“گروه” نظامی میانمار اعلام کرد … بازداشت مشاور ایالتی سوچی | صدای آمریکا

“گروه” نظامی میانمار اعلام کرد … بازداشت مشاور ایالتی سوچی | صدای آمریکا

[ad_1]

ارتش میانمار کودتا کرده و اعضای اصلی دولت و حزب حاکم از جمله مشاور ایالتی آنگ سان سوچی را بازداشت کرده است.

تلویزیون میاوادی ، که توسط ارتش در میانمار اداره می شود ، امروز (اول) اعلام کرد که اقدامات بازداشت را در پاسخ به تقلب در انتخابات در نوامبر گذشته آغاز کرده و برای سال آینده وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

ارتش ادعا می کند که قدرت میانمار به فرمانده کل قوا مین آنگ هلاینگ سپرده شده است.

ارتش صبح امروز قدرت واقعی به آنگ سان سوچی ، میانمار ، مشاور ملی داد. علاوه بر این ، مقامات ارشد دولت مانند رئیس جمهور یون مین و چهره های اصلی در حزب حاکم حزب دموکراتیک (NLD) بازداشت شدند.

در بیانیه ای که توسط NLD صادر شد ، سوچی در بیانیه ای که توسط NLD صادر شد ، گفت که این اقدام نظامی “میانمار را به دیکتاتوری باز خواهد گرداند”.

به گزارش بی بی سی ، سربازان در خیابان های پایتخت فعلی نپیدو مستقر بودند و یانگون پایتخت سابق و تلفن و اینترنت نپیدو مسدود شد.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتایج انتخابات اخیر یا جلوگیری از انتقال دموکراتیک در میانمار مخالف است. اگر این اقدام را پس نگیریم ، علیه متهمان اقدام خواهیم کرد.” گفت

وزیر امور خارجه تونی بلینکلن همچنین گفت: “ما به شدت نگران این خبر هستیم که ارتش برمه رهبران دولت غیرنظامی و رهبران جامعه مدنی از جمله مشاور آنگ سان سوچی را بازداشت کرده است.”

“ما از رهبران نظامی برمه خواستار آزادی کلیه کارمندان دولت و رهبران جامعه مدنی و احترام به خواست مردم برمه در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر سال گذشته هستیم.”

ما از آرمانهای مردم برای توسعه حمایت می کنیم. “

اتحادیه خلق دموکراتیک (NLD) ، به رهبری مشاور ملی سوچی ، در انتخابات در نوامبر گذشته پیروز شد و حدود 83٪ از کل کرسی ها را تشکیل داد و در آستانه راه اندازی دولت غیرنظامی دوم بود.

با این وجود ارتش میانمار سو susp ظن به “انتخابات نامطلوب” را مطرح کرده و آنها را تحت فشار قرار داده است تا در صورت حل نشدن اتهامات “اقدام” کنند.

پارلمان میانمار که به تازگی با انتخابات عمومی نوامبر گذشته تشکیل شد ، امروز (اول) افتتاح شد.

NLD به رهبری آنگ سان سوچی ، سمبل جنبش دموکراتیک سازی در میانمار ، با پایان دادن به 50 سال حاکمیت نظامی و تشکیل دولت غیرنظامی ، در انتخابات عمومی 2015 پیروز شد.

با این حال ، طبق قانون اساسی تصویب شده در دوران دولت نظامی ، ارتش با 25٪ از کرسی های مجلس سنا و مجلس نمایندگان از پیش تخصیص یافته و اقتدار قدرتمند خود را در حوزه سیاسی میانمار حفظ می کند و به عنوان وزیر سه وزارتخانه اصلی از جمله امور داخلی و دفاعی

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *