وزرای خارجه ایالات متحده ، کانادا ، انگلیس و استرالیا دستگیری دموکراتیک در هنگ کنگ را محکوم می کنند

وزرای خارجه ایالات متحده ، کانادا ، انگلیس و استرالیا دستگیری دموکراتیک در هنگ کنگ را محکوم می کنند

[ad_1]

وزرای خارجه ایالات متحده ، کانادا ، انگلستان و استرالیا در روز دهم بیانیه مشترک صادر کردند و دستگیری بیش از 50 نفر از جمله فعالان دموکرات در هنگ کنگ را محکوم کردند.

وزرای امور خارجه چهار کشور با انتقاد از اینکه “قانون امنیت ملی هنگ کنگ به وضوح برای از بین بردن مخالفت ها و سرکوب عقاید سیاسی استفاده می شود” خواستار آزادی فوری پرسنل دستگیر شده از هنگ کنگ شدند.

وی گفت: “ما از هنگ کنگ و مقامات مرکزی چین می خواهیم که به مردم هنگ کنگ احترام بگذارند تا آنها بدون ترس از دستگیری و بازداشت از حقوق و آزادی های قانونی تضمین شده برخوردار شوند.”

در بیانیه مشترک وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو ، وزیر خارجه انگلیس دومنیک راب ، وزیر امور خارجه کانادا فرانسوا-فیلیپ شامپاین و وزیر خارجه استرالیا ماریس پین حضور داشتند.

در اوایل ششم ، پلیس هنگ کنگ 53 نفر از جمله رهبران مخالف سابق را به اتهام نقض قانون امنیت ملی دستگیر کرد.

وزیر امور خارجه پمپئو امروز گفت که ایالات متحده در حال بررسی تحریم ها علیه افراد و آژانس هایی است که در بازداشت کارمندان در هنگ کنگ دست داشتند.

هوآ چون یینگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک جلسه توجیهی منظم گفت: “چین به عنوان اقدامات لازم ، قاطعانه از حاکمیت و منافع امنیتی خود دفاع خواهد کرد و مطمئناً ایالات متحده بهای سنگینی را برای هرگونه تخلف پرداخت خواهد کرد.”

اخبار صدای آمریکا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *