گفتگوی بایدن با نخست وزیر انگلیس “تقویت روابط ویژه ایالات متحده و انگلیس” | صدای آمریکا

گفتگوی بایدن با نخست وزیر انگلیس “تقویت روابط ویژه ایالات متحده و انگلیس” | صدای آمریکا

[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده و بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، در تاریخ 23 تماس تلفنی گرفتند و قول دادند که در واکنش به ویروس کرونا و تغییرات جدید آب و هوایی ، همکاری بین دو کشور را تقویت کنند.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور بایدن امروز آمادگی خود را برای تقویت روابط ویژه دو کشور با ارز ابراز داشته و تأکید کرده است که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نقش مهمی در دفاع جمعی و ارزشهای مشترک دارد.

رئیس جمهور بایدن مجدداً بر اهمیت همکاری از طریق سازمانهای چند جانبه در زمینه تغییرات آب و هوا ، واکنش تاج و امنیت بین المللی تأکید می کند و آماده همکاری با نخست وزیر جانسون در اجلاس G7 7 کشور پیشرفته میزبان انگلستان در سال جاری است. وجود دارد.

کاخ سفید توضیح داد ، در عین حال ، دو رهبر در مورد لزوم همکاری در اولویت های سیاست خارجی مشترک مانند چین ، ایران و روسیه گفتگو کردند.

نخست وزیر جانسون گفت که او از تصمیم ایالات متحده برای پیوستن مجدد به کنوانسیون پاریس در مورد تغییر اقلیم و سازمان بهداشت جهانی (WHO) استقبال می کند.

پیش از این ، رئیس جمهور بایدن برای اولین بار از زمان روی کار آمدن با نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودو ، نخست وزیر کانادا و همچنین در تاریخ 23 با آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک ، تلفنی گفتگو کرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *