مقررات رسمی ایالات متحده ، میانمار برای شیوع “دسته” صدای آمریکا

مقررات رسمی ایالات متحده ، میانمار برای شیوع “دسته” صدای آمریکاوزارت امور خارجه آمریكا رسماً تخریب دولت توسط ارتش میانمار را به عنوان “یك گروه” تنظیم كرده و از یك پاسخ شدید ، از جمله تعلیق كمك ها ، خبر داده است.

دیروز (دوم) سخنگوی وزارت امور خارجه در جلسه توجیهی ویژه گفت که “پس از بررسی دقیق واقعیت ها و شرایط ، رهبر حزب حاکم برمه ، آنگ سان سوچی و وینگ مینت به عنوان رئیس دولت رسمی منتخب ، در کودتای ارتش در اول فوریه اخراج شدند. . وی گفت: “

دولت آمریکا بلافاصله اقدامات ارتش را در بیانیه ای خطاب به رئیس جمهور جو بایدن و وزیر امور خارجه تونی بلینکلن اندکی پس از بحران میانمار محکوم کرد ، اما از اصطلاح “جام” استفاده نکرد.

یک مقام ارشد دولت ایالات متحده امروز در جلسه توجیهی گفت: همانطور که دولت ایالات متحده وضعیت میانمار را به طور رسمی کودتا تعریف می کند ، اقدامات زیادی انجام خواهد شد ، از جمله محدودیت کمک های خارجی به دولت میانمار و اقدام علیه پرسنل مسئول.

وی افزود ، با این حال ، حمایت دولت ایالات متحده از مردم میانمار ، از جمله کمک های بشردوستانه و برنامه های دموکراسی ، ادامه خواهد یافت.

این مقام همچنین توضیح داد که ایالات متحده از زمان شیوع بیماری قادر به برقراری ارتباط با حزب حاکم حزب دموکراتیک خلق (NLD) در میانمار نبوده و بیشتر چهره های ارشد در حبس خانگی به سر می برند.

در همین حال ، شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه ای اضطراری را از طریق فیلم برای بحث در مورد وضعیت میانمار برگزار کرد ، اما نتوانست بیانیه مشترکی را تصویب کند.

به گفته رویترز ، انگلیس مطالبی را تهیه کرده است که خواستار آزادی فوری شورای امور خارجه آنگ سان سوچی و عقب نشینی موارد اضطراری نظامی است اما به توافق نرسیده است زیرا چین و روسیه گفته اند که نیاز به بررسی دارند.

گفته می شود اعضای شورای امنیت به بحث درباره تصویب بیانیه ای درباره بحران میانمار ادامه می دهند.

اخبار صدای آمریکادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *