واکنش انگلستان “تسویه حساب 31 روزه تمدید شده در هنگ کنگ” واکنش چین | صدای آمریکا

واکنش انگلستان “تسویه حساب 31 روزه تمدید شده در هنگ کنگ” واکنش چین | صدای آمریکا

[ad_1]

دولت انگلیس گفته است که اقدامات برای گسترش اخذ تابعیت انگلیس توسط هونگ کنگرز ، طبق برنامه ریزی شده ، از سی و یکم اجرا می شود.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون امروز (بیست و نهم) بیانیه ای صادر کرد و گفت: “من بسیار خوشحالم که مردم هنگ کنگ روش جدیدی برای کار در انگلستان معرفی کردند و بعداً شهروند انگلیس شدند.”

سال گذشته ، دولت انگلیس طرحی را اعلام کرد که به هنگ کنگرهای دارای گذرنامه ملی انگلیس (BNO) اجازه می دهد برای ویزا اقدام کنند و سپس به آنها اجازه می دهد به مدت پنج سال در انگلستان اقامت کنند و سپس درخواست تابعیت کنند.

در همین حال ، وزارت امور خارجه چین امروز (بیست و نهم) اعلام کرد که گذرنامه های BNO را به عنوان اسناد قانونی سفر از سی و یکم قبول نمی کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لی جیانگ در جلسه توجیهی منظم انتقاد کرد که “دولت انگلیس در تلاش است بسیاری از شهروندان هنگ کنگی را شهروندان درجه دو انگلیس قرار دهد.” “این ماهیت BNO را کاملا تغییر داده است.”

تاکنون دارندگان گذرنامه BNO با درخواست ویزای انگلیس این فرصت را داشتند که تا 6 ماه در انگلیس بمانند.

در حال حاضر ، حدود 3 میلیون نفر در هنگ کنگ پاسپورت BNO دارند. دولت انگلیس تخمین می زند که حداکثر 320،000 نفر طی 5 سال آینده برای ویزا اقدام کنند.

دولت انگلیس گفت سال گذشته ، هنگامی که دولت چین قانون امنیت هنگ کنگ را وضع کرد ، چین استقلال هنگ کنگ را نقض کرد.

اعتراضات در هنگ کنگ خواستار خودمختاری بیشتر و دموکراتیک شدن بود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *