ما با هم اقدامات جدی را برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر کوید -19 به سختی اجرا می کنیم

ما با هم اقدامات جدی را برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر کوید -19 به سختی اجرا می کنیم

[ad_1]

استفاده از ماسک هنگام بیرون رفتن و در اماکن عمومی اقدامی م toثر برای پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر است.

خطر موجود

عصر که می توانید در منطقه تای نینگ و هوآ تان قدم بزنید ، درک اینکه بسیاری از رستوران ها هنوز به طور عادی کار می کنند دشوار نیست. به طور خاص ، در برخی از میخانه ها مهمانان شلوغ هستند و میزهای خالی وجود ندارد. شام ها در حالی که راحت غذا می خورند و صحبت می کنند ، بدون فاصله ایمن ، کنار هم می نشینند و به طور بالقوه خطر شیوع بیماری در جامعه را دارند.

خانم Vo Thuy An ، ساکن بند Ninh Thanh در Tay Ninh ، گفت: “من می بینم که انطباق مردم با اقدامات پیشگیری و کنترل اپیدمی Covid-19 زیاد نیست ، بسیاری از مردم در خیابان نیستند. از ماسک استفاده کنید ، هنوز هم برای تفریح ​​و سرگرمی به مکان های شلوغ بروید. در واقع ، اگرچه مقرره ای برای جمع نشدن بیش از 20 نفر در یک مکان وجود دارد ، اما اکنون برخی از رستوران ها همیشه مملو از شام است ، به ویژه جوانان.

طبق CDC ، Tay Ninh Covid-19 وقتی فرد آلوده قطرات و ذرات بسیار ریز حاوی ویروس را بیرون می دهد ، پخش می شود. این قطرات و ذرات توسط دیگران استنشاق می شوند یا به چشم ، بینی یا دهان آنها وارد می شوند. در بعضی موارد ، می توانند سطوحی را که لمس می کنند آلوده کنند.

افرادی که بیش از 2 متر به فرد آلوده نزدیکتر هستند ، احتمال آلوده شدن بیشتر است. سه روش برای انتقال Covid-19 وجود دارد: تنفس در هوا وقتی که در نزدیکی فرد آلوده ای است که قطرات و ذرات حاوی ویروس را بیرون می دهد. اجازه ورود قطرات و ذرات حاوی ویروس به چشم ، بینی یا دهان ، به ویژه از طریق اسپری ها و اسپری هایی مانند سرفه یا عطسه. لمس چشم ، بینی یا دهان با دستهایی که روی آنها ویروس وجود دارد.

در حال حاضر هیچ داروی خاصی برای درمان عفونت های حاد تنفسی ناشی از سویه جدید Covid-19 وجود ندارد. مردم باید با استفاده از ماسک از خود و دیگران در برابر شیوع Covid-19 محافظت کنند. از افرادی که با آنها زندگی نمی کنید حداقل 2 متر فاصله داشته باشید. از جمع پرهیز کنید دستها را حداقل به مدت حداقل 30 ثانیه با آب و صابون بشویید.

در غیاب صابون و آب تمیز ، از ضد عفونی کننده های ضد الکلی بر پایه الکل استفاده کنید (حداقل 60٪ الکل). دهان و گلو را با آب نمک یا دهانشویه بشویید ، از جلوگیری از عفونت از چشم ، بینی و دهان خودداری کنید. با این حال ، بهترین راه برای پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کوید -19 استفاده از ماسک هنگام بیرون رفتن و محدود کردن بازدید از مکان های بسیاری از افراد است. با انجام خوب این دو کار ، مردم توانستند از خود و دیگران محافظت کنند.

شما باید شکل تجارت را تغییر دهید

به گفته برخی افراد ، اجرای “هدف دوگانه” دولت هم پیشگیری و كنترل اپیدمی و هم توسعه اقتصاد است ، اما نباید موضوعی باشد ، خصوصاً صاحبان مشاغل.

خانم Vo Thuy An گفت که در شرایط فعلی اپیدمی “داغ” Covid-19 ، مردم نباید بی احتیاط و ذهنی عمل کنند ، بلکه باید اقدامات پیشگیرانه و م toثر را برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر اجرا کنند. برای افزایش آگاهی برای پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر ، برای اطرافیان پخش کنید.

به گفته وی ، تجارت مواد غذایی و آشامیدنی باید از فروش مستقیم به تحویل یا فروش آنلاین ، تحویل به محل تبدیل شود تا وضعیت افراد شلوغ در رستوران کاهش یابد. او از رفتن به رستوران های شلوغ پرهیز می کند. در عوض ، او برای تأمین امنیت خود و عزیزانش اغلب از رستوران ها با خدمات تحویل درب منزل غذا و نوشیدنی سفارش می دهد.

در حقیقت ، بسیاری از رستوران ها هنوز در فصل اپیدمی کسب و کار خود را حفظ و رشد می دهند. آقای تران وانگ دونگ (SN 1996) ، صاحب یک کافه در تای نینگ ، گفت که او فروشگاه را در اوایل سال 2020 افتتاح کرد ، درست در اولین شیوع اپیدمی در کشور ما.

بنابراین ، از زمان افتتاح فروشگاه ، هنوز اقدامات پیشگیری و کنترل شیوع Covid-19 در فروشگاه تحت هدایت مقامات محلی انجام می شود: برای تأمین آب ، کارمندان را ملزم به ماسک زدن در محل کار می کنند.

در عین حال ، فروش آنلاین کالا ، رساندن کالا به مکانهایی که وضعیت اپیدمی کوید -19 پیچیده است. “در حال حاضر ، هیچ دستورالعمل کمیته مردمی استان برای توقف عملکرد رستوران ها وجود ندارد.

در آینده ، اگر وضعیت اپیدمی استرس آورتر باشد و مقررات محلی برای محدود کردن فعالیت های تجاری در رستوران ها وجود داشته باشد ، من فروش آنلاین و تحویل خانه به خانه را اجرا خواهم کرد. مکانهایی مانند سال گذشته ، به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان غذا ، پشتیبانی از عملیات تجاری و ارائه اقدامات پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر مطابق با مقررات ، “گفت:

فروشگاه چای شلوغ در 13 مه 2021 در این شهر. تی نین

خانم Nguyen Thi Thanh Nhi ، که در بخش نهم پسر Tay Ninh زندگی می کند و صاحب یک رستوران خانه به خانه است ، گفت که او و همسرش سال گذشته مغازه میان وعده در Tay Ninh افتتاح کردند ، اما به دلیل اپیدمی Covid-19 . شیوع این امر فروش را کند می کند.

او و شوهرش تصمیم گرفتند محل را تغییر دهند و به فروش آنلاین غذای خانگی بپردازند. به گفته خانم نیی ، در فصل اپیدمی کوید -19 ، مشتریان خرید آنلاین و تحویل منزل را ترجیح می دهند. بنابراین تجارت او در حال رونق است.

معمولاً روزانه حدود 30-40 قطعه می فروشد ، اما در آخرین فصل اپیدمی بیش از 60 سفارش در روز به فروش می رساند. تأمین کنندگان اقدامات پیشگیری و کنترل Covid-19 مانند استفاده از دستکش پزشکی ، ماسک زدن را به شدت اجرا می کنند. کارواش بعد از زایمان ….

“دستیابی به نتایج خوب در اقدامات پیشگیری و کنترل اپیدمی ، اقدامی متمدنانه برای محافظت از خود ، خانواده و کل جامعه است. نی گفت: همه ما ، بیایید سعی کنیم با هم به خوبی اقدامات لازم را برای پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید -19 مطابق با مقررات انجام دهیم ، به طوری که همه گیری به سرعت خاموش شود.

یشم

با تقویت اجرای اقدامات برای پیشگیری و كنترل شیوع بیماری در جامعه ، كمیته مردم ولایت توصیه می كند كه مردم مطابق دستورالعمل ها به استفاده از پیام 5K (ماسك ، مسافت ، تمركز ، ضدعفونی ، اعلامیه پزشکی) ادامه دهند به وزارت بهداشت.

به طور خاص ، ماسک ها هنگام خروج از خانه و در مکان های عمومی باید استفاده شوند … کمیته های راهبری پیشگیری و کنترل بیماری Covid-19 در همه سطوح بازرسی و نظارت بر اجرای مفاد پیشگیری و کنترل گسترش ویروس. مبارزه با اپیدمی کوید -19 در مکان های عمومی و تحریم افراد و سازمان هایی که از این قانون پیروی نمی کنند. ماده 12 فرمان دولت № 117/2020 برای تعیین میزان تحریم ها.

– عدم رعایت اقدامات احتیاطی شخصی (مانند استفاده از ماسک): 1 000 000 – 3 000 000 VND.

– عدم انطباق با تصمیم برای اعمال اقدامات برای محدود کردن تجمعات گسترده یا تعلیق فعالیتهای تجاری و خدماتی در مکانهای عمومی: 10 000 000 VND – 20 000 000 VND.

به نام کشور ، جامعه و شخص خود ، هر شهروند باید متحد و مصمم باشد تا دستاوردهای به دست آمده در پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر Covid-19 را حفظ کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *