گسترش اورژانس کرونا به 10 منطقه از جمله ژاپن و توکیو صدای آمریکا

گسترش اورژانس کرونا به 10 منطقه از جمله ژاپن و توکیو صدای آمریکا

[ad_1]

دولت ژاپن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا جدید ، وضعیت اضطراری ملی صادر شده توسط توکیو پایتخت را به مدت یک ماه تمدید کرد.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا امروز (دوم) در جلسه دولت کمیته مشورتی تاج گفت که وضعیت اضطراری صادر شده در 10 منطقه از جمله توکیو ، اوزاکا و فوکوکا تا 7 مارس تمدید خواهد شد.

در هفتم ماه گذشته ، دولت ژاپن تا 7 فوریه در چهار منطقه در منطقه پایتخت از جمله توکیو وضعیت اضطراری اعلام کرد و سپس به 7 منطقه از جمله اوزاکا گسترش یافت.

از 11 منطقه اضطراری اعلام شده ، این بار با بهبود اوضاع عفونت عروق کرونر ، استان شمالی توچیگی از منطقه اضطراری خارج شد.

هنگام صدور شرایط اضطراری ، اقداماتی مانند خودداری از بیرون رفتن ، کاهش ساعات کار در رستوران ها و بارها ، توصیه مشاغل برای کار در خانه و محدود کردن جلسات گسترده انجام می شود.

وزیر بازسازی اقتصادی شهر یاسوتو در نیشیمورا پیش زمینه بزرگ شدن را توضیح داد و گفت: اگرچه تعداد مبتلایان جدید در 10 منطقه که وضعیت اضطراری گسترش یافته است اخیراً کاهش یافته است ، اما سیستم بیمه درمانی همچنان کم است .

دولت ژاپن گفته است که اگر اوضاع به طور قابل توجهی بهبود یابد ، وضعیت اضطراری می تواند توسط مناطق حتی قبل از 7 مارس برداشته شود.

تلویزیون عمومی ژاپن ‘NHK’ گزارش داد که تعداد موارد تایید شده جدید در پایتخت توکیو امروز (دوم) 556 مورد گزارش شده است که از 5000 روز کمتر از 1000 نفر پشتیبانی می کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *