سفیر ایالات متحده در سازمان ملل از رئیس جمهور تایوان ، صدای آمریکا می خواهد

سفیر ایالات متحده در سازمان ملل از رئیس جمهور تایوان ، صدای آمریکا می خواهد

[ad_1]

كلی كرافت ، سفیر آمریكا در سازمان ملل روز گذشته (سیزدهم) با تسای اینگ وانگ ، رئیس جمهور تایوان گفتگوی ویدیویی داشت و تأكید كرد كه ایالات متحده به حمایت از تایوان ادامه خواهد داد.

امروز سفیر کرافت در توییتر خود گفت که “در گفتگو با رئیس جمهور چای” ما در مورد تایوان به عنوان یک الگو در جهان صحبت کردیم “.

در همان زمان ، تایوان با موفقیت ویروس جدید کرونا را کنترل کرده و در زمینه بهداشت و فناوری پیشرفته سرآمد بوده است ، اما “متأسفانه ، تایوان به دلیل دخالت چینی ها نمی تواند چنین داستان های موفقیت را به عنوان مجمع جهانی بهداشت (WHA) با سازمان ملل متحد به اشتراک بگذارد. او اشاره کرد

سفیر کرافت سپس به رئیس جمهور چای گفت که “ایالات متحده روشن کرده است که ایالات متحده با تایوان است و در آینده نیز ادامه خواهد داد.” “ایالات متحده و تایوان دوست و شریک خواهند بود و به عنوان ستون های دموکراسی در کنار یکدیگر خواهند بود.” .

دفتر رئیس جمهور تایوان گفت ، رئیس جمهور تسای تأکید کرد که تایوان به نشان دادن شایستگی و آمادگی خود برای کمک به جامعه جهانی به عنوان یک شریک مهم صادق ادامه خواهد داد.

تایوان همچنین با بیان اینکه به تلاش های خود برای شرکت در سازمان ملل و کنفرانس های بین المللی مرتبط ادامه خواهد داد ، ایالات متحده را به ادامه حمایت از چنین تلاشهایی دعوت کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین ژائو لی ژن امروز (چهاردهم) در یک جلسه توجیهی منظم گفت اظهارات سفیر کرافت در امور داخلی دخالت کرده و اصل “یک چین” را نقض می کند. وی همچنین تأکید کرد که سازمان ملل متحد از کشورهای مستقل تشکیل شده است.

در ابتدا قرار بود سفیر کرافت از سیزدهم تا پانزدهم به تایوان سفر کند. با این حال ، از آنجا که وزارت امور خارجه سفرهای کاری همه کارمندان را در ارتباط با دولت بعدی و تصاحب دولت لغو کرد ، سفر به تایوان نیز لغو شد.

اخبار صدای آمریکا[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *