سفیر ایالات متحده در سازمان ملل سفر به تایوان را لغو می کند … واکسن Synovac ، 50٪ موثر در آزمایشات بالینی در برزیل | صدای آمریکا

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل سفر به تایوان را لغو می کند … واکسن Synovac ، 50٪ موثر در آزمایشات بالینی در برزیل | صدای آمریکا

[ad_1]

این Global Village Today است که اخبار مهم از سراسر جهان را ارائه می دهد.

مجری) امروز چه خبر است؟

خبرنگار) بله سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد روز گذشته برنامه سفر به تایوان را لغو کرد. مشخص شده است که اثربخشی واکسن جدید ویروس کرونا در چین بسیار کمتر از آنچه در ابتدا تصور می شد ، است. به دنبال اخباری مبنی بر اعلام آنتونیوس گوترچ ، دبیرکل سازمان ملل ، قصد خود برای انتصاب مجدد این سرویس.

میزبان) این اولین خبر در مورد دهکده جهانی امروز است. طرح سفیر آمریکا در تایوان لغو شد؟

خبرنگار) بله كلی كرافت ، سفیر آمریكا در سازمان ملل قصد دارد از ساعت 13 تا 15 از تایوان دیدار كند. در روز دوازدهم ، من برنامه سفر به تایوان را لغو كردم.

مجری) چرا ناگهان لغو شد؟

خبرنگار) بله وزیر امور خارجه مایک پمپئو اعلام کرد که کلیه سفرهای خارج از کشور را که طبق برنامه انتقال در این هفته توسط مقامات دولتی برنامه ریزی شده است ، لغو می کند. در همان زمان ، برنامه سفیر کرافت برای دیدار از تایوان نیز لغو شد.

مجری) آیا وزیر پومپئو قصد ندارد این هفته به اروپا سفر کند؟

خبرنگار) درست است من قصد داشتم از سیزدهم به اروپا بروم. روز 12 ، پمپئو گفت که سفر خود به اروپا را نیز لغو کرده است. با این حال ، داستان های مختلفی درباره این کشور اروپایی منتشر می شود.

مجری) داستان چیست؟

خبرنگار) وزیر پمپئو انتقال به دولت جو بایدن را كه از هفته آینده آغاز خواهد شد ، دلیل لغو این دیدار عنوان كرد. با این حال ، رسانه های برجسته ای مانند رویترز ، بلومبرگ و CNN منابع روشن را ذکر کردند و گفتند که مقامات عالی رتبه لوکزامبورگ و اتحادیه اروپا از دیدار با پمپئو خودداری کردند.

میزبان) واکنش تایوان در مورد لغو سفر کری کرافت سفیر آمریکا به سازمان ملل چگونه بود؟

خبرنگار) ابراز تاسف و احترام کرد. در آن روز ، وزارت خارجه تایوان بیانیه ای صادر کرد و گفت متأسفانه سفیر کرافت قادر به هدایت هیئت برای دیدار از تایوان نبود. با این حال ، وی افزود که امیدوار است سفیر کرافت به موقع از تایوان دیدار کند.

میزبان) سفیر صنایع دستی چیست؟

خبرنگار) سفیر کرافت هنگامی که دولت جو بایدن هفته آینده آغاز شود ، از کار خود منصرف می شود.

میزبان) اگر سفیر کرافت طبق برنامه از تایوان بازدید کرد ، اولین سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود که پس از تجزیه آمریکا و تایوان از تایوان دیدار کرد ، درست است؟

خبرنگار) درست است سفیر کرافت تقریباً اولین سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بود که پس از قطع روابط دیپلماتیک ایالات متحده و تایوان در سال 1979 از تایوان دیدار کرد. در این سفر ، سفیر کرافت قرار بود با مقامات ارشد تایوان از جمله رئیس جمهور تایوان کای یینگ وون و تایوانی دیدار کند. وزیر امور خارجه. تایوان امیدوار بود که روابط ایالات متحده و تایوان در همکاری بین المللی با سفر سفیر کرافت به تایوان توسعه یابد.

میزبان) چین در مورد لغو سفر سفیر کرافت چه واکنشی نشان داد؟

خبرنگار) سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لین ، در جلسه توجیهی منظم در روز سیزدهم ، بار دیگر اظهارات قبلی خود را ابراز داشت كه چین مخالف هرگونه رابطه رسمی یا نظامی بین ایالات متحده و تایوان است و قاطعانه از حاكمیت و منافع امنیتی چین دفاع خواهد كرد. . سخنگوی زائوریزن همچنین تأکید کرد که ایالات متحده باید به اصل “یک چین” پایبند باشد.

مجری) اصل “یک چین” در داخل و خارج از کشور ، کدام چین مخفف آن است؟

خبرنگار) بله یک اصل چینی این ادعا است که سرزمین اصلی چین ، تایوان ، هنگ کنگ و ماکائو از هم جدا نیستند و فقط یک دولت قانونی چین وجود دارد – جمهوری خلق چین. طبق این اصل ، چین اصرار دارد که کشورهایی که با آنها روابط دیپلماتیک دارند نیز آن را بپذیرند. علاوه بر این ، این اصل واحد چینی در مورد اقلیت هایی که خواهان استقلال هستند ، مانند تبت و اویغورها اعمال می شود.

مجری) در همین حال ، وزارت امور خارجه ایالات متحده اخیراً دستورالعمل های مربوط به تایوان را لغو کرده است؟

خبرنگار) بله هفته گذشته ، وزارت امور خارجه دستورالعمل های خود را برای جلسات بین مقامات دولت ایالات متحده و مقامات تایوانی ارائه داد. وزارت امور خارجه هنگام ملاقات مقامات آمریكایی با نمایندگان تایوان ، تعدادی از قوانین پیچیده را به تنهایی تنظیم و اجرا كرده است. وزیر پمپئو در تاریخ 9th اعلام کرد که این دستورالعمل ها را باطل می کند.

مجری) دلیل حل دستورالعملهایی که مدتهاست اعمال می شوند چیست؟

خبرنگار) وزیر پمپئو توضیح داد كه تایوان یك شریك زنده و قابل اعتماد آمریكایی است. وی در عین حال تأکید کرد که اگرچه داوطلبانه رهنمودهایی برای اطمینان دولت کمونیستی چین ایجاد و اجرا کرده است ، اما این دیگر امکان پذیر نیست.

واکسن جدیدی علیه ویروس کرونا ، که توسط شرکت دارویی چین Sinobac تولید شده است.

میزبان) دهکده جهانی امروز خبر بعدی است. آیا واکسن های چینی کمتر از حد انتظار موثر هستند؟

خبرنگار) بله مشخص شده است که اثر واکسن ویروس کرونا در برابر بیماریهای عفونی ، که توسط شرکت دارویی چین Sinovac ساخته شده است ، بسیار کمتر از آنچه در آزمایش بالینی اخیر در برزیل تصور می شد ، بسیار کمتر است.

مجری) به طور خاص چقدر دلتنگ شدی؟

خبرنگار) بله موسسه Butantang در سائو پائولو هفته گذشته اعلام کرد که اثر کلی پیشگیری از واکسن Synovac حدود 78 درصد است. با این حال ، پس از یک کنفرانس مطبوعاتی در تاریخ 12th ، مشخص شد که اثر واکسن Synobacsa در آخرین آزمایش بالینی فاز 3 ، 50.38٪ است.

مجری) بنابراین ، آیا نزدیک به 30 درصد است؟

خبرنگار) بله با این حال ، موسسه Butantang تأکید کرد که واکسن Synobacsa ایمن ، موثر است و 100٪ از بیماری های جدی جلوگیری می کند. وی همچنین فاش کرد که شرایط لازم برای تأیید استفاده اضطراری را داشته است.

مجری) چه شرایطی برای استفاده اضطراری لازم است تأیید شود؟

خبرنگار) آژانس ملی بازرسی بهداشت در برزیل (ANVISA) به اثر بخشی واکسن 50٪ یا بیشتر نیاز دارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) نیز تصویب استفاده اورژانسی را فقط در صورت موثر بودن 50٪ واکسن توصیه می کند. موسسه تحقیقاتی بوتان هفته گذشته درخواست تأیید استفاده اضطراری را ارائه داده است. ما نتایج این آزمایش بالینی جدید را شامل شدیم.

میزبان) وضعیت فعلی ویروس کرونا در برزیل چگونه است؟

خبرنگار) برزیل اکنون کشوری است که بیشترین مرگ تاج را پس از ایالات متحده دارد. تا سیزدهم ، تعداد مرگ و میر ناشی از عفونت کرونر به حدود 204000 نفر رسیده است. بعلاوه ، 8.2 میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که سومین مورد پس از ایالات متحده (حدود 22.85 میلیون نفر) و هند (1 ، 5 میلیون).

میزبان) آیا شکایات بسیاری از مردم برزیل وجود دارد؟

خبرنگار) برزیل و کشورهای همسایه مانند شیلی و آرژانتین هفته ها قبل واکسینه شده اند و انتقاداتی مبنی بر عدم تهیه نقشه نهایی واکسیناسیون توسط دولت برزیل مطرح شده است. در همین حال ، هفته گذشته دولت برزیل توافق نامه عدم افشای اطلاعات را با موسسه Betantang ، که مسئول تولید واکسن Synovac است ، امضا کرد تا 100 میلیون دوز واکسن را تا پایان سال جاری تأمین کند. با این حال ، به نظر می رسد که اثر پیشگیرانه کمتر از انتظارات باشد ، نگرانی های ایمنی و اثر بخشی در حال افزایش است.

تسهیل کننده) بنابراین ، نتایج آزمایشات بالینی در کشورهای دیگر برای واکسن Synovac چیست؟

خبرنگار) کشورهای مختلف نتایج متفاوتی دارند. مقامات بهداشتی ترکیه ماه گذشته اعلام کردند که واکسن synobacsa دارای اثر پیشگیری 91.25٪ است. از طرف دیگر ، اندونزی اخیراً اعلام کرد که اثر واکسن Synobacsa 65.3٪ است.

مجری) بنابراین ، آیا هر دو طرف نیز Sinobacsa را واکسینه می کنند؟

خبرنگار) ریزف طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه ، یازدهمین نشست خبری را برگزار کرد و اعلام کرد که واکسیناسیون از 14 یا 15 آغاز می شود. در سی ام ماه گذشته ، 3 میلیون دوز اولیه واکسن Synobacsa وارد ترکیه شد. رئیس جمهور اردوغان گفت که واکسیناسیون به زودی پس از تصمیم مقامات در مورد دستور واکسیناسیون آغاز می شود.

میزبان) وضعیت فعلی کرونا در ترکیه چگونه است؟

خبرنگار) طبق بیانیه رسمی دولت ترکیه ، در سیزدهم سیزدهم حدود 2.35 میلیون نفر آلوده شدند و بیش از 23000 نفر جان خود را از دست دادند. مقامات ترکیه همچنین می گویند حدود 2.2 میلیون نفر آلوده و بهبود یافته اند.

میزبان) آیا اندونزی واکسیناسیون را نیز شروع کرده است؟

خبرنگار) بله اندونزی از روز سیزدهم واکسیناسیون Sinobacsa را آغاز کرده است. واکسیناسیون رئیس جمهور اندونزی جوکو ویدودو از تلویزیون پخش شد. اندونزی قصد دارد واکسن کرونر رایگان را تا ماه مارس سال آینده برای ساختن یک سیستم ایمنی جمعی برای 70٪ از مردم دریافت کند.

میزبان) آیا وضعیت تاج در اندونزی جدی است؟

خبرنگار) بله همراه با هند ، وضعیت اندونزی ، جمعیت زیادی در جنوب شرقی آسیا ، نیز بسیار بد است. از سیزدهمین مورد تایید شده در اندونزی ، تقریباً 860 هزار مورد وجود دارد و تعداد کشته شدگان حدود 25000 نفر است.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ.

میزبان) این آخرین اخبار مربوط به دهکده جهانی امروز است. دبیرکل سازمان ملل آنتونیوس گوترچ رسماً قصد خود را برای انتصاب مجدد دفتر اعلام کرد؟

خبرنگار) بله روز یازدهم ، دبیر کل گوترس نامه ای به رئیس مجمع عمومی سازمان ملل ، ولکان بزکیر ​​فرستاد و گفت: “اگر این خواست کشورهای عضو باشد ، من می خواهم برای دومین بار خدمت کنم.” دبیرکل گوتررک گفت: “من افتخار می کنم که برای پیگیری هدف سازمان ملل و دستیابی به اهداف عالیه خود به خدمت در سازمان ملل ادامه دهم.” پیش از این ، در تاریخ 8 ، رئیس جمهور بزكیر در مورد قصد خود برای انتصاب مجدد به گوترچ نامه نوشت.

مجری) چه زمانی دوره رئیس جمهور گوتهرئوس پایان می یابد؟

خبرنگار) بله تا 31 دسامبر امسال دبیرکل گوترش پس از انتخاب به عنوان جانشین رئیس جمهور وقت بان کی مون در اکتبر 2016 ، دوره نخست وزیری خود را از اول ژانویه سال بعد آغاز کرد. امسال گوترش 71 ساله نخست وزیر سابق پرتغال و نماینده عالی آژانس پناهندگان سازمان ملل بود.

مجری) گفته هایی وجود داشت مبنی بر اینکه رئیس جمهور گوتش برای ارث تلاش نخواهد کرد ، درست است؟

خبرنگار) بله دیپلمات ها گفته اند که در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، گوتچ روی کار نخواهد آمد. رئیس جمهور ترامپ ، که سازمان های بین المللی را با اولویت ایالات متحده فلج کرد ، در صورت انتخاب مجدد در تلاش بود که از بازنشستگی خود منصرف شود.

مجری) آیا رئیس جمهور ترامپ ، که در روز 20 بازنشسته می شود ، در طول دوره ریاست خود در واقع اغلب با سازمان ملل مقابله نمی کند؟

خبرنگار) بله دولت ترامپ اغلب با سازمان ملل درگیر شده است ، از جمله توافق نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی ، توافق هسته ای ایران و خروج از سازمان بهداشت جهانی (WHO). توافق نامه پاریس در مورد تغییر اقلیم یکی از تلاش ها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی است و موضوع تغییر اقلیم یکی از اولویت های اصلی گوتر بوده است.

مجری) Guterchs قصد خود را برای تعیین مجدد دفتر اعلام کرد روش بعدی چیست؟

خبرنگار) بله به دنبال توصیه شورای امنیت ، رئیس جمهور توسط مجمع عمومی سازمان ملل انتخاب می شود. قطعنامه سازمان ملل که در سال 2015 تصویب شد ، رئیس مجمع عمومی و شورای امنیت را بر آن داشت تا نامه هایی را برای شروع روند انتخاب نامزدهای ریاست جمهوری به تمام کشورهای عضو سازمان ملل ارسال کند. این قطعنامه برای ایجاد روش انتخاب دبیرکل سازمان ملل منتشر شد که تا حدودی مخفیانه ، واضح و شفاف تر بود. از زمان صدور قطعنامه ، این اولین باری است که سرپرست دبیرکل عمومی برای شروع به کار فراخوانده می شود.

مجری) شورای امنیت سازمان ملل نیز نقش مهمی در انتخاب دبیرکل دارد. آیا شورای امنیت دائمی در اینجا حق وتو دارد؟

خبرنگار) بله به همین دلیل است که اراده شورای دائمی به ویژه در انتخاب رئیس جمهور مهم است. نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، یکی از اعضای ثابت شورای امنیت ، گفت که وی قبلاً از انتصاب گوترش استقبال کرده است.

مجری) آیا کسی دیگری وجود دارد که بخواهد به دبیرکل رای بدهد غیر از گوترچ؟

خبرنگار) هنوز نامزد دیگری وجود ندارد. در این میان ، برخی اکنون برای انتخاب دبیرکل زن فشار می آورند.

مجری) بله دهکده جهانی ، امروز به شما گوش خواهم داد[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *