن است که با توضیح پیشینه اخبار و اصطلاحات مربوطه ، از اخبار مطلع شوید. یازدهمین کنگره آمریکا این هفته افتتاح شد. این بار ما به بیماری همه گیر ویروس کرونا (پاندمی) و پارلمان جدید فدرال که در زمینه آشوب سیاسی بی سابقه ای راه اندازی شده است ، خواهیم پرداخت. Reporter Park Young-seo ارائه می دهد.

“117 امین کنگره جمهوری فدرال به طور ناقص آغاز می شود”

در 3 ژانویه 2021 ، با آغاز سال جدید ، یازدهمین کنگره آمریکا آغاز شد ، مسئولیت مسئولیت قانونگذاری برای دو سال آینده و بررسی قوه مجریه.

اعضایی که در انتخابات مجلس سنا و مجلس نمایندگان که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر سال گذشته برگزار شد ، انتخاب شدند ، در همان روز سوگند نامه خود را در کاپیتول دوره رسمی خود را آغاز کردند.

با این حال ، کنگره 117 ناقص بود.

این بدان دلیل است که در انتخابات سناتور فدرال ، که در نوامبر سال گذشته برگزار شد ، برندگان هر دو کشور تأیید نشدند. گرجستان به عنوان یک باغ سنتی جمهوری خواه طبقه بندی می شود ، اما در انتخابات سناتوری که انتظار می رفت پیروز شوند ، نمای نزدیک غیرمنتظره ای بین قانونگذاران جمهوری خواه فعلی و نامزدهای دموکرات رخ داد. در پایان ، هیچ نامزدی به اکثریت رأی نداد و طبق قانون ایالت ، رای گیری نهایی در 5 ژانویه برگزار شد.

دور دوم انتخابات گرجستان از اهمیت ویژه ای برخوردار بود زیرا دو کرسی سنا در گرجستان ترکیب کنگره 117 را تغییر داد.

رئیس جمهور دونالد ترامپ و رئیس جمهور منتخب جو بایدن هم برای حمایت در جورجیا کاندید شده اند. پس از نبردی بسیار نزدیک تا آخرین لحظه ، رافائل وارنوک و جان اوسوف نامزدهای حزب دموکرات جمهوری خواهان فعال را شکست داده و هر دو پیروز شدند.

“ساختار کنگره 117”

کرسی های سنا در کنگره ایالات متحده در 50 ایالت در مجموع 100 کرسی به دو کرسی تقسیم می شوند.

در انتخابات 3 نوامبر ، حزب جمهوری خواه 50 کرسی را تأمین کرد ، حزب دموکرات 48 کرسی را از جمله مستقل ها تأمین کرد و دو سناتور گرجی نیز عقب ماندند.
با دور دوم انتخابات گرجستان ، حزب دموکرات هر دو کرسی را به دست آورد و 50-50 شد.

با این حال ، هنگامی که معاون رئیس جمهور ، که رئیس جمهور سنا نیز است ، مقید به روند قانونگذاری پارلمان است ، حزب دموکرات می تواند در آینده رهبری دولت سیاسی را بر عهده بگیرد ، زیرا بازیگران می توانند تصمیم را اعمال کنند. شش سال از یازدهمین کنگره حزب دموکرات برای بازپس گیری سنا می گذرد.

در مجلس نمایندگان 117 ، حزب دموکرات پس از یازدهمین مجلس ، که آخرین کنگره بود ، همچنان به رهبری خود ادامه می دهد.

از مجموع 435 کرسی ، حزب دموکرات 222 کرسی را به دست آورد و حزب جمهوری خواه 211 کرسی را بدست آورد ، یک کرسی بلاتکلیف است و یک کرسی خالی است به دلیل مرگ اخیر یک جمهوری خواه منتخب توسط ویروس کرونا ویروس جدید.

حزب دموکرات در انتخابات سال گذشته مجلس نمایندگان برخی از کرسی ها را از دست داد ، اما با این وجود اکثریت را بدست آورد و به این ترتیب این حزب توانست موقعیت خود را به عنوان حزب اکثریت حفظ کند.

با پیروزی حزب دموکرات در دور دوم انتخابات مجلس سنا در جورجیا ، حزب دموکرات به اصطلاح “تاج سه گانه” دست یافت و هم در انتخابات ریاست جمهوری و هم در انتخابات فدرال برای سنا و مجلس پیروز شد. با این کار ، دولت جو بایدن ، که از 20 ام روز به قدرت می رسد ، پایه های یک دولت پایدار را بنا نهاد.

“اولین کار اصلی کنگره 117 در هرج و مرج بزرگ”

اولین وظیفه اصلی کنگره 117 روند صدور گواهینامه رئیس جمهور منتخب بود که در ششم برگزار شد.

این معمولاً یک فرایند رسمی برای تأیید صلاحیت رای دهندگانی بود که آرای رأی دهندگان ایالتی را رد کرده بودند.

اما از آنجا که رئیس جمهور دونالد ترامپ نتایج انتخابات ریاست جمهوری را تا پایان تصویب نکرد ، همه نگاه ها به گواهینامه های کنگره معطوف شد. در این وضعیت ، وضعیت بی سابقه ای در تاریخ رخ داد ، آنکه کنگره روند تصدیق انتخابات را به دلیل حمله طرفداران رئیس جمهور ترامپ به پایتخت متوقف کرد.

قانون گذاران در میان خشونت های کنگره ، نماد دموکراسی آمریکایی ، از پایتخت خارج شدند. شش ساعت بعد ، ساعت 9 آن شب ، نمایندگان مجدداً در ساختمان مجلس جمع شدند و جلسه مشترک خود را از سر گرفتند.

و سرانجام کنگره آمریکا پیروزی جو بایدن را در ساعت 3 بامداد صبح روز بعد اعلام کرد. با این اوصاف ، کنگره 117 توانست اولین مأموریت اصلی خود را در بدترین آشفتگی سیاسی تاریخ ایالات متحده به انجام برساند.

“مشخصات کنگره 117”

یازدهمین کنگره متنوع ترین مجمع تاکنون در نظر گرفته شده است.

به ویژه ، در مجلس نمایندگان ، زنان ، اقلیت ها و نمایندگان منتخب اول برجسته هستند.

تعداد کنگره های زن ورودی به کنگره 117 ، 118 نماینده است که بالاترین میزان در تاریخ مجلس نمایندگان است. در میان آنها 89 دموکرات و 29 جمهوری خواه وجود دارد. اگرچه بسیار کمتر از حزب دموکرات است ، اما برای اولین بار تعداد زیادی جمهوریخواه در مجلس نمایندگان حضور دارند.

یازدهمین کنگره همچنین رکورددار بیشترین تعداد نمایندگان سیاه پوست در تاریخ آمریکا است. 58 نماینده سیاه پوست بودند که با 56 دموکرات و 2 جمهوریخواه وارد مجلس نمایندگان شدند.

در مجموع 60 نماینده منتخب اول مجلس نمایندگان با 15 عضو حزب دموکرات و 45 عضو حزب جمهوریخواه به کنگره انتخاب شدند.

پیشرفت افراد دگرباش جنسی ، مانند نمایندگان کنگره دموکرات ، موندیر جانسون و ریچ تورس ، نیز محسوس است.

هنگام بررسی گروه های سنی نمایندگان کنگره در 117 سال سن ، آنها از 20 تا 80 سال هستند. جوانترین عضو کنگره مدیسون کاوسون نماینده حزب جمهوری خواه در مجلس است. وی متولد 1 آگوست 1995 ، جوانترین رکورد را برای عضو کنگره دموکرات الکساندریا اوکاسیو-کورتس ، که در تاریخ 29th وارد مجلس نمایندگان شد ، شکست.

در مجموع 24 نماینده زن در یازدهمین مجلس سنا وجود دارد که شامل 16 حزب دموکرات و 8 جمهوری خواه است. سناتورها بین 40 تا 80 سال و 42 تا 60 سال سن دارند.

“پیشرفت عظیم کره ای”

چهار نماینده کنگره کره وارد یازدهمین کنگره شدند. هر سه عضو حزب دموکرات که با موفقیت دوباره انتخاب شدند ، به استثنای اندی کیم ، برای اولین بار زن هستند. نماینده میشل پارک استیل و یانگ کیم به حزب جمهوری خواه و مرلین استریکلند به حزب دموکرات تعلق دارند. نماینده استریکلند که مادرش کره ای تبار است ، به ویژه با حضور در مراسم افتتاحیه هانبوک جذب شد.

مجلس نمایندگان آمریکا نانسی پلوسی.

چهره در اخبار: نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان

این زمان “افراد در اخبار” برای معرفی داغ ترین افراد در آخرین اخبار است. قهرمان امروز نانسی پلوسی ، رئیس مجلس نمایندگان است.

در 3 ژانویه ، نانسی پلوسی دموکرات مجدداً به عنوان رئیس مجلس نمایندگان انتخاب شد.

نماینده مجلس ، پلوسی ، در اولین رأی گیری عمومی که در آن روز توسط مجلس نمایندگان گشوده ، 216 رأی کسب کرد ، کمی جلوتر از کابینه جمهوری خواه مک کارتی ، که 209 کرسی را به دست آورد.

در نتیجه ، رئیس جمهور پلوسی دو سال دیگر به عنوان رئیس مجلس نمایندگان خدمت کرد ، سومین شخص در دولت ایالات متحده و دومین نفر به عنوان جانشین رئیس جمهور در زمان غیبت رئیس جمهور.

امسال پلوسی 80 ساله خانه چهارم نمایندگان را به دست می گیرد.

پلوسی در ژانویه 2007 در زمان دولت جمهوری خواه جورج دبلیو بوش به عنوان اولین خانه زنان انتخاب شد. و تا ژانویه 2011 ، او دو بار به عنوان رئیس اتاق به مدت چهار سال خدمت کرد. در انتخابات میان دوره ای سال 2018 ، حزب دموکرات اکثریت مجلس نمایندگان شد و بار دیگر ریاست را به دست گرفت.

رئیس جمهور پلوسی در سال 1940 در یک خانواده سیاسی در شرق مریلند متولد شد.

پدر ایتالیایی وی عضو مجلس نمایندگان مریلند و شهردار بالتیمور بود. رئیس جمهور پلوسی در همان آغاز کودکی چشمهای خود را به سیاست گشود و به مبارزات انتخاباتی پدرش کمک کرد.

وی پس از فارغ التحصیلی از کالج ترینیتی ، دانشگاه کاتولیک در واشنگتن دی سی ، به عنوان کارآموز در دفتر کنوانسیون دموکراتیک کار کرد.

وی پس از ازدواج با پل پلوسی ، که در سال 1963 در صنعت مالی کار می کرد ، به کالیفرنیا نقل مکان کرد و در سال 1987 برای انتخاب مجدد در کالیفرنیا کاندید شد و به عنوان نماینده مجلس انتخاب شد.

از آن زمان ، پس از خدمت به عنوان دبیرکل حزب دموکرات و نماینده حزب دموکرات ، در سال 2007 وی به عنوان اولین رئیس جمهور فدرال زن مجلس در تاریخ ایالات متحده سابقه ای ثبت کرد.

رئیس جمهور پلوسی در آخرین کنگره ریاست استیضاح رئیس جمهور دونالد ترامپ را بر عهده داشت. در فوریه سال 2020 ، هنگامی که رئیس جمهور ترامپ برای ایراد سخنرانی سال نو خود از کنگره دیدار کرد ، سخنرانی رئیس جمهور ترامپ پاره شد و مخالفت با روش او برای اداره دولت را نشان داد.

رئیس جمهور پلوسی به عنوان چهارمین رئیس انتخاب شد و گفت که به کار خود با رئیس جمهور منتخب جو بایدن و معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریس برای نجات جان در بحبوحه ویروس کرونا و بهبود زندگی ادامه خواهد داد.

وی همچنین تأکید کرد که به دنبال همکاری دو حزب با حزب جمهوری خواه خواهد بود و می گوید به عنوان رئیس کل مجلس نمایندگان فعالیت خواهد کرد و نه به عنوان رئیس حزب دموکرات. با تسلط دموکرات ها بر دولت ، سنا و مجلس نمایندگان ، شایان ذکر است که چگونه رئیس جمهور نانسی پلوسی به تصویر کشیده می شود.

اخبار را دنبال کنید ، امروز 117 کنگره آمریکا را بررسی کردیم. ما به عنوان فردی در اخبار ، با رئیس اتاق بازرگانی ایالات متحده ، نانسی پلوسی ملاقات کردیم. این Park Young-SEO است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *