فرانسه “آلمان و روسیه باید تجارت خط لوله گاز را متوقف کنند” صدای آمریکا

فرانسه “آلمان و روسیه باید تجارت خط لوله گاز را متوقف کنند” صدای آمریکا

[ad_1]

در اعتراض به بازداشت رهبر مخالفان روسی الکسی ناوالنی ، فرانسه از آلمان خواسته است تجارت خطوط انتقال گاز با روسیه را متوقف کند.

کلمنت بن ، وزیر امور خارجه فرانسه روز سه شنبه در مصاحبه با یک اپراتور محلی گفت که اروپا در حال بررسی تحریم های اضافی در رابطه با سرکوب ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه توسط ناوالنی است.

وزیر گفت پروژه خط لوله انتقال گاز آلمان-روسیه Nord Stream-2 “یکی از ملاحظات” است ، اما وی گفت: “از آنجا که خط لوله در آلمان است ، این به آلمان بستگی دارد.

در واکنش به دستگیری ناوالنی ماه گذشته ، پارلمان اتحادیه اروپا قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار توقف تکمیل Nord Stream 2 است ، اما آلمان قصد خود را برای ادامه تجارت اعلام کرده است.

Nord Stream-2 پروژه ای برای دو برابر کردن ظرفیت حمل و نقل خطوط انتقال گاز موجود است که از شمال روسیه ، آن طرف دریای بالتیک و شمال آلمان آغاز می شود.

ساخت و سازها که به دلیل تهدید تحریم های آمریکا در مرحله نهایی حدود یک سال متوقف شده بود ، در دسامبر سال گذشته از سر گرفته شد و قرار است تا پایان ژوئن سال جاری به پایان برسد.

ناوالنی ساکن ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، بلافاصله پس از بازگشت به کره در هفدهم ، پنج ماه پس از درمان در آلمان پس از اعتیاد به سم در ماه اوت گذشته ، دستگیر و بازداشت شد.

این امر منجر به اعتراضاتی در روسیه برای دومین هفته متوالی شد و خواستار آزادی ناوالنی شد و مقامات روسی هزاران معترض را بازداشت کردند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *