وزیر امور خارجه ایالات متحده از ارتش در میانمار می خواهد مشاوران را برای شرمندگی آزاد کند صدای آمریکا

وزیر امور خارجه ایالات متحده از ارتش در میانمار می خواهد مشاوران را برای شرمندگی آزاد کند صدای آمریکا

[ad_1]

تونی بلینکلن وزیر امور خارجه ایالات متحده از نیروهای نظامی میانمار خواست تا در زمان کودتا ، آنگ سان سوچی ، مشاور امور خارجه را آزاد کنند.

وزیر امور خارجه بلینکلن در بیانیه سی و یکم گفت: “ما به طور جدی نگران این خبر هستیم که ارتش میانمار مشاورانی از جمله مشاور آنگ سان سوچی ، رهبران دولت مدنی و رهبران جامعه مدنی را بازداشت کرده است.”

وی تأکید کرد که “رهبری نظامی میانمار بر آزادی کلیه کارمندان دولت و رهبران جامعه مدنی پافشاری می کند و به خواست مردم که در انتخابات دموکراتیک 8 نوامبر سال گذشته ابراز شده احترام می گذارد.”

وی افزود: ایالات متحده از آرمانهای مردم میانمار برای دموکراسی ، آزادی ، صلح و توسعه حمایت می کند.

پیش از این ارتش میانمار اعلام کرده بود که در واکنش به تقلب در انتخابات کودتا کرده و اقدامات بازداشت را به اجرا درآورده و گفته است که سال آینده وضعیت اضطراری اعلام خواهد کرد.

ارتش مشاوران ایالتی سوچی را اسکان داده و مقامات ارشد دولتی و اعضای اصلی حزب حاکم حزب دموکراتیک (NLD) را دستگیر کرده است.

سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی در بیانیه ای گفت: “ایالات متحده با هر تلاشی برای تغییر نتایج انتخابات اخیر یا جلوگیری از انتقال میانمار به دموکراسی مخالف است.”

اروپا و ژاپن نیز نسبت به کودتای نظامی در میانمار ابراز نگرانی کرده و با انتشار بیانیه هایی خواستار آزادی غیرنظامیان از جمله شکنجه شده اند.

در همین حال ، چین اعلام کرد که وضعیت میانمار را رصد و درک می کند و اظهار امیدواری کرد که بتواند ثبات سیاسی و اجتماعی را طبق قانون اساسی و قوانین حفظ کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *