گفتگوی بایدن با دبیرکل ناتو “تایید تعهد دفاع مشترک” | صدای آمریکا

گفتگوی بایدن با دبیرکل ناتو “تایید تعهد دفاع مشترک” | صدای آمریکا

[ad_1]

برای اولین بار از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور آمریکا ، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای اولین بار از زمان تصدی مسئولیت تلفنی با جنس استولتنبرگ ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفتگو کرد و در مورد مسائل امنیتی مانند تقویت اتحاد گفتگو کرد

کاخ سفید در بیانیه مطبوعاتی گفت که رئیس جمهور بایدن آمادگی خود را برای همکاری و مشورت با متحدان در مورد همه مسائل مشترک امنیتی از جمله افغانستان ، عراق و روسیه ابراز داشته است.

رئیس جمهور بایدن همچنین بر اهمیت تغییرات آب و هوایی و امنیت بهداشت بین الملل و همچنین اهمیت ارزشهای مشترک ، مشاوره ، تقویت قدرت بازدارندگی و توانایی مقابله با تهدیدات نوظهور تأکید کرد.

علاوه بر این ، کاخ سفید توضیح داد که بار دیگر تعهد ایالات متحده در دفاع مشترک تحت ماده 5 پیمان آتلانتیک شمالی را تأیید کرده و بر تعهد خود در تقویت امنیت در اقیانوس اطلس تأکید کرده است.

در ماده 5 پیمان آتلانتیک شمالی پیش بینی شده است که اگر یک کشور عضو از خارج به زور مورد حمله قرار گیرد ، حمله به کل اتحاد و با پشتیبانی نظامی تلقی می شود.

ناتو همچنین در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که این دو رهبر طیف گسترده ای از چالش ها ، از جمله مبارزه با تروریسم بین المللی در افغانستان و عراق ، گسترش قدرت روسیه و تأثیر امنیت رو به رشد چین را مورد بحث قرار دادند.

وی همچنین بر لزوم حفظ حرکت دو رهبر برای افزایش هزینه های دفاع به منظور حفظ امنیت در شرایط غیرقابل پیش بینی تأکید کرد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *