مجلس نمایندگان آمریکا “درخواست از بین بردن شغل قبل از ارتقاpe استیضاح ترامپ” صدای آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا “درخواست از بین بردن شغل قبل از ارتقاpe استیضاح ترامپ” صدای آمریکا

[ad_1]

همزمان با افزایش پاسخگویی رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد شورش کاپیتول در ایالات متحده ، رهبری مجلس دموکرات در حال تعلیق وظایف رئیس جمهور ترامپ است.

دیروز (دهم) نانسی پلوسی رئیس پارلمان نامه ای به دموکرات ها ارسال کرد و در آن برنامه های مشخصی را برای برکناری رئیس جمهور ترامپ بیان کرد.

بر اساس این نامه ، حزب دموکرات قصد دارد قطعنامه ای را تصویب کند که امروز (یازدهم) به طور رسمی مایک پنس معاون رئیس جمهور و هیئت دولت را فراخواند تا ماده 25 اصلاحیه را برای محروم کردن دفتر رئیس جمهور ترامپ مورد استناد قرار دهد.

ماده 25 متمم آمریكا روشی را پیش بینی می كند كه در آن وزیران كابینه می توانند با رئیس جمهور مشورت كنند تا در صورت تصمیم رئیس جمهور برای عدم استعفا از رئیس جمهور استعفا دهند.

در صورت عدم تصویب قطعنامه ، یا اگر معاون رئیس جمهور پنس ظرف 24 ساعت نتواند این قطعنامه را اجرا کند ، حزب دموکرات قصد دارد وارد روند استیضاح شود.

پلوسی گفت: “ما برای محافظت از قانون اساسی و دموکراسی ایالات متحده به سرعت عمل خواهیم کرد.”

تد لیو نماینده کنگره دموکرات در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که تعداد اعضای امضای کننده لایحه استیضاح ترامپ از 180 نفر گذشته و مراحل کیفری در روز یازدهم آغاز می شود.

گفته می شود دموکرات ها در حال رایزنی درباره طرحی برای رای گیری در مورد لایحه استیضاح در 12 یا 13 هستند.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در یک کنفرانس خبری روز نهم در مورد اقدام حزب دموکرات در راستای ترویج استیضاح گفت.

وی گفت که اگر رئیس جمهور ترامپ شش ماه باقی مانده باشد ، آشکارا از استیضاح حمایت خواهد کرد ، اما گفت: “من تمرکز خود را بر این دارم که رژیم را در دهه 1920 به دست بگیرم و هرچه زودتر در زمینه ها پیشرفت کنم.”

در همین حال کوین مک کارتی جمهوری خواه با انتقاد از شورش های کاپیتول گفت: “استیضاح رئیس جمهور که 12 روز در این سمت باقی مانده تنها باعث شکاف کشور می شود.”

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *