وزارت امور خارجه ایران “ملوانان کره ای را آزاد کرد” صدای آمریکا

وزارت امور خارجه ایران “ملوانان کره ای را آزاد کرد” صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت خارجه ایران مجاز به آزادی اعضای خدمه کره ای یک نفتکش کره ای است که در اوایل ماه گذشته توقیف شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز (دوم) به رسانه های دولت محلی گفت که “به درخواست دولت کره ، اعضای خدمه کشتی های کره ای که به اتهام آلودگی محیط زیست در خلیج فارس بازداشت شده اند ، قایقرانی شده اند.”

وزارت خارجه ایران گفت که “در سطح بشردوستانه” اقدام کرده است.

در آن روز رسانه های کره ای نیز به نقل از یک مقام وزارت خارجه کره اظهار داشتند که “ایران با توجه به روابط دوستانه و جنبه های انسانی بین دو کشور ، پرسنل لازم را برای کار با کشتی و آزاد کردن سایر اعضای خدمه را ترک خواهد کرد.” “

گفته می شود عباس اراكچی ، معاون امور سیاسی ایران ، ظهر امروز در طی یك تماس تلفنی با چوی جونگ گون ، معاون دوم وزیر امور خارجه ، همین اظهارات را كرده است.

پیش از این ، در چهارم ماه گذشته ، سپاه پاسداران ایران کشتی ملی کره کره Chemie را در آبهای نزدیک عمان در تنگه هرمز اسیر کرد. در آن زمان 20 ملوان از جمله میانمار ، ویتنام و اندونزی از جمله 5 کره ای نیز در بندر عباس جنوب ایران بازداشت شدند.

دولت ایران “آلودگی دریا” را دلیل توقیف عنوان کرده است ، اما رسانه های کره ای و دیگران تحلیل کرده اند که زمینه نارضایتی از ناتوانی در استفاده از وجوه حاصل از درآمد کره توسط کره جنوبی به دلیل تحریم های آمریکا است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *