قانونگذاران حزب دموکرات آمریكا “لایحه استیضاح ترامپ را در روز یازدهم آغاز كردند” | صدای آمریکا

قانونگذاران حزب دموکرات آمریكا “لایحه استیضاح ترامپ را در روز یازدهم آغاز كردند” | صدای آمریکا

[ad_1]

گزارش شده است که نمایندگان مجلس دموکراتیک آمریکا لایحه ای را برای استیضاح رئیس جمهور ترامپ در یازدهم در رابطه با قیام حامیان دونالد ترامپ در پایتخت پیشنهاد می دهند.

تد لیو نماینده کنگره دموکرات در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که تعداد نمایندگانی که لایحه استیضاح ترامپ را امضا کردند از 180 نفر عبور کرد و دادگاه های کیفری از روز یازدهم آغاز می شود.

رئیس مجلس نانسی پلوسی از همان حزب روز گذشته گفت: “ما باید همه تلاش خود را برای محافظت از مردم آمریکا در برابر حملات به ایالات متحده و دموکراسی خود انجام دهیم.”

پیش از این ، رهبری حزب دموکرات از مایک پنس معاون رئیس جمهور در هفتم خواست تا به بیست و پنجمین متمم برای برکناری رئیس جمهور ترامپ از سمت خود مراجعه کند.

اصلاحیه بیست و پنجم ایالات متحده روشی را برای مشاوره وزرای کابینه با رئیس جمهور در مورد استعفا پیش بینی کرده است.

در همین حال ، کوین مک کارتی ، سخنگوی مجلس نمایندگان جمهوری خواه ، با انتقاد از شورش های کاپیتول گفت: “استیضاح رئیس جمهور ، که در 12 امین دوره ریاست جمهوری خود باقی است ، فقط کشور را به اختلاف بیشتر می کشاند.”

در صورت تصویب لایحه استیضاح ، ترامپ به عنوان اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده انتخاب می شود که دو بار به مجلس نمایندگان انتخاب شده است.

اما حتی اگر مجلس نمایندگان لایحه استیضاح را تصویب کند ، رسانه ها پیش بینی کرده اند که ادامه روند استیضاح قبل از انقضای دوره ترامپ برای سنا آسان نخواهد بود.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *