کاخ سفید “آماده باشید تا هزینه چین را بپردازید” صدای آمریکا

کاخ سفید “آماده باشید تا هزینه چین را بپردازید” صدای آمریکا

[ad_1]

جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که اویغورها در سین کیانگ ، هنگ کنگ و تهدیدهای تایوان باید آماده پرداخت هزینه باشند.

سالیوان در مراسمی که امروز در انستیتوی صلح آمریكا برگزار شد ، گفت كه لازم است با چین در مورد این مسائل صحبت صریح و مستمر داشته باشیم.

وی تأکید کرد که مسئله چین اولویت شماره یک است که باید در میان متحدان ایالات متحده و اروپا مورد توجه قرار گیرد. وی افزود: “ما دیدگاه كاملاً سازگاری در مورد همه این موضوعات نداریم.”

اما دستیار سالیوان قدم های خاصی را که ایالات متحده می تواند علیه چین بردارد مشخص نکرد. وی سپس نیاز به توافق در مورد پاسخ مشترک به سو to استفاده از تجارت و فناوری چین با اروپا را توضیح داد.

پیش از این ، تونی بلینگن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده از تصمیم وزیر سابق مایک پمپئو چین در مورد نسل کشی در سین کیانگ حمایت کرد.

علاوه بر این ، با شدت گرفتن فعالیت های نظامی چین در حوالی تایوان ، دولت جو بایدن بیانیه ای قوی در حمایت از تایوان صادر كرد.

دولت بایدن گفته است که به رویکرد قاطع خود در قبال چین که در دوره قبلی ترامپ دنبال کرد ، ادامه خواهد داد ، اما می خواهد چین در اولویت های سیاسی مانند تغییر اقلیم همکاری کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *