کشف بایدن توسط اعداد … ، قدیمی ترین رئیس جمهور و اولین معاون زن که سوابق خود را ثبت کرد | صدای آمریکا

کشف بایدن توسط اعداد … ، قدیمی ترین رئیس جمهور و اولین معاون زن که سوابق خود را ثبت کرد | صدای آمریکا

[ad_1]

مراسم تحلیف چهل و چهارمین رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن رکوردهای جدیدی را در تاریخ آمریکا ثبت کرد. همچنین به دلیل هوشیاری دقیق نسبت به تأثیر ویروس کرونا و اعتراضات مسلحانه ، در فضایی کاملا متفاوت از گذشته صورت گرفت. خبرنگار كیم یونگ كوان ، مراسم تحلیف رئیس جمهور بایدن را با اعداد برجسته كرد..

رئیس جمهور بایدن 78 ساله است و به عنوان مسن ترین رئیس جمهور در ایالات متحده منصوب می شود.

وی 36 سال سناتور ، هشت سال معاون رئیس جمهور بوده و در طول زندگی خود شاهد مراسم تحلیف 13 رئیس جمهور بوده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق 70 ساله و سومین رئیس جمهور پیشین رونالد ریگان در مقام دوم مسن ترین رئیس جمهور در همه زمان ها با 69 سالگی وارد کاخ سفید شدند.

رئیس جمهور بایدن در 21 دقیقه با استفاده از 1،977 کلمه سخنرانی مقدماتی خود را انجام داد. مدت زمانی که با رئیس جمهور سابق ترامپ ، که 15 سال پیش چهار سال پیش صحبت کرد ، و اوباما که 21 دقیقه در مراسم افتتاحیه در سال 2009 ضبط کرد ، تفاوت چندانی نداشت.

تحلیف رئیس جمهور آمریکا کوتاهترین زمان تحلیف رئیس جمهور آمریکا بود و در مراسم تحلیف رئیس جمهور اول ، جورج واشنگتن ، در سال 1793 فقط 135 کلمه به کار رفت ، در حالی که رئیس جمهور سابق ویلیام هریسون در مراسم تحلیف در سال 1841 بیش از یک ساعت با 8455 کلمه صحبت کرد. که آن را به طولانی ترین کشف تبدیل کرده است.

رئیس جمهور بایدن در سخنرانی افتتاحیه خود كلمه “آمریكا” را به معنای ایالات متحده 12 بار و سپس 11 بار “دولت” و “ملی” و 7 بار “دموكراسی” و “وحدت” ذکر كرد. تأكید بر وحدت مردم آمریكا بود و ترمیم دموکراسی.

کتاب مقدس ، که طبق آن رئیس جمهور بایدن طبق آن روز مراسم تحلیف رئیس جمهور آمریکا دست های خود را گذاشت ، از سال 1893 ، در قرن نوزدهم ، توسط خانواده بایدن استفاده می شود و 5 اینچ ضخامت و 12.7 سانتی متر ضخامت دارد. .

در این سال ، کمال هریس ، معاون رئیس جمهور 56 ساله به عنوان اولین معاون زن در تاریخ ایالات متحده و اولین معاون رئیس جمهور در زمینه رنگ ها شناخته شد.

کالین شوگان ، معاون ارشد انجمن تاریخی کاخ سفید ، امروز به صدای آمریکا گفت که این اهمیت تاریخی دارد.

[쇼건 선임부회장] “در سال 1865 ، برای دومین مراسم تحلیف (آبراهام) لینکلن ، وی آفریقایی-آمریکایی ها را برای شرکت در رژه افتتاحیه برای اولین بار دعوت کرد.”

معاون رئیس جمهور کمالا هریس از 20 ام روز کار خود را در پایتخت ایالات متحده آغاز کرد.

اولین باری که سیاه پوستان به مراسم تحلیف رئیس جمهور ایالات متحده دعوت شد در سال 1865 ، مراسم تحلیف دوم رئیس جمهور آبراهام لینکلن و در سال 1917 ، مراسم تحلیف دوم رئیس جمهور وودرو ویلسون بود.

معاون رئیس جمهور هریس که آن سقف شیشه ای را شکست ، اولین زنی در تاریخ ایالات متحده بود که به عنوان رئیس مجلس سنا خدمت کرد ، و به همراه نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، داستان جدیدی نوشت که در آن یک زن هم به عنوان سنا و هم به عنوان رئیس اتاق.

معاون رئیس جمهور هریس امروز هنگام سوگند یاد شده در مقابل دادگستری دادگاه عالی سونیا سوتومایور ، اولین قاضی زن دادگاه عالی اسپانیا در تاریخ ایالات متحده ، توجه بیشتری را به خود جلب کرد.

با این حال ، به عنوان نمادی قدرتمند از دموکراسی آمریکا ، مراسم تحلیف ، که در یک فضای جشنواره ای تماشایی برگزار شد ، امسال دیده نشد.

یک روز قبل از مراسم افتتاحیه ، تعداد کشته شدگان تجمعی در ایالات متحده بیش از 400000 نفر بود ، مراسم افتتاحیه پس از ویروس کرونا جدید و استقرار بیش از 25000 نیروی دفاع ایالتی در اطراف سایت به دلیل ترس از اعتراضات مسلحانه که باعث احتیاط شد ، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

کمیته آغازین نزدیک به 200000 ستاره کوچک و راه راه را برای احترام به قربانیان و جایگزینی افرادی که به دلیل ویروس کرونا نمی توانستند در مراسم افتتاحیه شرکت کنند ، در مرکز ملی مقابل سالن افتتاحیه قرار داد.

در گذشته ، 200،000 دعوت به مراسم افتتاحیه ، كه به نمایندگان مجلس آمریكا داده می شد ، به وی و یك مهمان محدود می شد ، بنابراین فقط 2000 حضور داشتند.

رئیس جمهور سابق ترامپ آن روز در مراسم تحلیف شرکت نکرد و وی را به هفتمین رئیس جمهور تاریخ آمریکا تبدیل کرد که در مراسم تحلیف جانشین رئیس جمهور شرکت نکرد.

به ویژه ، زیرا رئیس جمهور سابق وودرو ویلسون به دلیل سکته مغزی غایب بود و ریچارد نیکسون پس از حادثه واترگیت استعفا داد ، رئیس جمهور ترامپ رئیس جمهور شد که 152 سال پس از رئیس جمهور اندرو جانسون در سال 1869 در مراسم تحلیف شرکت نکرد به دلیل نارضایتی از وارثش.

از طرف دیگر ، مراسم افتتاحیه در هوای نسبتاً معتدل 7 درجه سانتیگراد در یک روز آفتابی برگزار شد.

رئیس جمهور ریگان همه مراسم تحلیف ، گرمترین و سردترین مراسم تاکنون را برگزار می کند.

در سال 1981 ، اولین مراسم تحلیف ریگان ، دما به 12.7 درجه سانتیگراد رسید ، اما در دومین مراسم تحلیف در سال 1985 ، مراسم تحلیف در سرمای -13 درجه زیر صفر برگزار شد. .

این صدای صدای آمریكا كیم یونگ كوان است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *