کمک به کارمندان و کارفرمایانی که به دلیل همه گیری Covid-19 با مشکل روبرو هستند

کمک به کارمندان و کارفرمایانی که به دلیل همه گیری Covid-19 با مشکل روبرو هستند

[ad_1]

توسعه پیچیده اپیدمی کوید -19 بر بسیاری از جنبه های اقتصاد و جامعه تأثیر می گذارد. زندگی مردم با مشکلات زیادی روبرو است. بسیاری از بنگاه های اقتصادی ، مشاغل خانگی و تعاونی ها مجبور به توقف فعالیت ها ، کاهش تولید ، افزایش بیکاری ، شغل خود را از دست دادند ، به ویژه کارگران خود اشتغالی ، کارگران فاقد قرارداد کار.

کارمندان و کارفرمایانی که به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 با مشکل روبرو هستند تحت قطعنامه 68 / NQ-CP دولت کمک خواهند شد.

طبق برنامه فوق ، وزارت کار ، معلولین جنگ و امور اجتماعی (LOLISA) وظیفه ریاست و هماهنگی با ادارات و شعب مربوطه را برای هدایت و اصرار بر واحدها ، شهرک ها ، بنگاه ها و م andسسات بر عهده دارد. به کمیته مردمی استان پیشنهاد می کند سیاست هایی را برای حمایت از کارمندان و کارفرمایانی که به دلیل همه گیری Covid-19 با مشکل روبرو هستند ، صادر کند.

در تاریخ 13 ژوئیه ، آقای نگوین دوک هان ، رئیس آموزش حرفه ای – اداره کار ، اشتغال و ایمنی شغلی (وزارت کار ، معلولیت و امور اجتماعی) ، در مصاحبه ای با Tay Ninh ، گفت که پس از بررسی و درک فوری وضعیت واحدها و مشاغل در حال حاضر ، وزارت کار ، معلولان جنگ و امور اجتماعی گزارشی را برای ارائه به کمیته مردم استان برای بررسی جهت صدور تصمیم در مورد بسته ای برای کمک به افراد مشکل پس از تأثیر همه گیر Covid-19 آماده کرده است. .

به گفته آقای هان ، محتوای پیش نویس تصمیم از نزدیک به دنبال قطعنامه № 68 / NQ-CP دولت از 1 ژوئیه 2021 است ، بنابراین کارمندان و کارفرمایان به زودی به بسته امنیت اجتماعی از جمله 11 سیاست دسترسی خواهند داشت: و بیماری شغلی تعلیق کمک های مالی به صندوق بازنشستگی و معیشت پشتیبانی از آموزش نگهداری شغل برای کارمندان ؛ کمک به کارمندان برای فسخ قرارداد کار یا مرخصی بدون حقوق. توقف کار؛ فسخ قرارداد کار (قرارداد کار) ؛ پشتیبانی و پشتیبانی بیشتر از کودکان و غذا برای افرادی که برای Covid-19 (F0 ، F1) باید تحت درمان و جدا شوند …

به ویژه برای کارکنانی که قرارداد کار ندارند (کارگران مستقل) و برخی موضوعات خاص دیگر ، وزارت کار ، معلولان جنگ و امور اجتماعی پشتیبانی یکباره 50،000 VND / نفر / روز را برای کارمندان در مرخصی ارائه می دهد. ، از دست دادن شغل 15 روز متوالی یا بیشتر به کمتر از 1 ماه و 1 500 000 VND / نفر برای کارمندانی که 1 ماه یا بیشتر کار خود را ترک می کنند یا از دست می دهند.

آقای هان گفت: “هدف این حمایت ، تقسیم مشکلات ، اطمینان از زندگی مردم و کارگران در استان و کمک به تثبیت اوضاع اقتصادی-اجتماعی است.”

پیشنهاد می شود که کارگران خود اشتغالی و برخی نهادهای خاص دیگر پشتیبانی یک باره 50،000 VND / نفر / روز و 1.5 میلیون VND / نفر را دریافت کنند.

طبق گفته وزارت کار ، معلولیت و امور اجتماعی ، از طریق نتایج بررسی و درک اوضاع ، کارمندان فاقد قرارداد کار به طور قانونی در استان تای نینگ اقامت دارند و در زمینه ها و مشاغلی مانند جمع آوری زباله و قراضه کار می کنند. بارگیری و تخلیه ، حمل و نقل کالا ؛ رانندگی موتور سیکلت مسافری (تاکسی موتور)؛ فروش خرده فروشی قرعه کشی موبایل؛ کار در خانه های تجاری در زمینه غذا ، اقامت ، گردشگری ، مراقبت های بهداشتی (ماساژ ، ماساژ پزشکی ، طب سوزنی) ، حوزه لوازم آرایشی (اصلاح مو ، شامپو) فروشندگان خیابانی ، خرده فروشی بدون مکان های ثابت ؛ کار در م institutionsسسات خصوصی پیش دبستانی که با مشکل روبرو هستند ، آنها باید به دلیل انزوای پزشکی یا در مناطق مسدود شده کار خود را ترک کنند یا از دست بدهند ، یا به درخواست آژانس مادر متوقف یا متوقف شوند. کشورهای صالح برای پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید 19.

به طور خاص ، تعداد کارمندان فاقد قرارداد کار که مجبور به ترک کار یا از دست دادن شغل خود بودند ، در طی شیوع بیماری قبل از ماه مه 2021 مورد حمایت قرار گرفت ، که نشان می دهد تعداد افراد آسیب دیده بیش از 97٪ از کل کارمندان است. هان نقل می کند: “تعداد فریلنسرهای آزاد در استان ، که با قطعنامه 42 № / NQ-CP دولت از 9 آوریل 2020 پشتیبانی می شوند ، 18،964 نفر است که بودجه پشتیبانی آنها تقریباً 15.4 میلیارد VND است. در آن فروشنده لاتاری موبایل 6328 نفر دارد. بنابراین ، با توجه به سطح پیشنهادی پشتیبانی ، پیش بینی می شود بودجه حمایت از این موضوعات در حدود 12.3 میلیارد VND باشد.

جیانگ هست

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *