[뉴스 따라잡기] سیستم استیضاح ایالات متحده و رویه استیضاح رئیس جمهور ترامپ صدای آمریکا

[뉴스 따라잡기] سیستم استیضاح ایالات متحده و رویه استیضاح رئیس جمهور ترامپ صدای آمریکا

[ad_1]

زمان آن فرا رسیده است که با توضیح اخبار و اصطلاحات مربوط به آن اخبار را دریافت کنیم مجلس نمایندگان ایالات متحده تصویب قطعنامه ای برای استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را تصویب کرده است. این باعث شد که ترامپ اولین رئیس جمهور تاریخ آمریکا باشد که دو بار در مجلس نمایندگان استیضاح شد. همگام با اخبار امروز ، بیایید به سیستم استیضاح ایالات متحده و روند استیضاح رئیس جمهور ترامپ نگاهی بیندازیم.

“استیضاح چیست”

استیضاح سیستمی است که در آن مقامات عالی رتبه دولتی مانند رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور ، عضو شورای ایالتی ، قاضی فدرال و … که از نظر قانونی تضمین شده و مجازات یا انضباط با دادرسی های عمومی دادگاه دشوار هستند ، از طریق دادستانی کنگره آزاد می شوند. هنگام ارتکاب یک عمل خلاف قانون اساسی یا غیرقانونی. است.

از دلایل استیضاح می توان به جرایم سنگین مانند خیانت و رشوه و رفتار نامناسب اشاره کرد.

تاکنون هیچ رئیس جمهوری پس از استیضاح از تاریخ ایالات متحده استعفا نداده است. رئیس جمهور دونالد ترامپ ، رئیس جمهور اندرو جانسون و رئیس جمهور بیل کلینتون قطعنامه ای را برای پیگرد قانونی استیضاح در مجلس نمایندگان تصویب کردند ، اما سرانجام از مجلس سنا آزاد شدند و توانستند پست ریاست جمهوری را حفظ کنند. از طرف دیگر ، رئیس جمهور ریچارد نیکسون کمی قبل از رای گیری در اتاق استیضاح داوطلبانه استعفا داد.

“رئیس جمهور دو بار به مجلس نمایندگان سرنگون شد”

مجلس نمایندگان آمریکا در 13 امین استیضاح قطعنامه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را تصویب کرد و 232 رأی موافق و 197 رأی مخالف داد. همه 222 دموکرات رأی مثبت دادند و 10 جمهوریخواه نیز به آن پیوستند.

اتهامات مطرح شده علیه رئیس جمهور ترامپ تحریک به جنگ داخلی است.

پیش از این ، طرفداران ترامپ به پایتخت آمریكا كه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 در تاریخ ششم برگزار شد ، حمله كردند. استیضاح

در قطعنامه کیفرخواست آمده است که اوباش هیجان زده توسط پرزیدنت ترامپ ، برای دخالت در جلسه مشترک سنا و خانوارها ، پایتخت را نقض کردند.

رئیس جمهور ترامپ در دسامبر سال 2019 به مجلس نمایندگان انتخاب شد.

در آن زمان ، مجلس نمایندگان لایحه ای را برای استیضاح رئیس جمهور ترامپ در مورد اتهامات سو abuse استفاده از قدرت و ممانعت از پرونده های پارلمانی به دلیل ادعاهای اوکراین تصویب کرد ، اما اکثریت جمهوری خواه با جلوگیری از استیضاح واقعی ، آن را رد کردند.

اما فقط در مدت 13 ماه ، رئیس جمهور ترامپ یک لایحه استیضاح در مجلس نمایندگان را به اتهام تحریک جنگ داخلی تصویب کرد و به وی انگ نخست بودن اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده را داد که در مجلس نمایندگان دو بار استیضاح شد در حالی که در دفتر بود

“دادستانی استیضاح و رسیدگی”

قانون اساسی ایالات متحده به مجلس نمایندگان حق تعقیب استیضاح و سنا را برای شنیدن استیضاح داده است. بنابراین سنا نمی تواند موضوع رویه استیضاح را تعیین کند و مجلس نمایندگان هم نمی تواند مدت یا روند دادرسی استیضاح را تعیین کند.

وقتی درخواست رئیس جمهور برای استیضاح مطرح می شود ، مجلس نمایندگان تحقیقاتی را انجام می دهد و اگر اکثریت اعضای مجلس نمایندگان مصوبه مربوط به روند استیضاح را تأیید کنند ، به سنا ارائه می شود.

مجلس سنا باید کمیته ای تشکیل دهنده تشکیل دهد تا دلایل استیضاح و استیضاح را بررسی کند و احضارهای احضاریه را به دادسرا صادر کند.

لایحه استیضاح رئیس جمهور زمانی تصویب می شود که بیش از دو سوم از 100 عضو سنا یا 67 عضو یا بیشتر تصویب شوند.

در صورت تصویب لایحه استیضاح ، معاون رئیس جمهور بلافاصله مسئولیت را بر عهده خواهد گرفت.

قانون اساسی ایالات متحده همچنین مواردی را که مجلس نمایندگان هدف مشابهی را تعیین کرده است ، محدود نمی کند.

“رویه استیضاح رئیس جمهور ترامپ”

استیضاح رئیس جمهور ترامپ از مجلس نمایندگان تنها یک هفته قبل از مراسم تحلیف جو بایدن برگزار شد ، بنابراین زمان شروع جلسه استیضاح سنا محدود است.

علاوه بر این ، سنا در حال حاضر به تعویق افتاده است و ظهر نوزدهم ، روز قبل از مراسم تحلیف مجدداً تشکیل می شود. بعید است که مجلس سنا 19 روز قبل تشکیل شود مگر اینکه همه 100 سناتور به اتفاق آرا توافق کنند. میچ مک کانل رهبر جمهوری خواه سنا امکان تماس زودهنگام سنا را کوتاه کرد. بنابراین تا زمانی که ترامپ داوطلبانه استعفا ندهد ، قبل از پایان دوره ریاست جمهوری استعفا اجباری از ریاست جمهوری وجود نخواهد داشت.

“استیضاح رئیس جمهور بازنشسته”

هیچ رئیس جمهور ایالات متحده هرگز پس از ترک مقام خود استیضاح نشده یا تحت استیضاح قرار نگرفته است.

با این وجود وزیری وجود دارد که پس از ترک مقام خود استیضاح را طی کرده است.

در سال 1876 ، در زمان هجدهمین دوره ریاست جمهوری ادیسه گرانت ، ویلیام بلکناپ وزیر جنگ به اتهام فساد استیضاح شد. او دقایقی قبل از آغاز استیضاح کاخ از کاخ سفید استعفا داد.

با این حال ، رهبری اتاق یک لایحه استیضاح را به سنا ارائه داد که در آن گفته شده است که به سادگی نباید استعفا اجازه داد تا از عدالت فرار کند ، و سرانجام وزیر سنا سرکار بلکناپ شنیده شد.

وی به دلیل نداشتن دو سوم آرا در مجلس سنا گناهی ندارد. با این حال ، او یک سابقه مهم ایجاد کرد که روند استیضاح می تواند پس از بازنشستگی نیز ادامه یابد.

“استماع استیضاح”

مدت زمان استماع استیضاح محدودیت خاصی ندارد. سنا که از اختیار کامل در جلسه استیضاح برخوردار است ، با بحث و گفتگو درباره این دوره تصمیم می گیرد.

سنا موظف است به محض دریافت لایحه استیضاح در مجلس نمایندگان جلسه استماع را آغاز کند. با این حال ، تغییر قوانین سنا آسان تر از قانون اساسی است.

بنابراین می تواند با توافق اصلاح شود. بعلاوه ، در برخی موارد ، مجلس سنا به هیچ وجه جلسه استماع را آغاز نکرد ، زیرا مجلس نمایندگان اتهام استیضاح را رد کرد و خواستار تعویق جلسه شد.

“اهمیت استیضاح رئیس جمهور بازنشسته”

حتی اگر سنا پس از روی کار آمدن دولت بایدن در 20 ژانویه جلسه دادرسی برگزار کند و رئیس جمهور ترامپ را محکوم کند ، استیضاح دفتر رئیس جمهور از طریق استیضاح معنایی نخواهد داشت ، زیرا رئیس جمهور ترامپ قبلاً بازنشسته شده است.

علاوه بر این ، در تاریخ ایالات متحده ، لایحه استیضاح رئیس جمهور ، حتی یک بار قبل یا بعد از بازنشستگی ، از آستانه سنا فراتر نرفته است و تنها با حمایت 67 سناتور امکان پذیر است.

یازدهمین مجلس سنای آمریکا 50-50 با دموکرات ها و جمهوری خواهان است.

بنابراین ، احتمال برکناری نهایی رایج است ، زیرا حداقل 17 رای شورش جمهوری خواهان قبل از تصویب لایحه استیضاح باید تصویب شود.

با این حال ، سنا می تواند با رای گیری پیگیری فوری ، رئیس جمهور ترامپ را از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2024 جلوگیری کند.

بند 3 ماده 14 اصلاحیه ایالات متحده پیش بینی می کند که شرکت کنندگان در جنگ های داخلی یا شورش در آینده مجاز به داشتن مقامات دولتی نیستند و در حال حاضر این مجازات محکومیت سنا است. بنابراین

شنیده ها حاکی از آن است که این ضربه مهلکی به رئیس جمهور ترامپ خواهد بود ، که شناخته شده است قصد دارد در سال 2024 نامزد ریاست جمهوری شود.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ.

چهره در اخبار: دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترس

این زمان “افراد در اخبار” برای معرفی داغ ترین افراد در آخرین اخبار است. قهرمان امروز دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترس است.

در 11 ژانویه ، آنتونیوس گوترچ ، دبیرکل سازمان ملل متحد رسماً قصد خود را برای کناره گیری برای دوره دوم اعلام کرد.

دوره ریاست جمهوری گوترش تا 31 دسامبر سال جاری است.

در صورت معرفی شورای امنیت سازمان ملل و انتخاب مجمع عمومی سازمان ملل ، گوترش مجدداً به مدت پنج سال از سال 2022 تا 2026 به عنوان دبیرکل سازمان ملل فعالیت خواهد کرد.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوتس در سال 1949 در لیسبون ، پایتخت پرتغال متولد شد.

وی در دانشگاه فنی معتبر لیسبون در پرتغال فیزیک و مهندسی برق خواند.

در سال 1974 ، هنگامی که من بیست ساله بودم ، او به حزب سوسیالیست ، حزب سوسیالیست پیوست و اولین قدمهای خود را در سیاست برداشت.

وی سپس از طریق یکی از نمایندگان پارلمان به عنوان رهبر حزب سوسیالیست انتخاب شد و در سال 1995 به عنوان شصت و هشتمین نخست وزیر پرتغال انتخاب شد و حزب را به پیروزی رساند.

و در سال 1999 ، وی مجدداً در انتخابات عمومی پیروز شد و موفق شد دوباره منصوب شود.

اما پس از شکست حزب سوسیالیست در انتخابات محلی 2001 ، گوترش در سال 2002 از نخست وزیری استعفا داد.

اما هم اکنون محبوبیت آن در پرتغال بسیار زیاد است.

در نظرسنجی های انجام شده در سال های 2012 و 2014 ، وی به عنوان بهترین نخست وزیر در 30 سال انتخاب شد.

ژنرال گوترش نخست وزیر پرتغال بود و از سال 1999 تا 2005 نماینده سازمان بین المللی سوسیالیست سوسیالیست اینترنشنال بود.

در سال 2005 ، وی به عنوان دهمین کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل منصوب شد و به مدت 10 سال در امور پناهندگان بین المللی پیشگام شد. وی همچنین یکی از اعضای بنیانگذار کمیته پناهندگان پرتغال است که در سال 1991 تأسیس شد.

در اکتبر 2016 ، بان کی مون به عنوان دبیرکل سازمان ملل متحد به عنوان دبیرکل وقت سازمان ملل انتخاب شد و از سال 2017 ریاست سازمان ملل را بر عهده داشت.

رئیس جمهور گوتچ به دلیل هدایت مداوم سازمان ملل متحد ، علی رغم چالش های جدی مانند خروج آمریکا از سازمان ملل و شیوع ویروس کرونا ، مورد ستایش قرار گرفته است.

با این حال ، برخی گوتش را به دلیل نداشتن صدای خاص در موضوعاتی مانند حقوق بشر انتقاد می کنند.

مشخص است که هیچ مخالفتی از سوی اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل وجود ندارد.

برخلاف گذشته ، انتخاب دبیرکل جدید سازمان ملل متحد در حال حاضر برای همه کشورهای عضو امکان معرفی نامزدها بر اساس قطعنامه جدید سازمان ملل متحد است که در سال 2015 تصویب شده است. این علاقه روزافزون وجود دارد که آیا گاتر می تواند از طریق یک جدید جدید رئیس سازمان ملل شود سیستم انتخاباتی

همگام با اخبار امروز ، ما به سیستم استیضاح ایالات متحده و روند استیضاح رئیس جمهور ترامپ پرداختیم. من به عنوان یک فرد خبر دهنده ، با دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گاتر آشنا شدم. این Park Young-SEO است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *