قسمت 1: آگاهی مردم – “سپری” موثر در برابر همه گیری

قسمت 1: آگاهی مردم – “سپری” موثر در برابر همه گیری

[ad_1]

نیروهای داوطلب جوانان اتحادیه جوانان استان در نمونه گیری برای آزمایش در منطقه Duong Minh Chau شرکت کردند. عکس: اتحادیه جوانان استانی تای نینگ

اپیدمی کوید -19 دارای حوادث پیچیده بسیاری بود ، منطقه Duong Minh Chau از بسیاری از راه حل ها به طور همزمان برای کنترل دقیق وضعیت اپیدمی استفاده کرد. در کنار تلاش های کل سیستم سیاسی ، مردم منطقه آگاهی خود را از پیشگیری و کنترل اپیدمی کوید -19 افزایش داده اند.

5 روز می گذرد که منطقه Duong Min Chau طبق دستورالعمل 16 / CT-TTg فاصله اجتماعی را معرفی کرده است. همراه با تشویق به تبلیغ افرادی که در خانه می مانند ، فقط در صورت لزوم ، م establishسسات تجاری ناچیز ، با تعلیق موقت فعالیت های خود ، بیرون از منزل بیرون می آیند ، بیشتر مردم منطقه از میزان خطر بیماری اطلاع دارند. با دریافت اطلاعات کافی ، مردم گیج و نگران نیستند ، اما به طور فعال عادت های روزمره خود را تغییر می دهند و با مقامات محلی در مبارزه با اپیدمی دست به دست می شوند.

خیابان ها و بازارهایی که روزگاری شلوغ بودند اکنون خالی از سکنه شده اند. در مغازه های Bach Hoa Xan در منطقه تعداد کمی از مردم برای خرید و خرید مواد غذایی فقط در مقادیر کافی می آیند ، هیچ پدیده ای از انباشت وجود ندارد.

خانم نگوین لان آنه ، که در محله Ninh Hiep ، شهرداری باو نانگ زندگی می کند ، گفت که پس از دستورالعمل 16 ، بیرون رفتن کل خانواده محدود شد. “از آنجا که من مجبورم برای همه خانواده غذا بخرم ، باید بیرون بروم اما ماسک بزنم و دور باشم. وقتی به خانه رسیدم ، باید بدانم که چگونه لباس ها و ماسک هایم را قبل از ورود خوب تمیز کنم. این 15 روز لان آن گفت: “این فرصتی است که دولت می تواند به اپیدمی پایان دهد و مردم از خانه برای پایان دادن به این اپیدمی به دولت پیوسته اند.”

آقای Vu Dinh Thom ، ساکن Phuoc Tan 1 ، کمون Fhan با اعمال فاصله اجتماعی تحت دستورالعمل 16 ، تصمیم به توقف کار ساخت و ساز گرفت (اگرچه طبق مقررات کار ساخت و ساز هنوز در دست ساخت است). این خانواده همچنین زندگی روزمره آنها را تغییر داده است. صبح ها ، کل خانواده به جای رفتن به محل کار خود را برای آشپزی آماده می کنند ، با هم تلویزیون می بینند و نیاز به ترک خانه را به حداقل می رسانند.

تام گفت: “بخشنامه ای که ما باید دنبال کنیم باید برای مبارزه با بیماری همه گیر در منطقه ادغام شود. کار من متوقف شده است ، اما سلامت و زندگی انسان مهم است و مشاغل طولانی مدت هستند ، وقتی اوضاع تثبیت شود ، ما دوباره این کار را خواهیم کرد. این زمان برای من فرصتی است که می توانم در کنار فرزندانم در خانه بمانم ، آرام باشم و از خانواده ام مراقبت بیشتری کنم. “

کارکنان بهداشتی و داوطلبان شهرداری Suoy برای بررسی اپیدمیولوژی منطقه محاصره شده. عکس در 17 ژوئیه 2021 گرفته شده است.

از 15 ژوئیه ، بیشتر کافه های کارائوکه ، کافه ها ، رستوران ها در این منطقه بسته شده اند ، فقط چند مکان که غذا و نوشیدنی فروخته می شود برای بردن است. کمیته راهبری Covid-19 برای پیشگیری و کنترل بخش ها و کمون ها و شهرها ، نیروهای عملیاتی را راهنمایی می کند تا به طور منظم به گشت و گذار ، بازرسی و یادآوری مشاغل ، خانوارها و افراد بپردازند تا دقیقاً از این دستورالعمل ها پیروی کنند. دستورالعمل نخست وزیر ، جهت استان و منطقه.

در محاصره های موقت ، مردم می توانند در آرامش زندگی کنند ، هیچ گونه واکنش بی پاسخ یا جلوگیری از انزوا یا درخواست قرنطینه برای دیگران از طرف آنها وجود ندارد. به تعداد زیاد جمع نشوید اکثر مردم پیام 5K وزارت بهداشت را دنبال می کنند و اظهارات پزشکی دقیق و واضحی را ارائه می دهند ، این امر تشخیص و پیگیری موارد را برای مقامات آسان می کند.

در شهرداری فن ، هنگامی که دولت یک ایست بازرسی برای جلوگیری و کنترل بیماری همه گیر در مسیر محاصره ایجاد کرد ، بسیاری از مردم بسیار تعجب کردند. دهکده کوچکی که روزگاری ساکت بود ، ناگهان آشفته شد ، مردم و خانواده ها از آنچه اتفاق افتاده نگران بودند.

با این حال ، مردم پس از اطلاع در مورد موارد در حال ظهور در جامعه و بخش بهداشت ، انتشار الزامات پیشگیری و کنترل بیماری های همه گیر ، همکاری کردند و توصیه های بخش عملکرد را به شدت دنبال کردند.

اتحادیه های کارگری شهرداری فان آنچه را که مورد نیاز مردم منطقه محاصره شده است ، تأمین می کنند. عکس در 19 ژوئیه 2021 گرفته شده است.

خانم H ، یکی از ساکنان منطقه محاصره در کمون Fhan ، گفت: “زندگی در این منطقه هنوز طبیعی است ، اگرچه در ابتدا کمی آشفته بود ، زیرا ناراحت کننده بود زیرا ما نمی توانستیم بیرون برویم. با این حال ، همه فعالیت ها مانند گذشته ادامه دارد ، هر خانه ای در آن خانه اقامت دارد ، مردم می خواهند چیزی را خریداری کنند ، از طریق تلفن با دفتر ایستگاه تماس بگیرند یا نامه بنویسند.

سپس تیم خدمات آن را برای من خریدند و آن را در دروازه گذاشتند تا مردم بیایند و آن را دریافت کنند. برای من ناخوشایند است ، اما نیروهای عملکردی بسیار افراطی هستند ، بنابراین من کاملاً به عنوان راهی برای همراهی حل و فصل برای مبارزه با اپیدمی پیروی می کنم. “

در برابر اوضاع پیچیده و غیرقابل پیش بینی اپیدمی کوید 19 ، به منظور جلوگیری و کنترل م toثر شیوع کوید 19 ، علاوه بر تلاش مقامات برای کنترل این بیماری ، آگاهی عمومی همچنان مهم است. مهمترین عامل

همه باید مسئولیت پذیر باشند ، خود و خانواده خود را به دانش اولیه در مورد پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر Covid-19 مجهز کنند. فقط در صورت لزوم بیرون بروید و باید توصیه های 5K بخش بهداشت را رعایت کنید: ماسک – ضد عفونی – فاصله گرفتن – نه تمرکز – اعلامیه پزشکی دهید.

وو نگوئیت

در روزهای اخیر ، استان به طور مداوم موارد مثبت ویروس SARS-CoV-2 را ثبت کرده است ، که باعث می شود بسیاری از افراد مضطرب شوند ، به خصوص در وضعیت تبدیل “ناگهانی” به F1 ، حتی F0. بنابراین وقتی می دانید “F” هستید ، چه می کنید؟ ما از طریق شبکه اجتماعی زالو با F1 ، F0 که در انزوا متمرکز و انزوای درمانی هستند گفتگویی انجام دادیم.

خبرنگار: سلام ، آقای NTP ، می توانید به ما بگویید ، هنگام دریافت اطلاعات تماس برای پرونده (F0) ، ذهنیت شما چگونه است؟

NTP: به شما اطلاع داده شود که F1 هستید ، اولین کار آرام شدن است ، دوم ارائه بیانیه پزشکی به نزدیکترین آژانس بهداشتی برای دستورالعمل ها ، سپس دستورالعمل های بخش بهداشت را دنبال کنید.

خبرنگار: وقتی وارد انزوای متمرکز شدید ، چگونه از کمک پزشکی برخوردار شدید؟

NTP: من در دبیرستان ترن بین بن ترونگ منزوی شدم ، امکانات نسبتاً خوب ، تمیز و اتاقها خنک هستند. از نظر مراقبت های پزشکی ، درجه حرارت من هر روز بررسی می شود. نمونه ها برای آزمایش گرفته شد. تاکنون یک بار نمونه برداری کردم و نتیجه منفی است.

خبرنگار: سلام THPD ، می توانید به من بگویید که وقتی خبر F0 بودن را دریافت می کنید چه حسی دارید؟

THPD: فهمیدیم که من ظهر 14 جولای نسبت به SARS-CoV-2 مثبت هستم. قبل از آن همسرم F0 بود ، بنابراین من آماده بودم. ابتدا قرنطینه می کنم تا در حالی که اعلامیه رسمی وجود دارد ، از سرایت به دیگران جلوگیری کنم.

خبرنگار: بنابراین روند درمان شما چگونه پیش می رود؟

THPD: من حدود یک هفته تحت درمان قرار گرفتم ، ابتدا در بیمارستان سل و ریوی و سپس به بخش درمان در بیمارستان عمومی خصوصی چائو وانگ چی (سابق) منتقل شدم تا دختر بزرگم را بزرگ کنم که او نیز مثبت بود.

خبرنگار: در پیشگیری و کنترل کنونی شیوع بیماری چه توصیه ای به افراد دارید؟

THPD: در حال حاضر ، اپیدمی پیچیده است ، بسیاری از موارد شناسایی نشده است. امیدوارم مردم گردش خود را محدود كنند ، سعی كنند به بهترین چیزها بیندیشند ، به اطلاعات غیرمعمول گوشزد كنند كه باعث نگرانی شما می شود. برای سالم ماندن ورزش کنید و درست غذا بخورید.

خبرنگار: با تشکر از شما برای تبادل ، امیدوارم که سالم بمانید و همه گیر شوید.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *