سرهای باریک در وسط فصل اپیدمی

سرهای باریک در وسط فصل اپیدمی

[ad_1]

(تصویر مصور)

همانطور که بارها ذکر شد ، اخبار جعلی ، نیمه حقیقت و اخبار جعلی ، اخبار تحریف شده ، اخبار قیاسی ، اطلاعات غلط ، اخبار ساختگی … چیز جدیدی نیستند و به دوران باستان برمی گردند. اما در عصر دیجیتال ، بسیار سریع ، به صورت تصاعدی گسترش می یابد ، نه فقط به صورت نمایی به طور معمول. این نوع اطلاعات به ویژه در شرایط استرس زای همه گیر ، آسیب های زیادی به جامعه وارد کرده و خواهد کرد.

“کشورها برای مبارزه با اپیدمی باید به اپیدمیولوژیست های بالینی متکی باشند ، یعنی متخصصان پزشکی با تجربه بالینی. از سوی دیگر ، ویتنام ، به ویژه شهر هوشی مین. هوشی مین در برابر همه گیری به متخصصان مدیریت دولتی متکی است …

بنابراین ، هنگامی که آنها با روابط اداری با این بیماری مبارزه می کنند ، تفکر ضد اپیدمی آنها اشتباه است. این تفکر ، تفکری سرکوب گر و فرمان دهنده است. نمی توان به عدم توسعه ویروس دستور داد. به نظر من ، روش کنونی برای مبارزه با اپیدمی ، مبارزه با اپیدمی در جهت سوسیالیسم است. “

نزدیک به 10 سال پیش ، به دلایل نامعلوم ، وی خروج خود را از حزب اعلام کرد و از آن زمان این پزشک اغلب اظهارنظرهای طعنه آمیزی می کند و به دستورالعمل ها و سیاست های حزب و دولت حمله می کند.

در طول روزهای استرس زای اپیدمی ، این مرد با استفاده بیشتر از تجربیات آموزش دیده خود ، به طور مداوم به دلیل حذف همه گیری کووید -19 به دولت حمله می کرد و به شدت از آن انتقاد می کرد ، پاراگراف بالا تنها یکی از نمونه های متعدد بود.

نظر پزشک ، مهندس شیمی و نویسنده ساکن هوشی مین را بخوانید. هوشی مین چنین به پزشک پاسخ داد: “کشورها برای مبارزه با این بیماری باید به اپیدمیولوژیست های بالینی ، یعنی متخصصان بالینی متکی باشند.

باید ببینید که حتی در بحرانی ترین روزهای ویتنام امروز ، تعداد عفونت های ویروسی تنها حدود 10 هزار نفر در روز است ، در مقایسه با ایالات متحده که واکسن های کافی دارد و اعتقاد بر این است که با موفقیت با کووید -19 مبارزه کرده است. اما امروز تعداد مبتلایان روزانه در ایالات متحده به حدود 60،000 نفر در روز افزایش یافته است ، در حالی که جمعیت ایالات متحده کمی بیش از سه برابر جمعیت ویتنام است.

تاکنون بیش از 600000 نفر در ایالات متحده بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند ، در حالی که ویتنام تنها چند صد نفر دارد! “پزشکی” ، اما به دلیل عدم صداقت ، ادعاهای متناقضی وجود دارد که در وب سایتهای ضد ویتنامی ضد اپیدمی سوسیالیستی ویتنام را مورد تمسخر قرار می دهند.

هنگامی که یک پزشک جوان از “لانه هزاره” با تحسین صحبت می کرد و زندگی را با کلمات تند آموزش می داد ، مهندس پاسخ داد: “Covid-19 بسیار خطرناک است ، بنابراین مبارزه با آنها بسیار دشوار و پیچیده است. اشتباهات ، ضعف ها ، کاستی ها نمی تواند باشد اجتناب می کند

شمار مبتلایان به کووید -19 همچنان در حال افزایش است. بنابراین ، برای دستیابی به نتایج بهتر ، ویتنام مجبور به کار ، یادگیری و آموختن از تجربه بود و اخیراً نخست وزیر فام مین شین نیز تنظیماتی را انجام داد. “

نه تنها پزشک ذکر شده در بالا اغلب برای ظاهر شدن صحبت می کند ، برخی دیگر از افراد با تجربه پزشکی نیز اغلب در صفحات شخصی خود نظراتی دارند. باید اذعان داشت که بسیاری از نظرات کارشناسان مستدل است.

این کمک ها ، کم و بیش دریافت شده ، به رسمیت شناخته شده و دولت نیز تعدیل می شود. اما افراد زیادی نیز در حرفه پزشکی هستند که دقیقاً به دلیل تجربه خود صحبت نمی کنند. بلکه آنها از نظرات برای درج جملات و جملات طعنه آمیز ، طعنه آمیز و حتی تحریف آمیز استفاده می کنند.

آنها ممکن است در تخصص خوب باشند ، اما وقتی نظرات خود را ارائه می دهند ، نگرش مورد نیاز یک دانشمند را که عینیت است ، حفظ نمی کنند. این اظهارات و نظرات رنگی سیاسی آنهاست که نظرات صرفاً علمی آنها را مبهم و ضد تولید می کند. اخیراً ، پزشکی با شهرت اندک نظر خود را به رهبر عالی شهر ارسال کرد. هوشی مین.

دکتر پیشنهادات ، توصیه ها و برنامه های زیادی ارائه کرد که به نظر او کاملاً جدید بود. در روح پرسش و شنیدن ، رهبر شهر به نظرات پاسخ داد ، حتی تماس گرفت تا با این مرد صحبت کند.

اطلاعات بعداً بیان شد که نظرات ، توصیه ها و پیشنهادات پزشک به همان اندازه که او درک نکرده بود ، جدید نبود ، زیرا شهر قبلاً این کار را انجام داده و می دهد. شایان ذکر است از آنجا که او “مرد عمومی” است ، حجم تعامل در مقالات پزشک بسیار زیاد است ، هر مقاله صدها و هزاران “نظر” دارد.

این شامل اظهارنظرهای بسیاری است که افراد را یکی پس از دیگری مورد اهانت ، حمله و کشتن قرار می دهد ، حتی از این امر برای سرزنش یک رژیم کامل استفاده می کند. بنابراین به عنوان یک پزشک واجد شرایط ، نمی توان گفت که او نمی داند. اما شایان ذکر است که دکتر این “نظرات” را گذاشت و آنها را حذف نکرد.

تقریباً دو سال پیش ، پس از شیوع بیماری ، یکی از موارد آشکار این بود که وقتی ویتنام با موفقیت اپیدمی را کنترل کرد ، دولت بهترین کار را برای مردم ویتنام انجام داد (استقبال مردم از بازگشت از خارج ، انزوا رایگان ، درمان رایگان) چنین نویسندگانی تقریباً ساکت هستند.

اما اکنون که این بیماری همه گیر فوران کرده است و کشور با مشکلات بی شماری روبرو شده است ، آنها گاهی اوقات به عنوان “دسته های گرگ برای نیش زدن به تاریخ” شروع شده اند. به منظور دستیابی به اهداف شخصی ، برخی افراد به دلیل عدم آگاهی یا عدم درک و سطح بالای دانش با همه چیز مخالفت می کنند.

افراد زیادی بوده اند و هنوز هم هستند که با صدای بلند زندگی را آموزش می دهند و ویتنام را متهم می کنند که اجازه آزادی بیان در طول مبارزه با همه گیری کووید -19 را نمی دهد. اما آنها نمی توانند کمک کنند اما نمی دانند که هر آزادی باید در درون باشد. چارچوب قانونی در مورد مسائل اخلاقی بحث نمی کند.

این استاندارد مشترک جامعه جهانی است ، نه فقط ویتنام. در 29 ژوئیه ، VOV (صدای ویتنام) اعلام کرد که پرایوت چان و چا ، نخست وزیر تایلند “به مقامات این کشور دستور داده است تا اقدامی قاطع برای اقدام علیه کسانی که اخبار مربوط به وضعیت را منتشر می کنند ، انجام دهند.” اخبار جعلی درباره کووید -19 باعث سردرگمی عمومی می شود. “

هنوز طبق گزارش VOV ، پرایوت چان و چا به مقامات تایلندی دستور داده است که گروه های کاری را برای بررسی و تصحیح اخبار جعلی مربوط به وضعیت کووید -19 تشکیل دهند. همچنین اقدامات قانونی شدید علیه کسانی که اخبار دروغی را منتشر می کنند که باعث وحشت عمومی می شود ، مورد نیاز است.

رئیس دولت تایلند به مرکز حفاظت در برابر اخبار دروغ در وزارت اقتصاد دیجیتال دستور داد تا اطلاعات را در 24 ساعت بررسی و تأیید کند و برای بررسی اطلاعات در وب سایت رسمی اعلام کرد.

پرایوت چان و چا تأیید کرد که با همه متخلفان انتشار اخبار جعلی ، صرف نظر از اینکه چه کسی هستند و وضعیت اجتماعی آنها چگونه است ، طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد. به ویژه ، “او همچنین هشدار داد که افراد مشهوری که دارای شبکه های اجتماعی با دنبال کنندگان زیاد هستند در صورت انتشار اطلاعات غلط مجازات خواهند شد.”

بنابراین ، مبارزه با اخبار جعلی ، اخبار تحریف شده و نادرست ارائه حقیقت منحصر به هیچ کشوری نیست ، به ویژه کشورهای آسیایی. حتی کشورهای غربی ، همانطور که بارها ذکر شده است ، دولت های آنها کسانی را که اطلاعات غلط یا اخبار جعلی را با اخبار واقعی اشتباه می گیرند ، به شدت مجازات می کنند. جمهوری اتریش ، کشوری بسیار پیشرفته در اروپا ، مقرراتی نیز برای مجازات کسانی که “در شبکه های اجتماعی اظهارنظر نفرت انگیز دارند” دارد.

این اطلاعات نه تنها تکه تکه است ، بلکه در روزهای اخیر ، زمانی که وضعیت اپیدمی بسیار استرس زا بود ، بسیاری از نویسندگان حرفه ای و آماتور ، داخلی و خارجی ، دائماً به دولت ویتنام و همچنین دولت ویتنام حمله می کردند. مبارزه با اپیدمی

وی افزود: “آنها در حال ساخت اطلاعات هستند و ویتنام با یک بحران اقتصادی و اجتماعی روبرو است ، فقط می داند چگونه می تواند جلوی مرگ و زندگی مردم را بگیرد. آنها خود را “دموکراسی ، حقوق بشر” و نماینده مردم می دانند و تهدید می کنند “دولت نباید با مردم بازی کند”.

آنها پس از دریافت کمک از واکسن آمریکا به “کمونیست های ویتنامی که فرنی می خورند و کاسه می زنند” تهمت زدند و با انتشار اطلاعات غلط افکار عمومی را گیج کردند که “ویتنام ، کابوس به تازگی آغاز شده است”. آنها روش ضد اپیدمی حزب کمونیست را به انتشار بیشتر و بیشتر کووید -19 نسبت می دهند.

مجموعه ای از وب سایت های مخرب تصاویری جعلی از تعداد کشته ها منتشر کرده و تصاویری را از خارج از کشور به مجموعه ای از بیماران مبتلا به کووید -19 ارسال کرده اند که برای گسترش وحشت و بحران در جامعه جان باخته اند. جامعه “- نظری که به قلب سیاه افراد از گروه” رسانه های سیاه “اشاره می کند.

حتی اخیراً ، یک استرالیایی تبار ویتنامی ، وقتی شنید که دولت آن کشور واکسن به ویتنام اهدا کرده است ، مسخره کرد که این آخرین باری است که دولت استرالیا “به ویتنام واکسن می دهد ، فردا آنها این فناوری را انتقال می دهند”. فناوری به افراد اجازه می دهد کار کنند و از آنها استفاده کنند ، هیچ کس به آنها اجازه نمی دهد برای همیشه. “

می توان گفت نظر فوق فوق العاده … احمقانه است. زیرا ، به قول او ، این ثابت می کند که او نه تنها روی برگرداند و به هموطنانش تبریک گفت ، بلکه صدای خود را برای آموزش رئیس دولت استرالیا بلند کرد.

اما نکوهیده ترین چیز در مورد این مرد این است که نمی داند تا کنون ، به استثنای قدرت های بزرگ در فناوری ، ویتنام تقریباً تنها کشوری است که قدرت های بزرگ متعهد به تغییر آن شده اند. انتقال فناوری ، خط تولید واکسن. اگر اعتماد و شریک قابل اعتمادی وجود نداشته باشد ، آیا دولت های ژاپن ، استرالیا ، روسیه و حتی ایالات متحده در طول این “آب گرم” از ویتنام حمایت خواهند کرد؟

اگر هنوز کمی صداقت وجود دارد ، آیا می توانید از اولین جبهه های مردم در برابر همه گیری به مردم نگاه کنید ، در مدت کوتاهی موهای آنها تقریباً خاکستری شده است.

ویت دانگ[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *