من از انتظار برای برق خسته شده ام – روزنامه تای نین آنلاین

من از انتظار برای برق خسته شده ام – روزنامه تای نین آنلاین

[ad_1]

آقای ثان از پمپ روغن برای پمپاژ آب برای زندگی روزمره و آبیاری باغ خود استفاده می کند.

در جلسه اخیر با نمایندگان شورای مردمی در تمام سطوح ، رأی دهندگان گروه مسکونی خودگردان 11 پوندی ، محله Thanh Loi ، شهرداری Thanh Binh ، منطقه Tan Bien منعکس کردند که این مکان برای ده ها سال برق به شبکه ملی ندارد.

از جاده اصلی کمون Thanh Binh تا گروه مسکونی 11 خودگردان حدود 5 کیلومتر. شبکه برق از مرکز کمون Thanh Binh به سمت پل Xe Be کشیده شد و سپس خاموش شد. از پل Xe Be گرفته تا یک گروه مسکونی خودگردان 11 حدود 3 کیلومتر. با این حال ، زندگی روزمره مردم در اینجا به دلیل کمبود برق دشوار است.

آقای فان ثان لپ 84 ساله و همسرش لو تی هوی 74 ساله اولین ساکنان این گروه مسکونی بودند. خانم هیو گفت که خانواده او قبلاً در محله Thanh Phu (با شهرداری Thanh Binh) زندگی می کردند ، پس از آزادسازی جنوب ، همسر و همسرش در اینجا ساکن شدند.

طی 40 سال گذشته ، فرزندان آنها بزرگ شده ، ازدواج کرده و خانه های خود را در کنار خانه والدین خود ساخته اند و یک خوشه مسکن کوچک تشکیل داده اند. آقای لاپ و خانم هیو نوه هایی داشتند که نوه هایشان نامیده بودند ، اما تاکنون آنها هرگز نتوانسته اند از منبع انرژی ملی استفاده کنند.

آقای لاپ افزود که در سال های اخیر ، مردم منطقه سیستم های انرژی خورشیدی را برای تولید برق برای استفاده نصب کرده اند.

خانواده آقای لاپ از راه کشاورزی زندگی می کنند ، تاکنون در فصل گرما از ماشین های نفتی برای پمپاژ آب چاه ها برای آبیاری مزارع استفاده می کنند ، بنابراین هزینه های تولید افزایش می یابد. این کشاورز 84 ساله گفت: “اگر برق برای استفاده از پمپ برای آبیاری مزارع با نیشکر و رشته فرنگی وجود داشته باشد ، باعث صرفه جویی در هزینه ها و سود بهتر می شود.”

نهمین عروس آقای لاپ و همسرش خانم پن تی نیونگ گفتند که این زوج علاوه بر کار در مزارع و مزارع ، برای اجاره لاتکس لاستیکی نیز رفتند. هر روز او و شوهرش برای اصلاح و تخلیه لاتکس خیلی زود بیدار می شوند. “بدون برق ، از همه نوع ناراحتی. نونگ گفت: “اگر برق وجود دارد ، برنج را بپزید و لباس ها را با ماشین بشویید ، می توانید استراحت کنید.”

در یک خوشه مسکن دیگر در گروه مسکن 11 ، آقای نگوین ون تان ، 72 ساله ، از شهرستان دوک هوآ ، استان لانگ آن ، که قبلاً در جنگ مقاومت جنگیده بود ، توسط یک سرباز درجه 3/4 زخمی شد. خانواده آقای ثان از سال 1992 در این سرزمین زندگی می کنند.

در طول 5 سال گذشته ، خانواده آقای Thanh حدود 20 میلیون VND سرمایه گذاری کرده اند تا یک سیستم برق خورشیدی را روی سقف نصب کنند تا برق برای روشنایی ، تماشای تلویزیون و استفاده از فن داشته باشد. آقای ثان اعتماد كرد: “با وجود صرف این همه پول ، هنوز انرژی كافی برای استفاده وجود ندارد. در فصل خشک هنوز برق کافی برای استفاده وجود دارد ، در فصل باران برق بسیار کم است ، در شب هنگام دیدن اخبار ، تماشای یک فیلم کوچک از قدرت خارج می شود.

خانم نگوین تی وام ، پسر آقای ثان ، به خانه های متروکه مقابل خانواده اش اشاره کرد ، سالها پیش ، برخی از خانوارها در این منطقه زندگی می کردند ، اما به دلیل کمبود برق ، بسیاری از خانوارها خانه ها و مزارع خود را فروختند و برای تأسیس به مکان های دیگری نقل مکان کردند.

کردیت و همسرش دو خانه و زمینی روبرو خریداری کردند ، اما نمی دانستند چه کار کنند ، بنابراین آنها آنها را رها کردند. در کنار دو خانه او که منتقل شده اند ، دیوار جادار دیگری نیز وجود دارد ، مالک آن را به تازگی فروخته و برای کار و زندگی به کشور دیگری نقل مکان کرده است.

خانم نگوین تي شينگ ، رهبر يك گروه مسكوني خودگردان 11 پوندي ، گفت كه 18 خانوار در اين منطقه زندگي مي كنند. افراد عمدتا در کشاورزی کار می کنند ، افرادی که زمین دارند رشته فرنگی ، نیشکر ، لاستیک می کارند ، افراد فاقد زمین برای اجاره یا به عنوان کارگر فصلی کار می کنند.

بدون برق ، زندگی در اینجا بسیار دشوار است. برخی از خانوارها برای سرمایه گذاری در سیستم های کوچک انرژی خورشیدی وام می گیرند. در جلسات با رای دهندگان ، مردم بارها و بارها از بخش برق درخواست کردند که برق را از شبکه ملی به این منطقه مسکونی بیاورد. بخش برق بارها تحقیق کرده است اما تاکنون اجازه این کار را نداده است.

آقای نگوین تانه هونگ – رئیس کمیته مردمی شهرداری Thanh Binh گفت که خانوارهای گروه های مسکونی خودگردان 11 تعدادشان زیاد نیست ، آنها به دور از مناطق مسکونی به صورت پراکنده زندگی می کنند. دولت محلی در این زمینه با بخش برق کار کرده است. برق نیز در منطقه Tan Bien در حال مطالعه است و ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر ، جاده مسکن گروه 11 نوسازی ، تعریض ، آسفالت و به کمون Thanh Bac (منطقه تان بین) متصل شده است. زمین در این منطقه مسطح ، حاصلخیز و دارای پتانسیل زیادی برای توسعه کشاورزی است. مردم سخت کوش ، مشتاق به تجارت ، حمل و نقل مناسب ، زمین های بزرگ ، اگر شبکه برق ملی به اینجا بیاورد ، زندگی مردم حتی بیشتر رشد خواهد کرد.

اقیانوس

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *