وزارت دفاع آمریكا “طالبان صلاحیت خروج نیروهای آمریكا به افغانستان را ندارد” | صدای آمریکا

وزارت دفاع آمریكا “طالبان صلاحیت خروج نیروهای آمریكا به افغانستان را ندارد” | صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت دفاع آمریكا می گوید كه طالبان مسلح در افغانستان شرایط خروج نیروهای آمریكایی از افغانستان را برآورده نكرده اند.

سخنگوی پنتاگون ، جان کربی دیروز (بیست و هشتم) در اولین جلسه توجیهی منظم خود گفت که “تعداد نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان وجود ندارد و دولت بایدن به توافق سال گذشته با طالبان عمل خواهد کرد.”

ایالات متحده و طالبان در یک معاهده صلح توافق کرده اند که اگر طالبان به تروریسم و ​​حمله به نیروهای دولت افغانستان پایان دهند ، همه نیروهای آمریکایی را تا ماه مه سال جاری از افغانستان بیرون می کشند.

اما سخنگوی کربی به شدت انتقاد کرد “طالبان هنوز به قول های خود عمل نکرده اند” و هشدار داد که “اگر این وضعیت تغییر نکند ، حفظ توافقنامه صلح برای ایالات متحده دشوار خواهد بود”.

مقامات ارتش آمریكا اصرار داشته اند كه طالبان حتی در زمان دولت پیشین دونالد ترامپ نیز روابط خود را با القاعده ، یك سازمان تروریستی بین المللی قطع نكرده اند.

آنها همچنین طالبان را به ادامه حملات به نیروهای دولت افغانستان متهم کردند.

رئیس جمهور سابق ترامپ اعلام کرد که پنج روز قبل از بازنشستگی ، نیروهای آمریکایی خود را در افغانستان به 2500 نفر کاهش داده است.

در همین رابطه ، سخنگوی کربی به نقل از رئیس ستاد مارک میلی و فرمانده افغان اسکات میلر گفت که “2500 نفر برای انجام عملیات ضد تروریستی در افغانستان کافی هستند.”

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *