شی جین پینگ “مراقب جنگ سرد جدید باشید و همه کاره بودن را تمرین کنید” صدای آمریکا

شی جین پینگ “مراقب جنگ سرد جدید باشید و همه کاره بودن را تمرین کنید” صدای آمریکا

[ad_1]

شی جین پینگ رئیس جمهور چین روز گذشته (25 ام) در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) بر احتیاط در مورد جنگ سرد جدید و عمل به چندجانبه گرایی تأکید کرد.

رئیس جمهور این خبر را در سخنرانی اصلی خود با عنوان “بیایید مسیر بشریت را با یک مشعل چند وجهی روشن کنیم” در اجلاس ویژه داووس 2021 به صورت تصویری.

او به خود گفت که “چند جانبه گرایی حل مسائل بین المللی از طریق مشاوره و همه با هم برای تعیین آینده جهان است.”

وی انتقاد کرد که “شروع یک جنگ سرد جدید ، طرد و تهدید کشورهای دیگر ، اعمال عمدی جدایی و تحریم ها ، یا ترویج انزوا یا بیگانگی ، جهان را تقسیم کرده و حتی به تقابل منجر خواهد شد.”

“حاکمیت بین المللی باید براساس هنجارها و توافق های متقابل باشد ، نه بر اساس اختیارات یک یا چند کشور.”

شی در مورد پاسخ به ویروس کرونا جدید گفت: “چین به طور فعال در تلاش های پاسخ بین المللی دخیل خواهد بود.” همبستگی و همکاری نزدیکتر ، تبادل اطلاعات و یک واکنش بین المللی قوی برای مبارزه با تاج نیاز است.

در مورد موضوع تغییرات آب و هوایی ، چین بارها اعلام کرده است که پیشگام تلاش های جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، تا سال 2030 میزان انتشار کربن را 65٪ کاهش می دهد و تا سال 2060 خنثی می شود.

سخنرانی امروز رئیس جمهور شی اولین سخنرانی درباره سیاست خارجی چین از زمان روی کار آمدن دولت ایالات متحده است.

در همین حال ، سخنگوی کاخ سفید ، جین ساکی ، در جلسه توجیهی منظم به رئیس جمهور شی جین پینگ گفت که “چین در حال حاضر امنیت ، شکوفایی و ارزش های ما را به چالش می کشد ، این امر نیاز به رویکرد جدید ایالات متحده دارد.”

ساکی گفت: “ما می خواهیم با حوصله راهبردی به این موضوع نزدیک شویم.” ما می خواهیم یک بازنگری داخلی در سطح دولت ، افزایش مشارکت در کنگره و گفتگو با اتحاد در مورد دسترسی عمومی داشته باشیم.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *