“نیروهای متفقین در افغانستان پس از ماه مه همچنان مستقر می شوند.” صدای آمریکا

“نیروهای متفقین در افغانستان پس از ماه مه همچنان مستقر می شوند.” صدای آمریکا

[ad_1]

شناخته شده است که نیروهای متفقین ، از جمله سربازان آمریکایی در افغانستان ، پس از ماه مه بدون عقب نشینی مستقر خواهند شد.

رویترز روز گذشته (31) با استناد به مقامات ارشد سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گزارش داد که نیروهای خارجی مستقر در افغانستان تا پایان ماه آوریل به طور کامل خارج نمی شوند.

به گفته این خبرگزاری ، این مقامات ارشد گفتند که هماهنگی سیاست ها با دولت جدید در ایالات متحده وجود دارد ، و گفتند “با توجه به حل مسئله عجولانه خروج و خروج با محاسبه تر استراتژی های دنبال شده

در همین رابطه سخنگوی دولت افغانستان گفت: “ما در پاسخ به یک تهدید مشترک با ناتو به رهبری آمریکا مشارکت داریم. ما ارزیابی تهدید مشترک خواهیم کرد و همه تصمیمات را خواهیم گرفت.”

در اوایل سال گذشته ، دولت وقت دونالد ترامپ و طالبان مسلح افغانستان توافق کردند که اگر طالبان تروریسم و ​​حمله به نیروهای دولت افغانستان را متوقف کنند ، همه نیروهای خارجی را تا ماه مه سال جاری از افغانستان خارج کنند.

رئیس جمهور پیشین ترامپ قبل از بازنشستگی تعداد سربازان آمریکایی در افغانستان را به 2500 نفر کاهش داد که کمترین میزان در حال حاضر است.

در این میان ، امروز (اول) دفتر فدرال بازرس ویژه بازسازی افغانستان (SIGAR) گفت كه حملات تروریستی طالبان با هدف هدف قرار دادن مقامات دولتی و غیرنظامیان در كابل ، پایتخت افغانستان ، اخیراً افزایش یافته است.

براساس گزارش این آژانس ، از ماه اکتبر تا دسامبر سال گذشته 810 غیرنظامی در افغانستان کشته و 1776 غیرنظامی زخمی شده اند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *