مجلس نمایندگان ایالات متحده قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار “اجرای ماده 25 قانون اساسی برای اصلاحیه” است … پنس “بهترین منافع ملی نیست” | صدای آمریکا

مجلس نمایندگان ایالات متحده قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار “اجرای ماده 25 قانون اساسی برای اصلاحیه” است … پنس “بهترین منافع ملی نیست” | صدای آمریکا

[ad_1]

مجلس نمایندگان آمریکا با وضع ماده 25 اصلاحیه “شورش های پارلمانی” حامیان دونالد ترامپ رئیس جمهور ، قطعنامه ای را تصویب کرد که معاون رئیس جمهور مایک پنس را به تعلیق کابینه رئیس جمهور ترامپ فراخواند.

مجلس نمایندگان عصر دیروز (دوازدهم) با 223 رأی موافق و 205 رأی مخالف به قطعنامه رأی داد.

جمهوری خواهان به استثنای تعداد کمی از جمله آدام کینزینگر ، به اکثر افراد رأی دادند.

جمی راسکین ، نماینده حزب دموکرات ، رهبر این قطعنامه ، در روز سخنرانی گفت که “در رابطه با شورش های پایتخت ، ما باید پیام روشن” هرگز قابل تحمل و غیر قابل قبول “ارسال کنیم. او پافشاری کرد.

ماده 25 اصلاحیه مقرراتی است که براساس آن اگر معاون رئیس جمهور و اکثریت کابینه تصمیم بگیرند که رئیس جمهور نمی تواند وظایف خود را انجام دهد ، وظایف رئیس جمهور به حالت تعلیق در می آید و معاون رئیس جمهور مسئولیت ریاست را به عهده می گیرد.

با این حال ، پنس ، معاون رئیس جمهور در نامه ای به نانسی پلوسی ، رئیس مجلس ، قبل از رأی گیری در همان روز مجلس نمایندگان ، سیاست خود در مورد امتناع از استناد به ماده 25 اصلاحیه را روشن کرد و گفت: “من معتقدم که این اقدامات بیشترین اقدامات برای منافع ملی یا مطابق با قانون اساسی مفید است. “

معاون رئیس جمهور پنس تأکید کرد که اصلاحیه 25 “محکومیت یا اخاذی نیست و اگر در این زمینه فراخوان شود ، همچنان یک سابقه وحشتناک است”.

وی گفت: “رئیس مجلس ، پلوسی و كنگره باید از اقداماتی كه موجب افزایش تفرقه و ایجاد خشم می شود ، خودداری كنند.” “وقت بهبودی است.”

با امتناع معاون رئیس جمهور پنس از پایان دادن به وظایف خود علیه رئیس جمهور ترامپ امروز ، انتظار می رود دموکرات ها وارد روند استیضاح شوند (سیزدهم).

پیش از این پلوسی در نامه ای به دموکرات ها گفته بود که اگر معاون پنس از استناد به متمم بیست و پنجم خودداری کند ، رئیس جمهور ترامپ استیضاح می شود.

حزب دموکرات قبلاً لایحه استیضاح را در روز یازدهم آغاز کرده و انتظار می رود امروز (سیزدهم) رای گیری کند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *