قیمت فولاد در حال افزایش است ، پیمانکاران و مردم به مشکل برمی خورند

قیمت فولاد در حال افزایش است ، پیمانکاران و مردم به مشکل برمی خورند

[ad_1]

قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافته است ، به ویژه قیمت فولاد ساختمانی که در ساخت و ساز مشکلاتی ایجاد کرده است (تصویر).

مجری «کلید در دست» بلند فریاد زد

طی چند روز گذشته ، آقای HT ، تهیه کننده مشهور مسکن خصوصی در شهر Hoa Thanh ، نگران افزایش ناگهانی قیمت مواد بوده است. متأسفانه بسیاری از پروژه هایی که وی در قالب قراردادهای ساخت “کلید در دست” با مردم امضا کرده است ، در مرحله اجرا هستند ، در بعضی جاها فقط بنیاد ساخته شده است.

به گفته آقای تی ، “بیشتر به دست” فرم “ساخت خانه” توسط افراد بیشتری انتخاب می شود. هنگام امضای قرارداد ، بیشتر جزئیات مربوط به هر نوع ماده ، ساختار کار توسط طرفین قرارداد توافق می شود. بنابراین ، وقتی قیمت مصالح ساختمانی افزایش یابد ، پیمانکار “غذا و خواب خود را از دست خواهد داد”.

به گفته آقای تی ، در ساخت خانه ها در مقیاس ویلا یا ساختمان های بلند ، مقدار آهن و فولاد مورد استفاده در پروژه کم نیست. بنابراین ، قیمت فولاد 60 60 -70 increases افزایش می یابد ، زیرا در حال حاضر شرکت قطعاً زیان خواهد دید.

آقای T تخمین می زند که حدود 1 ژانویه 2021 ، قیمت یک میله فولادی (13×26) حدود 160-170 000 VND / چوب باشد ، تا کنون در آستانه 250 000 VND / چوب بوده است. ناگفته نماند که قیمت شن و ماسه ، سنگ و آجرهای تزئینی نیز چندین درصد افزایش یافته است ، به طوری که کار دشوار در حال حاضر دشوارتر می شود.

هنگام عقد قرارداد با مشتری ، هر دو طرف در مورد قیمت مذاکره می کنند ، بنابراین کار دیگری نمی توان انجام داد. مسافران با هزینه های اضافی همدردی می کنند. در غیر این صورت تجارت از خود مراقبت خواهد کرد. اما حتی در صورت حمایت مشتریان ، تجارت نمی تواند از ضرر و زیان جلوگیری کند.

نه تنها مشاغل بلکه افراد نیز به دلیل هزینه “ادغام” که بیش از برآورد اولیه است ، سردرد می گیرند. خانم کی سی ، که در کمون تین ثوان ، منطقه بن کاو زندگی می کند ، گفت که در ابتدا قصد داشت خانه ای به ارزش حدود 600 میلیون با 100 میلیون ذخیره اضافی بسازد. خانه جدید شروع به ساخت کرد ، “ناگهان” قیمت آهن به شدت افزایش یافت ، قیمت سایر مصالح ساختمانی نیز افزایش یافت ، به طوری که هزینه های فعلی به تقریبا 800 میلیون دونگ رسید. شما باید راهی برای کنترل آن پیدا کنید.

پروژه های دولتی نیز با مشکل روبرو هستند

آقای ن ، مدیر یک شرکت ساختمانی که اغلب برای پروژه های دولتی در این استان پیشنهاد می دهد ، گفت که قیمت مواد افزایش یافته است و تجارت مانند “نشستن در کنار آتش” است. زیرا هنگام مناقصه برای کارهای ساختمانی ، قیمت قبلاً در بسته پیشنهادی گنجانده شده است ، بنابراین افزایش قیمت مواد باید به عهده پیمانکار باشد ، این امر درخواست تنظیم قیمت را دشوار می کند – به ویژه برای کارهای سرمایه گذاری عمومی به دلیل مواد هزینه های موجود در حساب. پیمانکار مورد تأیید مقام صالح.

علاوه بر این ، “اعتماد” به فعالیت های ساختمانی برای تجارت مهم است. اگر سرمایه گذار ضعیف ارزیابی کند ، مشکلاتی وجود دارد … پس در نظر گرفته می شود که او در مناقصه کارهای آینده شرکت نمی کند. بنابراین ، اگر می خواهید تجارت طولانی مدت انجام دهید ، تجارت باید آن را بپذیرد.

سخنگوی هیئت پروژه های سرمایه گذاری ساخت و ساز استان گفت که هنوز مشخص است که قیمت مصالح ساختمانی به طور غیرمعمولی افزایش یافته است ، از جمله فولاد ، که تأثیر قابل توجهی در مشاغل برنده مناقصه پروژه های سرمایه گذاری عمومی داشت. با این حال ، هیئت مدیره پروژه مجاز به تنظیم قیمت مواد در حمایت از پیمانکار نیست ، زیرا پروژه های پیشنهادی پیشنهادی ، قیمت مواد توسط مراجع ذی صلاح تأیید می شود.

بنابراین ، واضح است که افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی – از جمله آهن ساختمانی – باعث شده است که نه تنها شرکت های ساختمانی بلکه مردم نیز در موقعیت های دشواری قرار بگیرند.

VSA همچنین گفت که عرضه داخلی فولاد کم نیست ، افزایش قیمت ها به دلیل افزایش مواد اولیه این ماده با توجه به قیمت جهانی است.

در جلسه اجرایی اخیر در مورد قیمت ها ، معاون نخست وزیر ل مین خای از وزارت صنعت و تجارت خواست اقدامات لازم را برای تشویق و افزایش تولید برای تأمین تقاضای داخلی محصولات نهایی فولاد انجام دهد. علاوه بر این ، وزارتخانه باید راه حل هایی برای اصلاح عدم تعادل در عرضه محصولات فولادی در بازار داخلی با تعادل بخشیدن به حجم صادرات محصولات نهایی فولاد ارائه دهد.

وزارت صنعت و تجارت توضیح داد که افزایش قیمت فولاد به دلیل وابستگی زیاد به نهاده ها است. بنابراین ، در شرایط افزایش ناگهانی قیمت مواد فولاد در سراسر جهان ، تأثیر اپیدمی کوید -19 باعث افزایش زمان تحویل … با افزایش قیمت فولاد شده است. در همان زمان ، آژانس منکر دست دادن تجارت برای فشار دادن قیمت فولاد شد.

مردم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *