وزارت امور خارجه آمریکا “ایران ابتدا باید برای پیروی از توافق هسته ای اقدام کند” | صدای آمریکا

وزارت امور خارجه آمریکا “ایران ابتدا باید برای پیروی از توافق هسته ای اقدام کند” | صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت امور خارجه آمریکا بارها و بارها موضع خود را تأیید کرده است که ایران ابتدا باید به پیشنهاد ایران برای اقدام همزمان بین ایالات متحده و ایران برای بازگرداندن توافق هسته ای ایران (برجام) عمل کند.

محمد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز یکم به سی ان ان گفت که اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) شرایطی را که ایران و ایالات متحده همزمان می توانند به توافق هسته ای برگردند هماهنگ می کند.

در همین رابطه ، ند پرایس ، سخنگوی وزارت امور خارجه دیروز (دوم) در جلسه توجیهی منظم گفت که “اگر ایران مطابقت کامل با توافق نامه را از سر بگیرد ، ایالات متحده آماده است تا راهی دیپلماتیک را در پیش بگیرد.”

پرایس گفت: “ما هیچ بحثی با ایران نداشته ایم.” قبل از رسیدن به مرحله ای كه با ایران در تماس مستقیم هستیم و آماده پذیرش هرگونه پیشنهاد از هر نوع هستیم ، مراحل زیادی وجود دارد.

وی افزود که ایالات متحده قبل از تعامل مستقیم با ایران با متحدان ، شرکا و کنگره گفتگو خواهد کرد.

پیش از این ، تونی بلینکلن ، وزیر امور خارجه مجبور شد در یک مصاحبه با اپراتور تلویزیونی US’NBC در تاریخ 1 مذاکره کند تا یک توافق هسته ای طولانی تر و کارآمدتر منعقد کند تا مسئله هسته ای ایران از جمله آزادی گروگان های آمریکایی قابل حل باشد. .

ایران اصرار دارد که توافق هسته ای ایران (JCPOA) توافق نامه ای است که در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شده و غیرقابل بازگشت و غیر قابل بحث است.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *