مقررات رسمی ایالات متحده ، میانمار برای شیوع “دسته” صدای آمریکا

مقررات رسمی ایالات متحده ، میانمار برای شیوع “دسته” صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت امور خارجه آمریكا رسماً تخریب دولت توسط ارتش میانمار را به عنوان “یك گروه” تنظیم كرده و از یك پاسخ شدید ، از جمله تعلیق كمك ها ، خبر داده است.

دیروز (دوم) سخنگوی وزارت امور خارجه در جلسه توجیهی ویژه گفت که “پس از بررسی دقیق واقعیت ها و شرایط ، رهبر حزب حاکم برمه ، آنگ سان سوچی و وینگ مینت به عنوان رئیس دولت رسمی منتخب ، در کودتای ارتش در اول فوریه اخراج شدند. . وی گفت: “

دولت آمریکا بلافاصله اقدامات ارتش را در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور جو بایدن و وزیر امور خارجه تونی بلینکلن اندکی پس از بحران میانمار محکوم کرد ، اما از اصطلاح “جام” استفاده نکرد.

یک مقام ارشد دولت ایالات متحده امروز در جلسه توجیهی گفت: همانطور که دولت ایالات متحده وضعیت میانمار را به طور رسمی کودتا تعریف می کند ، اقدامات زیادی انجام خواهد شد ، از جمله محدودیت کمک های خارجی به دولت میانمار و اقدام علیه پرسنل مسئول.

وی افزود ، با این حال ، حمایت دولت ایالات متحده از مردم میانمار ، از جمله کمک های بشردوستانه و برنامه های دموکراسی ، ادامه خواهد یافت.

این مقام همچنین توضیح داد که ایالات متحده از زمان شیوع بیماری قادر به برقراری ارتباط با حزب حاکم حزب دموکراتیک خلق (NLD) در میانمار نبوده و بیشتر چهره های ارشد در حبس خانگی به سر می برند.

در همین حال ، شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه ای اضطراری را از طریق فیلم برای بحث در مورد وضعیت میانمار برگزار کرد ، اما نتوانست بیانیه مشترکی را تصویب کند.

به گفته رویترز ، انگلیس مطالبی را تهیه کرده است که خواستار آزادی فوری شورای امور خارجه آنگ سان سوچی و عقب نشینی موارد اضطراری نظامی است اما به توافق نرسیده است زیرا چین و روسیه گفته اند که نیاز به بررسی دارند.

گفته می شود اعضای شورای امنیت به بحث درباره تصویب بیانیه ای درباره بحران میانمار ادامه می دهند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *