مراسم تحلیف بایدن ، رئیس هر کشور را تبریک می گویم … صدای آمریکا

مراسم تحلیف بایدن ، رئیس هر کشور را تبریک می گویم … صدای آمریکا

[ad_1]

رهبران سراسر جهان از مراسم تحلیف رئیس جمهور جو بایدن استقبال کرده و گفته اند که انتظار دارند روابط با ایالات متحده بهبود یابد. چین همچنین از رئیس جمهور بایدن خواسته است تا روابط ایالات متحده و چین را بازیابی کند. این آنه خیلی جوان است.

دولت چین روز سه شنبه تأکید کرد که بایدن رئیس جمهور باید روابط آسیب دیده به شدت آسیب دیده بین دو کشور را بازگرداند.

هوآ چون یینگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز در یک جلسه توجیهی منظم گفت که دولت ایالات متحده در به رسمیت شناختن استراتژی محبوب خود طی چهار سال گذشته یک اشتباه اساسی انجام داده و خواستار احیای روابط دو کشور شده است.

[녹취: 화춘잉 대변인(20일 정례브리핑)]

دولت بایدن باید منطقی و عینی به چین نگاه کند.

وی افزود: دولت بایدن باید هرچه سریعتر روابط بین دو کشور را با روحیه احترام متقابل ، برابری و سود متقابل در مسیر درست توسعه سالم و پایدار برقرار کند.

در دسامبر سال 2013 ، هنگامی که رئیس جمهور ایالات متحده جو بایدن معاون رئیس جمهور بود ، او در دسامبر 2013 با شی جین پینگ رئیس جمهور چین در پکن ملاقات کرد.

هوآ افزود كه اگر دولت جدید آمریكا رویكرد منطقی و مسئولیت پذیرتری در سیاستگذاری خارجی اتخاذ كند ، از استقبال گرم همه افراد در جامعه بین المللی برخوردار خواهد شد.

نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا در توییتر خود نوشت که ایالات متحده و ژاپن متحدانی هستند که کاملاً با ارزش های جهانی مشترک متحد شده اند.

وی گفت مشتاقانه منتظر همکاری با رئیس جمهور بایدن برای تقویت اتحاد و پیگیری هدف آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام است.

سخنگوی کرملین روسیه گفت که روسیه روابط خوبی با ایالات متحده حفظ خواهد کرد ، اما این رئیس جمهور بایدن و تیم او هستند که برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش می کنند.

وی گفت ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، همچنان به دفاع از حفظ معاهده پیشگام سلاح های هسته ای ادامه می دهد و اکنون ایالات متحده باید آن را حفظ کند.

کشورهای اروپایی از مراسم تحلیف چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده ، جو بایدن استقبال کرده اند.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گفت که همکاری بین دو کشور با رئیس جمهور بایدن و دولت جدید ایالات متحده را تقویت خواهد کرد.

وی افزود: “ما مشتاقانه منتظریم که در اولویت های مشترک خود با هم کار کنیم.”

فرانک والتر اشتاین مایر ، رئیس جمهور آلمان ، مراسم تحلیف بایدن را “روز خوبی برای دموکراسی” توصیف کرد.

رئیس جمهور اشتاین مایر در یک پیام ویدیویی پیروزی دموکراسی در ایالات متحده را که با چالش هایی روبرو است ارزیابی کرد.

[녹취: 슈타인마이어 독일 대통령] “در ایالات متحده.” [democracy] با چالشهای عظیمی روبرو است – و تحمل کرده است. علی رغم تلاش برای از بین بردن ساختار نهادی آمریکا ، کارگران انتخاباتی و فرمانداران ، قوه قضاییه و کنگره قدرت خود را نشان داده اند. “

علیرغم تلاش برای از بین بردن ساختار نهادی ایالات متحده ، مقامات انتخاباتی ، فرمانداران ایالتی ، دادگستری و کنگره قدرت خود را نشان داده اند.

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) امیدوار است که روابط با ایالات متحده رو به زوال را بهبود بخشد.

جوزف بورل ، رئیس امور خارجه و امنیت اتحادیه اروپا از احتمال برقراری روابط با ایالات متحده استقبال کرد.

[녹취: 보렐 대표] “البته ، اکنون ما یک فرصت تاریخی برای بازسازی و تقویت روابط خود داریم تا بتوانیم به طور م effectivelyثر به نیازها و چالش های قرن 21 پاسخ دهیم. همکاری های ماورای اقیانوس اطلس در جهان پس از تاج ، نظم بین المللی مبتنی بر قوانین را احیا خواهد کرد “

جوزف بورل فونتلز ، نماینده ارشد سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا.

دولت فرانسه موضع خود را ابراز کرده است که با رئیس جمهور بایدن قوی است و می خواهد یک رابطه جدید برقرار کند.

گابریل آتال ، سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه گفت که این امر به ویژه برای تعهد رئیس جمهور بایدن در بازگشت به توافق نامه آب و هوای پاریس با سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، که منجر به پاسخ جهانی به شیوع ویروس کرونا می شود ، بسیار مهم است.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو از رئیس جمهور بایدن خواستار تقویت اتحاد دیرینه خود با ایالات متحده برای مقابله با تهدید ایران است.

نخست وزیر نتانیاهو در یک پیام ویدئویی با تبریک ریاست جمهوری بایدن ، گفت که او از تلاش های دو جانبه برای تقویت اتحاد آمریکا و اسرائیل و صلح جهانی حمایت می کند.

پاپ کاتولیک روم ، فرانسیس گفته است که از خدا می خواهد تلاش های رئیس جمهور بایدن را برای آشتی بین ایالات متحده و بقیه جهان رهبری کند.

پاپ گفت که او می خواست رئیس جمهور بایدن برای جامعه ای کار کند که به حقوق و کرامت همه مردم احترام بگذارد ، به ویژه افراد فقیر ، آسیب پذیر و حاشیه نشین.

این Soyoung Ahn ، اخبار VOA است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *