وزیر امور خارجه ژاپن “آماده شدن برای مسابقات المپیک توکیو” صدای آمریکا

وزیر امور خارجه ژاپن “آماده شدن برای مسابقات المپیک توکیو” صدای آمریکادولت ژاپن گفته است “ما طبق برنامه آماده خواهیم شد” در مورد احتمال لغو بازی های المپیک توکیو ، برنامه ریزی شده برای ژوئیه.

وزیر ژاپن کاتو کاتسونوبو در مصاحبه با یک اپراتور تلویزیونی محلی در تاریخ هفدهم ، گفت: “مکان و برنامه مشخص شده است.”

اظهارات وزیر کاتو در حالی مطرح شد که موج افزایش مواضع موج تارو کونو در مصاحبه اخیر خود با رویترز ، احتمال لغو بازیهای المپیک توکیو را بیان کرد.

کونو در مصاحبه با خبرگزاری چهاردهم گفت: “همه چیز امکان پذیر است ، اما ما باید به عنوان یک کشور میزبان همه کارها را انجام دهیم.” به این ترتیب در صورت ادامه بازی ، المپیک خوبی خواهد بود. وی افزود: “کمیته المپیک درباره برنامه B و برنامه C فکر خواهد کرد.”

در پاسخ ، برخی از رسانه ها یک مقام ارشد ژاپنی را به عنوان اولین پیشنهاد تعویق احتمالی بازی های المپیک توکیو تعبیر کردند.

پیش از این ، دیک پوند ، باسابقه ترین عضو کمیته بین المللی المپیک (IOC) ، در هفتم به بی بی سی انگلیس گفت که با اشاره به گسترش ویروس کرونا در ارتباط با بازی های المپیک توکیو ، “من نمی توانم من ضمانت می کنم. ”

در توکیو ، جایی که قرار است بازی های المپیک در ماه جولای برگزار شود ، تعداد موارد جدید ویروس کرونا از 1700 مورد بیش از 17 مورد است.

دولت ژاپن به دنبال یک کلانشهر مانند توکیو ، وضعیت اضطراری را به 11 منطقه از جمله اوزاکا گسترش داده است.

اخبار صدای آمریکادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *