قیمت مصالح ساختمانی در حال افزایش است ، صنعت ساخت و ساز با مشکلات زیادی روبرو است

قیمت مصالح ساختمانی در حال افزایش است ، صنعت ساخت و ساز با مشکلات زیادی روبرو است

[ad_1]

هزینه بالای مصالح ساختمانی ، به ویژه هزینه های ساخت فولاد ، در ساخت ساختمان ها مشکل ایجاد کرده است (تصویر).

پیمانکار “گریه کلید در دست” گریه می کند زیرا رفتار او ایمن است!

آقای HT ، یک پیمانکار مسکن خصوصی ، طی روزهای اخیر به دلیل افزایش ناگهانی قیمت مواد در شهر Hoa Thanh نیز شناخته شده است. از آنجایی که پروژه هایی که تجارت وی با آنها قرارداد ساخت به شکل “کلید در دست” منعقد کرده است ، در حال انجام است ، پروژه های جدیدی وجود دارد که شروع به ساخت بنیاد می کنند.

به گفته آقای تی ، در گذشته تعداد بیشتری از مردم نوع ساخت خانه “کلید در دست” را انتخاب کرده اند. هنگام امضای قرارداد ، بیشتر جزئیات مربوط به هر نوع ماده ، ساختار کار توسط طرفین توافق می شود و قیمت را در قرارداد تعیین می کند. بنابراین ، وقتی قیمت مصالح ساختمانی افزایش می یابد ، شرکت های ساختمانی “اشتهای خود را از دست داده و خواب خود را از دست می دهند”.

به گفته آقای T ، در ساخت خانه ها با توجه به مقیاس ویلا ، مینی ویلا یا ساختمان های بلند ، مقدار آهن و فولاد مورد استفاده در پروژه کم نیست. بنابراین ، وقتی قیمت فولاد ساختمانی حدود 60-70٪ افزایش یابد ، تجارت به طور حتم ضرر خواهد کرد.

هزینه بالای مصالح ساختمانی ، به ویژه هزینه های ساخت فولاد ، در ساخت ساختمان ها مشکل ایجاد کرده است (تصویر).

آقای T محاسبه می کند ، در حدود 1 ژانویه 2021 ، قیمت یک میله فولادی ساختمانی (13×26) ، با هزینه ای در حدود 160-170 هزار در چوب ، تاکنون در آستانه 250 هزار چوب بود. در یک پروژه ساختمانی که از فولاد زیادی استفاده می شود ، قیمت کاملاً بالا است ، ناگفته نماند که قیمت ماسه ، سنگ ، آجر تزئینی نیز با چند٪ افزایش به 10٪ افزایش می یابد ، بنابراین تجارت دشوار است.

در همین حال ، هنگام امضای قرارداد با مشتری ، قیمت هر دو طرف توافق می کند ، بنابراین کار دیگری نمی توان انجام داد. خوشبختانه مشتریانی هستند که می بینند این تجارت با مشکل روبرو است ، آنها هزینه های اضافی را تأمین می کنند ، در غیر این صورت تجارت آنها را متحمل می شود. اما هر چقدر از مشتری حمایت کنند مشاغل نمی توانند از ضرر و زیان جلوگیری کنند.

نه تنها شرکت های ساختمانی با مشکل روبرو هستند ، بلکه مردم به دلیل بیش از حد محاسبه اولیه در ساخت خانه با مشکل روبرو می شوند. خانم KC ، خانه ای در شهرداری تین ثوان ، منطقه بن كاو ، گفت كه وی در ابتدا قصد داشت خانه ای به ارزش حدود 600 میلیون با 100 میلیون ذخیره اضافی بسازد.

اما هنگامی که خانه تازه آغاز شده بود ، قیمت آهن ناگهان به شدت افزایش یافت و سپس قیمت شن و ماسه ، سنگ و آجرهای تزئینی نیز افزایش یافت ، به طوری که خانه وی به مرحله تکمیل نزدیک به 800 میلیون دونگ رسید. افزایش قیمت مصالح ساختمانی کار خانم C را کمی دشوار کرد ، زیرا او مجبور بود برای پایان کار خانه پول بیشتری بپردازد ، زیرا قیمت از محاسبه اصلی خانواده بیشتر بود.

هزینه بالای مصالح ساختمانی ، به ویژه هزینه های ساخت فولاد ، در ساخت و ساز ساختمان مشکلاتی ایجاد کرده است (تصویر).

در حال آمدن به دولت ، شما هم در حال ایجاد قراردادها هستید

آقای H ، مدیر یک شرکت ساخت و ساز جاده و پل که غالباً برای پروژه های دولتی در این استان داوطلب می شود ، گفت هزینه مصالح ساختمانی به گونه ای افزایش یافته است که گویی او در حال سوختن است. از آنجا که هنگام مناقصه ساخت و ساز ، قیمت در بسته پیشنهادی گنجانده شده است ، بنابراین قیمت مصالح ساختمانی افزایش می یابد و پیمانکار مجبور به پرداخت هزینه است ، درخواست تعدیل قیمت امکان پذیر نیست.

صحبت در مورد درخواست از سرمایه گذار برای تنظیم قیمت مواد برای تقسیم بار ناشی از افزایش قیمت مواد. آقای N گفت ، این کار به ویژه برای کارهای سرمایه گذاری عمومی آسان نیست ، زیرا قیمت مواد موجود در این پیشنهاد توسط مقام صالح تأیید شده است.

علاوه بر این ، اعتماد به فعالیت های ساختمانی برای تجارت مهم است. اگر شرکتی از نظر سرمایه گذار کم ارزش باشد و در نصب سیستم مشکلی داشته باشد ، در نظر گرفته می شود که در مناقصه کارهای آینده شرکت نمی کند. بنابراین ، اگر می خواهید تجارت طولانی مدت انجام دهید ، تجارت باید واقعیت را بپذیرد ، اما نمی تواند جرات انجام کار دیگری را داشته باشد.

سخنگوی هیئت پروژه های سرمایه گذاری ساختمانی استان گفت هنوز شناخته شده است که افزایش غیرمعمول قیمت مصالح ساختمانی ، از جمله گران بودن فولاد ساختمانی ، تأثیر قابل توجهی بر مشاغل برنده قراردادهای ساختمانی دارد. سرمایه گذاری دولت با این حال ، هیئت مدیره پروژه مجاز به تنظیم قیمت مواد در حمایت از پیمانکار نیست ، زیرا پروژه های پیشنهادی مناقصه ، قیمت مواد توسط مراجع ذی صلاح تأیید می شود.

بنابراین ، واضح است که قیمت مصالح ساختمانی ، از جمله آهن ساختمانی ، به شدت افزایش یافته است و باعث می شود نه تنها شرکت های ساختمانی به مشکل بخورند ، بلکه افراد در شرایط سخت نیز دچار مشکل شوند.

مردم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *