قوانین در حال اجرا از آگوست: گذرنامه با تراشه ، حذف بسیاری از گواهینامه ها

قوانین در حال اجرا از آگوست: گذرنامه با تراشه ، حذف بسیاری از گواهینامه ها

[ad_1]

از ماه آگوست ، یک سری سیاست های جدید برای نیروهای دولتی و کارکنان دولت اجرایی شده است. علاوه بر این ، تعدادی از سیاست های مالیاتی و کمک های اجتماعی رسماً لازم الاجرا شده است.

تراشه را در گذرنامه قرار دهید

طبق فرم منتشر شده در بخشنامه 73 وزارت امنیت عمومی ، پس از تابعیت ، گذرنامه نوع بعدی سند هویت با تراشه است. این بخشنامه از 14 آگوست اجرایی می شود.

این بار یک تراشه روی جلد پشت گذرنامه نصب شده است که اطلاعات رمز شده دارنده گذرنامه و امضای دیجیتالی صادرکننده را ذخیره می کند. این تراشه می تواند ویژگی های بیومتریک ، عکس ها یا اطلاعات شخصی شهروندان را ذخیره کند.

زبان مورد استفاده در گذرنامه شامل دو زبان است: ویتنامی و انگلیسی. عکس: هوانگ ها

علاوه بر این ، مانند قبل ، صفحه عنوان گذرنامه هنوز نام کشور ، نشان و نام گذرنامه را دارد. تصاویر روی صفحات گذرنامه مناظر ، میراث فرهنگی ویتنام ، همراه با نقوش یک طبل برنزی است. زبانهای مورد استفاده در گذرنامه شامل ویتنامی و انگلیسی است.

صدور گذرنامه با تراشه در قانون خروج و ورود ویتنام (از 1 ژوئیه 2020 به اجرا در آمده است) ، اما اکنون وزارت امنیت عمومی این فرم گذرنامه را صادر کرده است.

شرایط پزشک شدن را از بین ببرید

این محتوا در مقررات ثبت نام و آموزش دانشجویان دکتری ، ضمیمه بخشنامه 18 وزارت آموزش و پرورش ، که از 15 اوت لازم الاجرا است ، مشخص شده است.

طبق مقررات ، معیارهای پزشک شدن کمی بازتر و بازتر است. به طور خاص ، مقررات جدید تک نگاری های چاپ شده در مجلات محلی با کیفیت خوب را می پذیرد ، که در صورتی که دانشجوی دکتری نویسنده اصلی باشد ، توسط شورای دولتی استادان ارزیابی می شود.

در حالی که در گذشته مقررات فقط باید مقالات علمی و گزارشات منتشر شده در مجلات خارجی را به رسمیت می شناخت.

علاوه بر این ، اگر دانشجوی دکتری در یک مسابقه ملی یا بین المللی جایزه رسمی دریافت کند که توسط آژانس مدیریت دولتی ذیصلاح در زمینه هنر و گروه تربیت بدنی و صنایع ورزشی شناخته شود ، می توانند پذیرفته شوند.

3 مورد تعلیق مزایای اجتماعی ماهانه

بخشنامه 02 وزارت کار ، معلولان جنگ و امور اجتماعی ، حاکم بر فرمان دولت 20 ، که سیاست های کمک اجتماعی به مشمولان حمایت اجتماعی را تعیین می کند ، در 8/8 لازم الاجرا می شود. این بخشنامه فعالیت های دریافت مزایای اجتماعی برای مشمولان حمایت اجتماعی را تشدید می کند.

به طور خاص ، 3 مورد تعلیق دریافت مزایای اجتماعی در بخشنامه ، از جمله:

– رژیم ها و سیاست ها را به طور مداوم به مدت 3 ماه یا بیشتر دریافت نکنید

-عدم رعایت درخواست یک نهاد دولتی صالح برای تعیین مجدد میزان ناتوانی ، تعیین مجدد صلاحیت برای کمک های اجتماعی یا سایر اطلاعات برای کارهای مدیریتی.

– افراد دارای مزایای اجتماعی ماهانه به مدت 1 ماه یا بیشتر در بازداشت هستند.

استفاده از رده قیمت جدید برای آب خانگی

این محتویات بخشنامه 44 وزارت دارایی است که از 5/8 به بعد اجرا شده است.

در این بخشنامه به وضوح آمده است که کمیته مردمی استان بر اساس وضعیت واقعی ، تقاضای استفاده از آب تمیز و درآمد مردم تصمیم می گیرد تا قیمت فروش مناسب آب تمیز را تعیین کند ، اما باید طبقه قیمت آب پاک. به شرح زیر است:

– در مناطق خاص شهری ، مراکز شهری کلاس 1: از 3 500 VND تا 18 000 VND / m3

– در مناطق شهری سطح 2 ، 3 ، 4 ، 5: از 3000 VND تا 15000 VND / m3

– در مناطق روستایی: از 2،000 VND تا 11،000 VND / m3

دسته قیمت فوق شامل مالیات بر ارزش افزوده می باشد. هر سال واحد تأمین آب به طور فعال اجرای برنامه قیمت آب تمیز و قیمت تخمینی آب تمیز برای سال آینده را بررسی می کند.

رده قیمت آب خانگی از 5 آگوست اعمال می شود ، بالاترین آن 18000 VND / m3 است. عکس: هوانگ ها[Chinh sach moi co hieu luc tu thang 8 anh 2]

رده قیمت آب خانگی از 5 آگوست اعمال می شود ، بالاترین آن 18000 VND / m3 است. عکس: هوانگ ها

در صورت نوسان عوامل هزینه تولید و تجارت آب تمیز که منجر به افزایش یا کاهش قیمت آب پاک در سال آینده می شود ، سازمان تامین آب پرونده ای از قیمت آب تمیز تهیه کرده و آن را ارسال می کند. به وزارت دارایی برای ارزیابی و ارائه به کمیته مردمی استان برای بررسی و تصمیم گیری

لغو گواهینامه های رایانه ای و زبان های خارجی برای کارکنان دولت

این مقررات با استقبال گسترده در بخشنامه 02 وزارت کشور ، که از 1 اوت لازم الاجراست ، ذکر شده است.

به طور خاص ، در همه رده ها ، کارمندان دولتی متخصص در امور اداری و نگهداری سوابق دیگر نیازی به گواهینامه زبان خارجی و مهارت های رایانه ای تحت استانداردهای آموزش و بازآموزی ندارند.

در عوض ، شما فقط باید مهارت های اولیه فناوری اطلاعات را داشته باشید ، بسته به الزامات استانداردهای شایستگی حرفه ای هر رتبه ، از زبان های خارجی در سطح مناسب استفاده کنید.

هدف از این تغییر صرفه جویی در هزینه های جامعه است و تخمین زده می شود که به کارکنان دولت کمک کند تا مبلغ 1000 میلیارد دلار از رفتن به مدرسه برای اخذ گواهینامه زبان خارجی و علوم کامپیوتر را کاهش دهند.

زمان اضافی برای بررسی افزایش حقوق کارکنان دولت و کارکنان دولت

از 15 آگوست ، بخشنامه 03 وزارت کشور ، برای تنظیم موضوع افزایش سطح حقوق پرسنل ، کارکنان دولت و کارکنان دولت ، مدت زمانی را تعیین می کند که در آن پرسنل ، کارکنان دولت و کارکنان دولت در ارتش خدمت کنند. طبق قانون خدمت سربازی ، زمانی برای افزایش سطح عادی دستمزد در نظر گرفته شده است.

این بخشنامه تعدادی از مواردی را که برای افزایش منظم حقوق در نظر گرفته نشده است ، از جمله زمان ترک خدمت ، اضافه می کند. دوره آزمایشی پس از اجرای مجازات معلق ؛ استراحت از کار با پیش بینی سن بازنشستگی.

معیار افزایش سطح عادی حقوق کارکنان و کارکنان دولت از 15 آگوست تغییر کرده است ، هنگامی که کارکنان و کارکنان دولت که در سطح “تکمیل ماموریت” یا بالاتر ارزیابی می شوند ، مستحق افزایش منظم حقوق خواهند شد. این مقررات یک لحظه جدید است ، زیرا در گذشته سطح ارزیابی “کار را تکمیل کرد اما هنوز ظرفیت محدودی دارد” نیز مشمول افزایش حقوق بود.

گردش مالی زیر 100 میلیون در سال مشمول مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر ارزش افزوده نیست

بخشنامه 40 وزارت دارایی ، جهت تعیین مالیات بر ارزش افزوده (مالیات بر ارزش افزوده) ، مالیات بر درآمد شخصی (PIT) و اداره مالیات برای مشاغل خانگی و اشخاص ، در اولین روز اوت لازم الاجرا می شود.

بر این اساس ، خانوارهای تجاری و افراد با گردش مالی کمتر از 100 میلیون VND در صورت عدم نیاز به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و نیازی به پرداخت PIT نیستند.

خانواده ها و اشخاص تجاری مسئول تهیه اظهارنامه های مالیاتی دقیق ، قابل اعتماد و کامل و ارسال به موقع پرونده های مالیاتی هستند. مسئولیت صحت ، درستی و کامل بودن دفاتر مالیاتی طبق مقررات را در برابر قانون بر عهده بگیرید.

منبع زینگ

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *