گواتمالا “کاروان هندوراس” را منحل کرد … ترامپ وضعیت اضطراری در مرزهای جنوبی را یک سال تمدید کرد | صدای آمریکا

گواتمالا “کاروان هندوراس” را منحل کرد … ترامپ وضعیت اضطراری در مرزهای جنوبی را یک سال تمدید کرد | صدای آمریکا

[ad_1]

در میان افزایش اخیر تعداد مهاجران و کاروان های هندوراسیایی که قبل از آغاز به کار دولت جو بایدن وارد ایالات متحده می شوند ، مقامات گواتمالا یک عملیات گسترده را برای پراکنده کردن آنها آغاز کرده اند.

به گفته رویترز و سایر منابع ، مقامات امنیتی گواتمالا هزاران مهاجر را که در بزرگراهی نزدیک مرز هندوراس در جنوب شرقی جمع شده بودند ، اخراج کرده اند.

برخی از آنها با اتوبوس تهیه شده توسط مقامات گواتمالا به مرز هندوراس سفر کرده اند ، در حالی که برخی دیگر به دنبال مسیرهای دیگر به ایالات متحده هستند

طبق گفته مقامات گواتمالا ، 15 تا 15 هزار مهاجر وارد کشور شده اند که 15 هزار و 500 نفر از آنها توسط ارتش و پلیس اسیر شده و به کشورهای خود بازگردانده شده اند.

کاروان موکبی از مهاجران است که برای جلوگیری از خشونت و فقر در کشورشان هزاران مایل را می پیمایند ، دسته دسته پیاده روی می کنند یا سوار کامیون می شوند.

در همین حال ، رئیس جمهور دونالد ترامپ وضعیت اضطراری در مرز آمریکای جنوبی بین ایالات متحده و مکزیک را یک سال دیگر تمدید کرد تا فوریه سال آینده در پانزدهم.

پرزیدنت ترامپ در بیانیه ای گفت: “

بحران انسانی امنیت ملی را تهدید می کند و وضعیت را با تاج وخیم تر می کند. “

در تاریخ 15 فوریه 2019 ، رئیس جمهور ترامپ با صدور فرمانی درباره “امنیت مرزها و واکنش به بحران انسانی” در مرزهای جنوبی وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *