چرا ارزیابی معلمان را با توجه به شرایط لازم متوقف می کنیم؟

چرا ارزیابی معلمان را با توجه به شرایط لازم متوقف می کنیم؟

[ad_1]

معلم کلاس ابتدایی.

به منظور اطمینان از ارزیابی معلمان و مدیران م institutionsسسات آموزش و پرورش پیش دبستانی و عمومی مطابق با استانداردها و رعایت دقیق مقررات جدید قانون آموزش در مورد صلاحیت های استاندارد معلمان (ماده 72). قانون آموزش 2019) و یک نقشه راه برای بالا بردن سطح استاندارد آموزش معلمان در دوره پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه متوسطه (مصوبه № 71/2020 / ND-CP از 30 ژوئن 2020) ، وزارت آموزش و پرورش ، دستورالعمل های اولیه ارزیابی معلمان و مدیران مراکز پیش دبستانی و عمومی با توجه به استانداردهای سال تحصیلی 2020-2021. به شرح زیر است:

در آن زمان ، وزارت آموزش و پرورش سندی را به حالت تعلیق در آورد که مقررات مربوط به انطباق با استانداردهای صلاحیت معلمان و مدیران استانداردهای حرفه ای ، استانداردهای مدیران در تمام سطوح پیش دبستانی ، دبستان ، متوسطه اول را به حالت تعلیق درآورد.

بنابراین ، در سال تحصیلی 2020-2021 ، بخشهای آموزش و پرورش م institutionsسسات آموزش و پرورش پیش دبستانی و عمومی را به تعلیق ارزیابی و گزارش نتایج ارزیابی به معلمان و مدیران م institutionsسسات آموزش و پرورش پیش دبستانی و عمومی راهنمایی می كنند. استانداردها تا زمان ابلاغ مقررات جدید. این امر برای اطمینان از منافع معلمانی است که استانداردهای تعیین شده در قانون آموزش و پرورش 2019 را ندارند.

به دنبال صدور آیین نامه جدید ، ادارات آموزش و پرورش ترتیب می دهند كه معلمان و روسای م institutionsسسات آموزش و پرورش پیش دبستانی و عمومی بتوانند خود را مطابق با استانداردها ارزیابی كنند تا از چرخه ارزیابی صحیح اطمینان حاصل كنند نتایج را به وزارت آموزش و پرورش گزارش دهید و نتایج ارزیابی را در سیستم TEMIS (برای معلمان ، مدیران م administraسسات آموزش عمومی) وارد کنید.

قبل از لازم الاجرا شدن قانون آموزش 2019 (7 ژوئیه 2020) ، در 30 ژوئن 2020 دولت با صدور فرمان 71/2020 / ND-CP نقشه راهی را برای ارتقا raising سطح استاندارد آموزش معلمان تعیین کرد. پیش دبستانی ، دبستان ، دبیرستان.

ماده 2 فرمان 71 برای نهادهای آموزش دیده برای افزایش سطح استاندارد پیش بینی شده است. به طور خاص ، معلمان پیش دبستانی که دیپلم کالج آموزشی یا بالاتر ندارند ، از 1 ژوئیه 2020 هنوز 7 سال کار دارند تا سن بازنشستگی تعیین شده.

معلمین در مدارس ابتدایی که لیسانس تربیت معلم ابتدایی ندارند یا لیسانس در یک رشته مربوطه را ندارند و دارای گواهی آموزش آموزشی یا بالاتر هستند ، از 1 ژوئیه 2020 8 سال برای معلمان با مدرک متوسط ​​کار می کنند ، 7 سال برای معلمان دارای کالج تا سن بازنشستگی طبق مقررات باقی مانده است.

معلمین در مدارس متوسطه که لیسانس تربیت معلم ندارند یا لیسانس در رشته های مربوطه را ندارند و دارای گواهی آموزش آموزشی یا بالاتر هستند ، از اول ژوئیه سال 2020 7 سال باقی می مانند و طبق سن تا زمان بازنشستگی کار می کنند آئین نامه.

ماده 3 فرمان 71 می گوید که اصل اجرای نقشه راه برای افزایش سطح استاندارد آموزش معلمان باید با شرایط فعلی کارکنان آموزشی ، شرایط م institutionsسسات آموزشی و شهرک ها مطابقت داشته باشد. کمبود معلم وجود ندارد.

شناسایی معلمانی که در آموزش برای بالا بردن سطح استاندارد آموزش مشارکت دارند ، باید سن و سطح صحیح آموزش معلمان را تضمین کند. اولویت معلمی خواهد بود که حداقل پنج سال کاری تا سن مقرری بازنشستگی باقی مانده باشد تا ابتدا در آموزش شرکت کند.

در صورتی که معلم سالها کار کافی نداشته باشد و مشمول ارتقا improvement سطح استاندارد آموزش نباشد ، مفاد وزیر آموزش و پرورش اعمال می شود. اجرای نقشه راه برای بالا بردن سطح استاندارد آموزش معلمان باید عینیت ، تبلیغات ، انصاف و کارآیی را تضمین کند.

در مصوبه 71 نقشه ای برای بالا بردن استانداردهای صلاحیت معلمان پیش دبستانی و دبیرستانی که هنوز استانداردها را رعایت نکرده اند ، در دو مرحله از 2025-2030 ارائه شده است.

طبق مفاد قانون آموزش و پرورش در سال 2019 ، معلمان پیش دبستانی باید دارای تحصیلات عالی در زمینه تعلیم و تربیت و معلمان دبیرستان نیز باید دارای تحصیلات عالی باشند. معلمانی که استانداردهای لازم برای آموزش را ندارند ، برای آموزش فاقد صلاحیت در نظر گرفته می شوند. در ضمن ، برای دریافت دیپلم واجد شرایط ، طبق قانون ، معلمان باید حداقل دو سال آموزش ببینند. بنابراین ، ارزیابی استانداردهای آموزش صلاحیت های معلم بلافاصله پس از قانون آموزش سال 2019 امکان پذیر نیست.

از آنجا که قانون آموزش و پرورش 2019 به اجرا درآمد ، آیا برای ادامه آموزش برای بالا بردن استاندارد برای معلمان که شرایط لازم را ندارند ، نحوه آموزش (تمرکز یا تحصیل فقط با ماژول) ، معلمان آیا دانش آموزان باید شهریه بپردازند یا نه … بدون اجماع

با روبرو شدن با این واقعیت ، در آگوست سال 2020 وزارت آموزش و پرورش بخشنامه 24 پوندی صادر کرد که در آن شرایط معلمانی که استانداردهای لازم را برای ادامه تدریس ندارند ، تعیین شده است.

با این روحیه ، در دو سال متوالی قبل از سالی که این بخشنامه لازم الاجرا می شود ، معلمان نتایج ارزیابی و طبقه بندی را برای مطابقت با استانداردهای حرفه ای یا بالاتر یا طبقه بندی و ارزیابی دارند (طبقه بندی کیفیت کارمندان عمومی). تعداد کارمندان دولت) در سطح انجام وظایف یا بالاتر ، با داشتن سلامتی کافی ، سازماندهی تدریس را تا زمان بازنشستگی طبق مقررات ادامه می دهند. معلماني كه نتايج ارزيابي آنها با استانداردهاي حرفه اي مطابقت ندارد و يك سال از طبقه بندي و ارزيابي كارمندان دولتي (طبقه بندي كيفيت كارمندان دولتي) در سطح عدم انجام وظايف خود برخوردار نيستند ، براي آموزش و سازماندهي اختصاص داده نمي شوند. آموزش حرفه ای برای انتقال به موقعیت مناسب دیگر در م educationalسسه آموزشی تا زمان بازنشستگی طبق مقررات.

معلمانی که از سلامت کافی برخوردار نیستند ، مایل به بازنشستگی هستند و کاملاً شرایط مندرج در قانون تأمین اجتماعی را دارا هستند ، ممکن است طبق مقررات بازنشسته شوند.

معلماني كه از استانداردهاي آموزشي تعيين شده برخوردار نيستند ، ممكن است حسب مورد ، مقررات معافيت و اضافه كار را مطابق مقررات موجود اعمال كنند.

ماده 5 بخشنامه 24 طرحی را برای استفاده از معلمان و مدیران آموزش و پرورش ارائه می دهد که استانداردهای آموزش دیده را ندارند. به ویژه ، م institutionsسسات آموزشی برنامه هایی را برای استخدام معلمان و مدیران آموزشی كه از استانداردهای آموزش دیده برخوردار نیستند تهیه و آنها را به وزارت آموزش و پرورش گزارش می دهند. وزارت آموزش و پرورش مسئولیت اصلی را به عهده می گیرد و کار را با وزارت کشور هماهنگ می کند ، برنامه ای را تدوین می کند و آن را برای اجرا قبل از 15 دسامبر سال 2020 به کمیته های مردمی مناطق ، شهرها و شهرهای استانی ارائه می دهد.

در واقع ، مفاد فوق تاکنون اعمال نشده است.

ویت دونگ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *