یانگ-جتسو “من خواستار احیای روابط ایالات متحده و چین هستم … از خط قرمز عبور نکنید” | صدای آمریکا

یانگ-جتسو “من خواستار احیای روابط ایالات متحده و چین هستم … از خط قرمز عبور نکنید” | صدای آمریکا

[ad_1]

برج فرماندهی دیپلماتیک چین ، یانگ جیتسو ، دفتر سیاسی مسئول دیپلماسی حزب کمونیست ، گفت: “من خواستار بازگشت به یک مسیر قابل پیش بینی و سازنده” در مورد روابط ایالات متحده و چین هستم.

“چین و ایالات متحده باید اختلافات را کنترل کنند ، منافع مشترک را گسترش دهند و مبادله و همکاری را تقویت کنند” در کنفرانس ویدیویی که توسط کمیته ملی روابط ایالات متحده و چین (NCUSCR) در پکن برگزار شد.

این اولین باری است که یک مقام بلندپایه حزب کمونیست چین از زمان آغاز به کار دولت جو بایدن در مورد روابط آمریکا و چین بیانیه رسمی می دهد.

هر دو سیاستمدار بار دیگر موضع خود را تأیید کردند که چین قصد ندارد ایالات متحده را در جهان به چالش بکشد یا جای آمریکا را بگیرد ، اما تأکید کردند که “هیچ نیرویی نمی تواند توسعه چین را معکوس کند”.

چین گفت: امیدوارم ایالات متحده با چین همکاری کند تا از فکر منسوخ “مقدار صفر” ، رقابت قدرت های بزرگ فراتر رود و روابط را در مسیر درست حفظ کند. “

وی در مورد مسائلی مانند هنگ کنگ ، سین کیانگ و تبت به “خط قرمزی که نباید عبور کرد” اشاره کرد و تأکید کرد که “ایالات متحده باید از مداخله در حفظ و حفظ حاکمیت چین جلوگیری کند. او هرگز دخالت نخواهد کرد. “

در همین حال ، تونی بلینکلن وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته (اول) در مصاحبه ای با تلویزیون آمریکایی ‘NBC’ گفت که بدون شک چین بزرگترین چالش برای ایالات متحده و سایر کشورها است.

“اما مهم نیست که با چه جنبه ای از روابط خود سر و کار داریم ، ما باید از موضع قدرت و نه ضعف به چین دسترسی داشته باشیم.” تأکید کردم.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *