[뉴스 따라잡기] روابط ایالات متحده و روسیه صدای آمریکا

[뉴스 따라잡기] روابط ایالات متحده و روسیه صدای آمریکا

[ad_1]

زمان آن فرا رسیده است که با توضیح پیشینه اخبار و اصطلاحات مرتبط ، در جریان اخبار قرار بگیریم. با شروع دولت آمریكا در 20 ژانویه ، جو بایدن شاهد تغییراتی در سیاست خارجی آمریكا بوده است. اخبار را کاوش کنید این بار به روابط ایالات متحده و روسیه خواهیم پرداخت.

“روابط دو کشور بیش از 200 سال طول کشیده است”

ایالات متحده و روسیه بیش از 200 سال با امپراتوری روسیه در ارتباط بوده اند. روسیه اولین بار در سال 1803 کشور تازه استقلال یافته ایالات متحده را به رسمیت شناخت و روابط رسمی دیپلماتیک بین دو کشور به سال 1809 برمی گردد.

با این وجود ، روابط بین دو کشور از زمان آغاز انقلاب کمونیستی بلشویکی در روسیه در سال 1917 آغاز شد. در آن زمان ، رئیس جمهور وودرو ویلسون تماس با نمایندگان رژیم بلشویکی را از همه دیپلمات های آمریکایی اعزامی به روسیه منع کرد.

در آن زمان ، ایالات متحده رسماً روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری سوسیالیستی شوروی روسیه پایان نداد. اما تا سال 1933 به رسمیت شناخته نشد و هیچگونه روابط رسمی برقرار نشد.

در نوامبر 1933 ، دو کشور روابط عادی دیپلماتیک را از سر گرفتند.

این دو کشور از زمان جنگ جهانی دوم برای مدت کوتاهی اتحادیه تشکیل داده اند ، اما تا زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 ، آنها نماینده دموکراسی و کمونیسم بودند و به اصطلاح “جنگ سرد” را بیش از نیم قرن.

روسیه جدید

در حال حاضر ، نام رسمی روسیه “فدراسیون روسیه” است. در 25 دسامبر 1991 ، ایالات متحده فدراسیون روسیه را به عنوان جانشین اتحاد جماهیر شوروی سابق به رسمیت شناخت. و در 31 دسامبر همان سال ، روابط رسمی دیپلماتیک با روسیه برقرار شد.

از آن زمان ، ایالات متحده به دنبال روابط جامع و سازنده با روسیه است. وی همچنین یک استراتژی دو جانبه را برای تحریک همکاری روسیه در مسائل بین المللی و تحریک سرمایه گذاری و تجارت اتخاذ کرد. وی از روسیه برای همکاری فعال با جامعه جهانی ، از جمله اروپا ، حمایت کرد.

“حادثه در اوکراین و روابط دوجانبه”

روابط دو کشور به دلیل الحاق اجباری شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 به سرعت دوباره سرد شد.

هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 فروپاشید ، اوکراین نیز مستقل بود ، اما به دلیل ترکیب پیچیده قومی و مشکلات ارضی با روسیه درگیر شد. به طور خاص ، شبه جزیره کریمه ، یک منطقه خودمختار ، به دلیل تعداد زیادی روس که در آنجا زندگی می کنند ، تمایل زیادی به طرفداری از روسیه داشت و روسیه با حمله به کریمه نیروهای مسلح را با حمله به کریمه و به زور ادغام کرد.

ایالات متحده روسیه را به دلیل نقض حاکمیت اوکراین محکوم کرده و روابط سیاسی و نظامی دو کشور را پایین آورده است. دولت ایالات متحده همچنین کمیته ریاست جمهوری دوجانبه را متوقف کرد ، سازمانی که در سال 2009 برای ارتقا promote همکاری بین دو کشور تأسیس شده است.

با این حال ، روسیه به درگیری با ایالات متحده ادامه داد ، گرجستان و اوکراین را تهدید به جنگ کرد و قدرت نظامی خود را گسترش داد.

ایالات متحده به همراه اتحادیه اروپا و هفت کشور مهم (G7) روسیه را تحت فشار قرار داده و از سال 2014 به تحریم های خود علیه روسیه ادامه داده است.

“دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده و ادعاهای هک شدن سایبری”

دولت آمریکا همچنین روسیه را به دلیل دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا انتقاد کرده است.

انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ایالات متحده تقابل دونالد ترامپ ، نامزد جمهوری خواه و هیلاری کلینتون ، نامزد دموکرات بود.

با این وجود ، در طی روند انتخابات ، سو susp ظن هایی در مورد دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جمله ایمیل های شخصی هیلاری نامزد از طریق هک سایبری مطرح شد.

در اوایل مراسم تحلیف خود ، پرزیدنت ترامپ رفتار دوستانه ای با روسیه نشان داد و این ظن وجود دارد که احتمالاً ترامپ در مشارکت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده است.

پس از تحقیقات دو ساله توسط دادستان های ویژه ، به این نتیجه رسید که هیچ مدرکی مبنی بر توطئه رئیس جمهور سابق ترامپ و روسیه وجود ندارد ، اما قدرت های خارجی مانند روسیه مراقب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هستند.

سال گذشته ، مقامات اطلاعاتی ایالات متحده ، از جمله سرویس اطلاعات ملی (DNI) و دفتر تحقیقات فدرال (FBI) ، گفتند که روسیه تلاش کرده است در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 دخالت کند اما دستگیر شد.

روسیه همچنین در اواخر سال گذشته به انجام هک گسترده سایبری ادارات دولت فدرال ایالات متحده و شرکت های خصوصی از جمله خزانه داری و خدمات دولتی متهم شد.

دولت آمریکا تحریم هایی را علیه آژانس ها و کارمندان روسی درگیر در انتخابات ریاست جمهوری و هک های سایبری اعمال می کند.

با این حال ، روسیه هر گونه ادعایی را رد می کند.

“دولت ترامپ و روسیه”

در زمان دولت ترامپ ، ایالات متحده از چندین توافق نامه ، از جمله توافق نامه خلع سلاح با روسیه خارج شد.

در سال 2019 ، دولت ترامپ رسماً از “پیمان انرژی هسته ای با برد متوسط ​​(INF)” که بیش از 30 سال حفظ شده است ، خارج شد. INF یک معاهده کنترل هسته ای است که توسط رئیس جمهور آمریکا ، رونالد ریگان و میخائیل گورباچف ​​، دبیر حزب کمونیست شوروی در سال 1987 ، قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق ، امضا شده است.

با این حال ، ایالات متحده گفت روسیه در حال توسعه و استقرار موشک های بالستیک و کروز خارج از محدوده معاهده است و روسیه نیز ایالات متحده را به نقض این پیمان متهم کرد و اولین پیمان کنترل هسته ای بین دو کشور در تاریخ ناپدید شد.

دولت ترامپ همچنین به دنبال توافق جدید خلع سلاح برای جایگزینی “توافق نامه کاهش استراتژیک جدید” با امضای روسیه در سال 2010 در زمان باراک اوباما رئیس جمهور سابق است.

رئیس جمهور ترامپ خواستار درج چین به عنوان دلیل افزایش توانایی های هسته ای چین شده است. روسیه رنگی گرم و منحصر به فرد از خود نشان می دهد

این نگرانی وجود دارد که Newsstart ، توافق نامه کنترل هسته ای ، نیز کشته خواهد شد.

دولت ترامپ همچنین به دلیل نقض مکرر پیمان روسیه در سال گذشته ، از پیمان آسمان باز که طرف بیش از 30 کشور است ، خارج شده است.

در زمان دولت ترامپ ، روابط بین دولتها ناخوشایند بود ، اما روابط بین رهبران کاملاً دوستانه بود. ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه همچنین گفته است که تبریک جو بایدن به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 دشوار خواهد بود تا زمانی که ترامپ رئیس جمهور پیشین نتایج را تصدیق کند.

جو بایدن و دولت روسیه

در 26 ژانویه ، رئیس جمهور جو بایدن برای اولین بار از زمان روی کار آمدن با پوتین تلفنی صحبت کرد.

این دو رهبر توافق کرده اند که روزنامه را برای گفتگویی که در آستانه انقضا است تمدید کنند.

رئیس جمهور بایدن بارها بر حمایت دولت آمریكا از حاكمیت اوكرائین رئیس جمهور پوتین تأكید كرده و نسبت به سوions ظن در تلاش برای مسمومیت الکسی ناوالنی رهبر مخالفان روس ، هك كردن سایبر در روسیه و كشته شدن نیروهای آمریكایی در افغانستان ابراز نگرانی كرده است. بودن.

همچنین تجزیه و تحلیل وجود دارد که این استراتژی رئیس جمهور بایدن برای تمایز دادن خود از رئیس جمهور سابق ترامپ است که به دلیل انفعال تا حدودی مورد انتقاد قرار گرفته و از زمان دعوت اول مسائل حساس بین دو کشور را مطرح کرده است.

وزیر دفاع آمریکا لوید آستین.

چهره در اخبار: لوید آستین ، وزیر دفاع ایالات متحده

این زمان “افراد در اخبار” برای ارائه آخرین بحث آخرین اخبار است. قهرمان امروز لوید آستین ، وزیر دفاع ایالات متحده است.

در 22 ژانویه ، سنای آمریکا نامزد لوید آستین برای وزیر دفاع وقت را تأیید کرد. در آن روز ، سنا این لایحه را با تصویب 93 مخالف و 2 مخالف تصویب کرد. این باعث می شود آستین به عنوان اولین وزیر دفاع سیاه پوست در تاریخ ایالات متحده باشد.

آستین ، 67 ساله ، ژنرال چهار ستاره ارتش ایالات متحده بود ، به عنوان فرمانده لشکر مرکزی خدمت می کرد و در سال 2016 آزاد شد.

وزیر آستین در توماسویل ، جورجیا ، ایالات متحده بزرگ شد. وی در سال 1975 از آکادمی نظامی فارغ التحصیل شد.

وزیر آستین در طول 41 سال خدمت سربازی خود در ایالات متحده ، آلمان ، پاناما ، عراق و افغانستان خدمت کرد. وی از سال 2001 تا 2003 به عنوان معاون فرمانده لشکر 3 پیاده خدمت کرد. لشکر 3 پیاده در صف مقدم حمله آمریکا به عراق در سال 2003 بود.

وزیر آستین سپس تا سال 2011 فرماندهی نیروها را در افغانستان و عراق بر عهده داشت. وی به ویژه به عنوان افسر ارشد ارتش محلی در ایجاد ثبات در عراق در آن دوره نقش داشت.

وی بعداً به عنوان رئیس ستاد ارتش خدمت کرد و در سال 2013 به عنوان فرمانده کل در زمان رئیس جمهور باراک اوباما منصوب شد. فرماندهی مرکزی ایالات متحده صلاحیت خاورمیانه را دارد.

آستین در طول سه سال فرماندهی کل قوا ، فرماندهی نبرد علیه شبه نظامیان سنی اسلامی و عقب نشینی نیروهای آمریکایی را بر عهده داشت و در سال 2016 اخراج شد.

وزیر آستین هنگام حضور در ارتش ایالات متحده سوابق مختلفی را ثبت کرد. وی اولین مرد سیاه پوستی بود که به عنوان فرمانده لشکر رزمی ارتش و سپاه های رزمی و فرمانده ارتش آمریکا در عراق خدمت کرد و به عنوان اولین رئیس ستاد ارتش سیاه و فرمانده لشکر مرکزی رکورد زد.

در همین حال ، وقتی رئیس جمهور جو بایدن ژنرال لوید آستین را سال گذشته به عنوان وزیر دفاع معرفی کرد ، جنجال به پا شد. به دلیل این قانون است که نیروهای نظامی باید هفت سال از زمان ترک مقام خود برای تبدیل شدن به وزیر دفاع بگذرانند. وزیر امور خارجه آستین مدت هفت سال است که از سمت خود رها نشده است.

این ماده برای تقویت کنترل غیرنظامیان بر ارتش ایجاد شده است. با این حال ، کنگره یک استثنا را ایجاد کرد و زمینه را برای وزیر شدن لوید معرفی شده فراهم کرد.

پرزیدنت بایدن بعنوان معاون رئیس جمهور از نزدیک با آستین همکاری می کند.

شناخته شده است که رئیس جمهور بایدن 40 سال خدمت سربازی آستین را برای عبور از موانع ارزش قائل است.

رئیس جمهور بایدن درباره آستین گفت: “او یک سرباز و رهبر واقعی ثابت شده است.” “من با او کار کردم ، به توصیه های او گوش دادم و او را در فرماندهی دیدم.”

وی به وزیر آستین مباهات کرد و گفت: “من آرامش و شخصیت او را تحسین می کنم ،” وی به معنای واقعی کلمه می تواند یک وطن پرست نامیده شود.

همگام با اخبار ، امروز به روابط ایالات متحده و روسیه پرداختیم. من به عنوان فردی در اخبار ، در مورد وزیر دفاع ، لوید آستین ، اطلاعاتی کسب کردم. این Park Young-SEO است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *