معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی برای مذاکره درباره “نفتکش بازداشت شده” از ایران بازدید کرد | صدای آمریکا

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی برای مذاکره درباره “نفتکش بازداشت شده” از ایران بازدید کرد | صدای آمریکا

[ad_1]

وزارت امور خارجه کره معاون اول وزیر خارجه چوی جونگ-گئون را برای آزادی زود هنگام کشتی ها و ملوانان کره ای بازداشت شده در ایران به محل اعزام کرده است.

یونهاپ نیوز کره گزارش داد که چوی یونگ-گئون ، معاون اول وزیر امور خارجه ، از دهم به تهران ، پایتخت ایران وارد می شود و در روز هفتم به هیئت سطح کار محلی پیوست. ما

اعتقاد بر این است که هیئت وزارت خارجه کره مذاکرات سطح بالایی با عباس اراکی معاون وزیر خارجه ایران برای مذاکره در مورد آزادی زودهنگام خدمه کشتی کره ای به عنوان اولویت اصلی و بحث در مورد موضوع وجوه منجمد از که ایران بیشتر به آن علاقه دارد.

با این حال ، رسانه های کره جنوبی گفتند که گفتگوها آسان نخواهد بود زیرا ایران قاطع است که تمرکز خود را بیشتر روی موضوع 7 میلیارد دلاری منجمد شده در بانک های کره خواهد گذاشت تا موضوع آزادی کشتی.

دولت ایران ادعا می کند که بازداشت کشتی های کره ای مربوط به وجوه منجمد نیست و یک “مشکل فنی” ناشی از آلودگی نفت است.

در همین حال ، وزارت خارجه میانمار نیز خواستار آزادی فوری ایران شده و گفته است که برای آزادی 11 ملوان میانماری که به همراه یک نفتکش کره ای بازداشت شده اند با ایران در تماس است.

به گفته وزارت امور خارجه جمهوری کره ، کشتی های بازداشت شده دارای 5 کره ای ، 11 ملوان از میانمار و 2 ملوان از اندونزی و ویتنام بودند و همه به سلامت شناخته شده اند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *