چین به شدت علیه “محدودیت های آمریکا در تایوان” شورش می کند صدای آمریکا

چین به شدت علیه “محدودیت های آمریکا در تایوان” شورش می کند صدای آمریکا

[ad_1]

چین شدیداً با لغو مقررات وزارت امور خارجه ایالات متحده برای “محدود کردن تماس با تایوان” مخالفت کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لین در جلسه توجیهی منظم روز یازدهم گفت: “چین به شدت با اقدام آمریکا مخالفت می کند و از آن ابراز تأسف می کند.” من کردم.

وی گفت: ایالات متحده از زمان برقراری روابط دیپلماتیک با چین در سال 1978 ، چین را به عنوان “تنها دولت قانونی” به رسمیت شناخته است و گفت: قانون روابط ایالات متحده با تایوان نقض جدی “اصل واحد چینی” است.

سخنگوی زائوریزن هشدار داد اگر ایالات متحده از مسئله تایوان برای دخالت در امور داخلی چین و نقض منافع اصلی چین استفاده کند ، قطعاً این اقدام تلافی جویانه خواهد بود.

پیش از این ، مایك پمپئو ، وزیر خارجه آمریكا در بیانیه نهم سپتامبر گفته بود كه “ایالات متحده مقررات داخلی پیچیده ای را ایجاد كرده است كه تجارت با تایوان را برای آرام كردن رژیم كمونیستی چین طی چند سال گذشته محدود می كند” و هرگونه محدودیت اعمال شده توسط به او.

دولت تایوان گفت ، “ایالات متحده و تایوان به ارزشهای مشترک مانند دیپلماسی و آزادی احترام می گذارند” و از ما استقبال کرد تا بیشتر در جهت منافع متقابل مبادله کنیم.

در وسط آن قرار است كلی كرافت سفیر ایالات متحده در سازمان ملل از ساعت 1 تا 3 بعد از ظهر از تایوان دیدار كند.

ایالات متحده با به رسمیت شناختن اصل “یک چین” ، که چین در طی روابط دیپلماتیک با چین در سال 1979 طرفداری می کرد ، مبادلات رسمی با تایوان را محدود کرده است.

کنگره آمریکا در دسامبر گذشته با تصویب لایحه ای از وزارت امور خارجه خواست تا محدودیت های روابط آمریکا و تایوان را بررسی کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *