ناوالن رهبر مخالفان روسی اندکی پس از بازگشت به خانه بازداشت شد صدای آمریکا

ناوالن رهبر مخالفان روسی اندکی پس از بازگشت به خانه بازداشت شد صدای آمریکا

[ad_1]

الکسی ناوالنی ، رهبر مخالفان روسی ، پنج ماه پس از معالجه یک حمله مسموم به روسیه بازگشت ، اما بلافاصله دستگیر شد.

ناوالنی دیروز (هفدهم) به وقت محلی با یک پرواز روسی از برلین ، آلمان با یک پرواز روسی وارد فرودگاه بین المللی شرمتیووو در نزدیکی مسکو شد و درست هنگام مهاجرت به فرودگاه توسط پلیس دستگیر شد.

دفتر اجرای کیفری فدراسیون روسیه امروز در بیانیه ای گفت که “ناوالنی تحت تعقیب به جرم چندین بار نقض وظیفه مشروط بازداشت شده است.”

شناخته شده است که ناوالنی تا پایان این ماه ، هنگامی که ادعای لغو مشروط برنامه ریزی شده است ، در یک بازداشتگاه زندانی خواهد بود.

اندکی پس از بازگشت به خانه ، ناوالنی در توییتر خود نوشت: “من نمی ترسم” و “من می دانم که پرونده جنایی علیه من ساخته شده است.”

در همین حال ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت که “تصمیم مقامات روسیه در مورد دستگیری ناوالنی را به شدت محکوم می کند” و از بازداشت به عنوان “تلاشی برای سکوت اعضای منتقد مخالف و صداهای مستقل” انتقاد کرد.

جیک سالیوان ، دستیار شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز خواستار آزادی فوری در توئیتر شد و گفت: “این حمله فقط نقض حقوق بشر نیست ، بلکه توهین به مردم روسیه است که می خواهند آن را بشنوند.”

رهبر مخالفت ایستا رئیس جمهور پوتین ، ناوالنی هنگام پرواز از تومسک به سیبری به مسکو در ماه اوت در کما بود و پس از آن برای بهبودی به بیمارستان آلمان منتقل شد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *