شورای امنیت ملی آمریکا “تهدید هکر چینی” را افزایش داد صدای آمریکا

شورای امنیت ملی آمریکا “تهدید هکر چینی” را افزایش داد صدای آمریکا

[ad_1]

شورای امنیت ملی آمریکا (NSC) روز دوشنبه هشدار داد که خطر هک در چین افزایش یافته است.

امروز شورای امنیت ملی اعلام کرد که دولت چین تهدید می کند که از طریق روشهای دیگر ، مانند هک ، اطلاعاتی در مورد بهداشت ایالات متحده ، به ویژه اطلاعات ژنتیکی ، بدست خواهد آورد.

وی تأكید كرد كه چین طی چند سال گذشته از طریق روشهای غیرقانونی اطلاعات بهداشتی عظیمی را از ایالات متحده و كشورهای جهان جمع آوری كرده است.

وی افزود که اطلاعات بهداشتی جمع آوری شده در ایالات متحده نه تنها حریم خصوصی آمریکایی ها ، بلکه اقتصاد و امنیت ملی آمریکا را نیز تهدید می کند.

شورای امنیت ملی خاطرنشان کرد که این تلاشها در طی همه گیر شدن افزایش یافته است ، بطوریکه شرکت مهندسی ژنتیک چینی BGI تجهیزات آزمایش ویروس کرونا را به اکثر کشورها ارائه داده و 18 دوربین برای دریافت اطلاعات بهداشتی در شش ماه گذشته ایجاد کرده است.

به ویژه ، اطلاعات بهداشتی در ایالات متحده به دلیل تنوع جمعیتی و سیستم محافظتی نسبتاً ضعیف در مقایسه با داده های شخصی چین ، برای دولت چین هدف جذابی بوده است.

وی سپس توضیح داد که چین می داند که جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های ژنومی مقیاس بزرگ از جمعیت های مختلف به توسعه صنعت هوش مصنوعی و پزشکی دقیق کمک می کند.

در همین حال ، شورای امنیت ملی می ترسد که دولت چین قبلاً از داده های پزشکی از جمله DNA برای سرکوب و کنترل افراد خود استفاده کرده باشد.

همچنین گزارش شده است که بسیاری از ساکنان سین کیانگ در اویغورها ، یک گروه قومی اقلیت ، مجبور به ارائه اثر انگشت ، گروه های خونی و سایر اطلاعات شخصی شدند.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *