سیل ضد تگرگ: این یک داستان “یک بار ، یک طرفه” نیست

سیل ضد تگرگ: این یک داستان “یک بار ، یک طرفه” نیست

[ad_1]

باران در بعد از ظهر روز 15 مه باعث جاری شدن سیل در خیابان Cach Mang Thang Tam (بخشی در مقابل مقر کمیته مردمی بخش Hiep Ninh Ward ، Tay Ninh) شد. عکس: اقیانوس

با توجه به سوالات ساکنان طولانی مدت تای نینگ و هوآ تانگ ، در گذشته Cach Mang Thang Tam ، Lac Long Quan ، Ly Thuong Kiet و دیگران. سیل جدی رخ نداد. در سالهای اخیر ، سیلاب محلی در این جاده ها در فصل بارندگی بیشتر است.

آقای نگوین ترونگ نگیا ، ساکن بخش چهارم ، شهر تای نین ، گفت که وضعیت سیل جاده های محلی احتمالاً به دلیل محدودیت در سازمان زهکشی و مدیریت شهری بوده است؟ از آنجا که تعداد نقاط آب گرفتگی در اندازه و مساحت افزایش می یابد. سطح جدی تر می شود ، بر زندگی مردم تأثیر می گذارد ، باعث خسارات اقتصادی می شود …

سخنگوی هیئت پروژه سرمایه گذاری ساخت و ساز استان در مورد این موضوع گفت: این مطالعه تعدادی از دلایل جاری شدن سیلاب را شناسایی کرد ، از جمله لوله های فاضلاب مدفون ، خاک و زباله ها ، بلافاصله تحت پوشش قرار گرفت. مردم دهان را برای جمع آوری آب در طول مسیر می پوشانند ، که بر جمع آوری آب تأثیر می گذارد …

علاوه بر این ، مطالعه نشان می دهد که در مناطق شهری کمبود فاضلاب وجود دارد. سیستم کانالهای زهکشی باز با گذشت زمان مورد تجاوز قرار گرفته و جریان را مسدود کرده و باعث جاری شدن سیل در محلی می شود. علاوه بر این ، مدیریت برنامه ریزی مصوب هنوز هم دارای بسیاری از نقایص است ، وضعیت ساخت و ساز در زمین های کشاورزی ، ساخت و ساز مطابق برنامه ریزی نیز در مناطق شهری یافت نمی شود …

طبق تصمیم Decision 2366 / QD-UBND در تاریخ 31 اکتبر 2019 کمیته مردمی استان برای تصویب پروژه سرمایه گذاری ساخت و ساز پروژه سیستم زهکشی در شهر تای نینگ – منطقه Hoa Than ، سرمایه گذاری در سیستم زهکشی منطقه این منطقه برای جلوگیری از وقوع سیل ، اطمینان از ایمنی محیط زیست ، ایمنی ترافیک و بهبود کیفیت زندگی مردم تای نینگ و هوآ تان طراحی شده است.

هدف این پروژه رسیدگی به سیلاب شدید در برخی از نقاط شهر تای نینگ است ، مانند: یک نقطه سیل از خیابان Huynh Cong Gian تا جاده Chanh Mon. از خیابان Lac Long Quan Avenue 27 به مرکز تفریحی Ca Na و روبروی کمیته مردمی بخش Hiep Ninh Ward (شهر Tai Ninh) در خیابان Cach Mang Thang Tam ؛ در چهار راه Ao Ho (Lac Long Quan – Vo Thi Sau ، گوشه کمیته قدیمی مردم Hoa Thanh) ؛ تقاطع Huynh Cong Gian – Nguyen Van Rop؛ Alley 75-67 Cach Mang Thang Tam Street. پیش بینی می شود ارزش کل پروژه بیش از 90 میلیارد VND باشد.

هیئت مدیره پروژه سرمایه گذاری ساخت و ساز استان (سرمایه گذار در پروژه) گفت که این پروژه به سرعت توسط پیمانکار در حال ساخت است تا در پایان سال 2021 طبق برنامه به پایان برسد. با این حال ، این پروژه هنوز یک پروژه باقی مانده دارد. برخی از مشکلات ، مانند موقعیت خیابان Lac Long Quan (بخشی از Ly Thuong Kiet تا Alley 25 Lac Long Quan) یک منطقه پرجمعیت است ، ناودانهایی در زیر جاده ساخته و نصب شده اند ، بنابراین این امر بر گردش خون انسان تأثیر می گذارد. این همچنین در فصل باران است ، بنابراین پیشرفت در ساخت و ساز می تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

جاده 32 Lac Long Quan (بخشی از Lac Long Quan تا کانال Ao Ho) عملکرد اتصال آب از مناطق سیل زده در امتداد خیابان Cach Mang Thang Tam و جاده Lac Long Quan به کانال Ao Ho را دارد. طبق گفته واحد ساختمان ، دشواری بلوک این است که از منطقه لاک لانگ کوآن تا کیو گذرگاه راهی کوچک و بدون پیاده رو است. سیستم کارهای زیرزمینی و زیر زمینی پیشرفت ساخت و ساز را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. این دستگاه با برق Hoa Thanh برای انتقال قطب های برق برای بدست آوردن محل ساخت و ساز هماهنگ می شود.

به طور خاص ، بخش خندق B1500 از خاك خاك موجود (خندق تان هونگ) در مقابل كوچه Lac Long Quan Alley 27 پیروی می كند تا زهكشی برای خندق قهوهای مایل به زرد را تقویت كند ، قسمت لك لانگ كوان تا چاو ون لیم خندقی است كه در منطقه مسکونی کانال کانال باریک است (1.5-2.5 متر) ، پر از رسوبات است ، جریان مسدود می شود …

علاوه بر این ، اکنون فصل باران است ، بنابراین ساخت و ساز بسیار دشوار و پیچیده است. علاوه بر این ، این فاضلاب توسط مردم هر دو طرف تحت تأثیر قرار می گیرد ، جریان کانال به صورت محلی تنگ می شود ، بسیاری از بخش ها قابل ساخت نیستند (در کل حدود 300 میلی متر).

هیئت مدیره پروژه در حال هماهنگی با کمیته مردمی اداره Hiep Tan (شهر Hoa Thanh) برای تعریف مجدد مرز خندق ، برای بسیج مردم برای از بین بردن کارهای ساختمانی و سازه های متجاوز به خندق برای به دست آوردن یک سایت ساختمانی است. کل حجم ساخت کل پروژه تاکنون حدود 55 درصد تخمین زده شده است و انتظار می رود طبق انتظار در پایان سال 2021 به موقع به اتمام برسد.

در فصل بارندگی امسال ، نقطه آب گرفتگی جاده لاک لانگ کوآن ، Tay Ninh نتوانست به خوبی تخلیه شود ، زیرا پروژه زهکشی هنوز در دست ساخت است (عکس گرفته شده در فصل باران 2020).

بنابراین ، ساخت سیستم های زهکشی در Tai Ning و Hoa Than نمی تواند در فصل باران امسال به پایان برسد. با این حال ، از طریق مشاهدات ، پس از چندین باران سیل آسای طولانی مدت ، در برخی از نقاط که پروژه در آن اجرا می شد ، سیلاب محلی رخ داد ، اما فقط به مدت کوتاهی آب از بین رفت. این نشان دهنده اثربخشی پروژه های کوچک زهکشی است که اخیراً توسط شهر تای نینگ و شهر هوآ سرمایه گذاری شده است.

به ویژه در شهر Hoa Than ، به دلیل ساخت زیرساخت های زهکشی در منطقه ، همزمان با سرمایه گذاری دولت شهر در بسیاری از جاده ها ، وضعیت سیل در خیابان های Ly Thuong Kiet و Nguyen Van Linh (تقاطع Long Thanh Bac) ، فام وان دونگ … وقتی باران شدید می بارد دیگر ادامه نمی یابد ، مانند چند سال پیش.

مردم

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *